Стига с тези цигари! Зона за непушачи.

  • 5 144
  • 124
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 263
Не пуша вече почти 9 год, за което съм много благодарна на дъщеря ми.
Пушачите са нахално, нагло племе /повечето де/, но не виждам как бихме могли да се справим с тях. Поне се радвам, че в офиса не се пуши.

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не пуша от 02.02.04 .... преди това 12 години по кутия на ден

# 77
  • Мнения: 6 164
Тук ще стане банда на непушачите и ще свърши пак с форумските номинации, чувствам аз.

# 78
  • Мнения: 2 070
Не съм пушила. Една цяла цигара издърпах на 18тия си рожден ден, просто така, не знам що. после съм си дръпвала по купони, като се напия, за позата, тъпа работа. Цели изпушени цигари да имам 4 в живота си. И няколко пъти наргиле.

# 79
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Спрях ги на септември 2005г - повече от две години, като за тези две години съм си дръпнала 3 пъти от една цигара преди около 3 месеца!
Пушила съм 10 год! Спрях ги защото искахме дете и мъжа ми каза или ги спираш или няма да правим дете Mr. Green

# 80
  • Мнения: 14 654
Пушачите са нахално, нагло племе /повечето де/, но не виждам как бихме могли да се справим с тях. Поне се радвам, че в офиса не се пуши.
Наистина повечето са такива. Поне аз не разрешавам на приятелите ми пушачи да пушат в нас и като сме на заведение ходим в салон за непушачи, обикновено има ли пушач в компанията- всички се съобразяват с него, а не бива, не бива.

# 81
  • Мнения: 1 121
писна ми от пушачите и от гадния цигарен дим #Cussing out

с радост се включвам в темата... и да, големи егоисти са. тровят подред и не им пука Twisted Evil

# 82
  • Мнения: 386
линч за пушачитееее  Laughing
непушачка съм. родена в семейство на потомствени непушачи, но често казано обичам пушачите, освен ако не са ми в леглото  Wink -миришкат. но от пушачите са готини - при тях са най-хубавите клюки в офиса, та ходя да пуша пасивно с тях. запалвам по няколко цигари годишно - примерно 5 и то от келешлък. правя го леко подпийнала и във вихъра на танца в задимени заведения, та почти не се брои, защото там така или иначе мирише да се не трае.
но не бих пушила, струва ми се скъпо занимание (това са ми парите за фитнес), а и повечето пушачки имат лоша кожа и това никак не ми допада

# 83
  • Мнения: 2 498
И аз съм за масата на непушачите-не пуша от 3г. и 3 мес. вече....а преди пушех по 1 кутия на ден.....сега толкова са ми противни тия цигари, че се чудя как съм ги пушила....

# 84
  • Мнения: 1 117
И аз ще се разпиша при вас... Не пуша от януари 2005, след близо 18годишно пушене, реших, че ми стига толкова. Много съм доволна от това си решение, и съм горда със себе си, че успях. Много от моите познати "спираха"  да пушат примерно от Нова година, но всъщност просто преставаха да си купуват цигари, минаваха на просия от чуждите кутии, което ме изнервяше ужасно. Но всъщност и точно това стана повод да изпитам своя инат - и взех, че успях! Изобщо не ми липсват пущините смрадливи.

Проблемът обаче е, че мъжът ми продължава да си пафка, ето вече трета година, и всеки път, когато повдигна въпроса, става скандал. Искам да поясня, че пафка в къщи! Вярно, само в кухнята, и абсорбаторът е денонощно включен, ама пак си смърди из целия апартамент! Дайте акъл как да го изгоня да пуши навън? #2gunfire

# 85
  • София
  • Мнения: 1 891
И мен ме дразни много  мирисът на цигари, моят мъж работи по цял ден с пушачи и като си дойде вкъщи, веднага го пращам да мине през банята. Бях видяла преди време, че има шампоан, който не позволява косата да поема цигарения мирис, т.е. не мирише - някой да знае нещо ?  Rolling Eyes

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 14 094
Предлагам да направим една петиция за защита на децата от пасивно пушене,като искаме:
1. В закона да залегне ,че детските учителки в детски градини и ясли нямат право да пушат на територията на ОДЗ то както и в училищата.Те дават най малкото лош пример ,и предлагам учителите пушачи да получават малко по ниско възнаграждение ,тъй като са лош пример за децата и така социалната им роля е намалена.


Преди няколко години излезе Закон за забрана на пушенето в обществени сгради. В училища и детски градини не се пуши. Преди в училищата имаше стаи за пушене, но след този закон вече ги няма, въпреки протестите на пушещите учители. Колегите, които са пушачи излизат извън оградата да пушат, шефа не разрешава вътре в територията на училището.

За протокола - и аз съм от непушачите  Peace

# 87
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Седми месец не пуша.
И друг път съм писала,  отново и тук ще напиша. Ако някой наистина ме дразни - то това са бившите пушачи.
Цигареният дим не ми пречи, не ме провокира, не ме изкушава - всичко е в умовете ни.
/Е, кашлям понякога в компания...,  но предпочитам в компания с цигари, пред на чист въздух и сама Laughing/

Хе-хе, колко са различни хората - мен пък няма нещо, което да ме дразни повече от настоящите пущачи и определено предпочитам сама и на чист въздух, отколкото в компания от пушещи. Само с едно не съм съгласна в поста ти - че всичко е в умовете ни. Напротив при мен е в носа, имам явно по-силно обоняние и не понасям дим, след пет минути на задимено съм с главоболие, а след цяла вечер - повръщам. Не съм искала да е така, така съм се родила, тренирах да понасям дима, но не - не мога. Почва да ми дращи на гърлото, потичат ми сълзи и ми се повдига - значи ли това, че никога няма да мога да седна в ресторант или на кафе?

МамаМарго,
хубави идеи, но тотално неприложими в България. За здравните осигуровки - как ще проследим кой пуши, кой е спрял икой е почнал. А тази за стимулация на непушещите служители  Confused
Да ти кажа как са го направили във фирмата, в която работя, преди да почна там. Значи имало е материално стимулиране на непушачите в размер на 30 лв месечно към заплатата. Обаче що пък да плащаме, като може да не плащаме. Забранили пушенето вътре в сградата, отрязали 30 лв и сложили табелка на двора "Място за пушачи". Ако те видят там в 10,15ч, 12,15 и 15,15 ч - ок, ако те хванат през другото време - наказание, мъмрене ли беше, що ли. Е, как точно това стимулира непушачите, те така или иначе не ходят до мястото за пушене и не се мотат по 15 мин. три пъти на ден. Така се действа тук, не както ти предлагаш.   

# 88
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз съм непушач - никога не съм пушила, каквото и да било.
И моето обоняние е като на хрътка, а гърлото ми е изнежено и се закашлям от дима и миризмата.
В момента с дребния мръзна по детските площадки, защото няма къде да седна да пия едно чайче. Болно ми е като видя жена, бутаща детска количка и опъваща яко фаса.  Sick

# 89
  • София
  • Мнения: 2 271
Оо, аз също ще се намърдам на вашата маса, мили дами - тук мирише приятно и се виждаме добре, без да се взираме през мъглата. А вие сте красиви - със свеж тен  и бели зъби  Simple Smile
Аз пушех, докато забременях, демек, допреди 3,5 г. В момента, в който видях двете чертички на теста, майчинският ми инстинкт надви над пушаческия ми егоизъм и хвърлих цигарите. 
Сега определено цигареният дим ми пречи и се старая да го избягвам, доколкото ми е възможно. За детето си твърдо съм решила, че няма да се пуши около него, каквото и да ми коства това. Пропускали сме детски рождени дни, заради несъобразителни майки - хубаво, решили сте да тровите децата си, но защо тровите и моето? Ако сме имали гости, съм стояла в другата стая с детето си, ако няма кой да стои с него там, защото повечето пушачи изобщо не се съобразяват с факта, че тровят едно бебе.
Помня на погачата на синът ми, трябваше да помоля всички да загасят цигарите, защото ще донасям бебето и след като проветрих, отидох да го донеса, като се върнах, две от гостенките пушеха  Shocked - не били се усетили...
Ежедневно се натъквам на несъобразителността на пушачите и не мога да ги понасям в качеството им на такива. Мъжът ми също е пушач и съм му казвала, не веднъж, че за мен е свинщина да пушиш в спалнята, или в банята, както и му правех забележки, когато бях бременна  и той пушеше в колата...
Абе, изобщо, радвам се, че вече съм в по-добрия отбор!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт