ВеликоБритания, 11-та празнична

  • 16 737
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
Одитор, ако си учила счетоводство ще ти признаят първите 4 изпита-точните им наименования не знам,но най-общо едно финансово и едно управленско счетоводство, един изпит от областта на човешките ресурси и едно бизнес лоу. На курсове изобщо не е задължително да ходиш, аз СИМА изкарах до средата без нито един курс, но пък те ти правят живота много по-лесен  Grinning

Благодаря ти Maimunka  bouquet!

Само още един въпрос: Какво е СИМА, каква е разликата между СИМА и АССА и кое е по-доброто?
Благодаря!
 Simple Smile

# 271
  • UK
  • Мнения: 1 334
най-общо в СИМА не се учи одит и мениджмънт акаунтантс не могат да подписват фин. отчети,АССА не се занимават с управленско счетоводство толкова. моето мнение е,че в UK в момента СИМА е по-популярната квалификация,но все пак много зависи с какво искаш да се занимаваш и си работил преди. Ако искаш да си одитор учи АСА, която е и най-добре призната от трите. Разгледай в GAAP WEB обявите за работа да добиеш представа каква квалификация се иска за желаната от теб позиция.

# 272
  • Мнения: 1 959
Diorella  Аз съм карала курсовете към BSM няма опредрелено времетраене на курса караш колкото часа искаш когато се чустваш готова тогава се и обаждаш да си запазиш час за теоретичния изпит.Цената е много относителна защото различните инструктури взимат различно.BSM правят само по 2 часа блок.Ако не се лъжа теоретичния тест беше около 40 паунда,а щофирането беше 40-50 паунда.Листовките са на диск аз имам някъде прибрани моите ако искаш ще ги потърся и ще ти ги пратя да се упражняваш. Peace

# 273
  • Мнения: 818
Ауу много ще съм ти благодарна!Как мислиш да ги пратиш по емайл ли?

# 274
  • Мнения: 1 959
По пощата

# 275
  • Мнения: 1 363
Момичета,въпрос и от мен.Някой карал ли е шофьорски курсове тук?
Гледам обявяват цени само на час за шофиране,а колко излиза тотал като цена?
Колко време са и каквато и да е друга информация.Благодаря предварително   bouquet
Теоретичния тест е 21 лири и нещо, или там някъде беше. От септември въпросите станаха 50. Преди бяха 30.
От библиотеката можеш да си намериш Hazard Perception Test na DVD, както и Highway Code,
и  Вземи си всичко което намериш и е препоръчано от DVLA

https://pt.dsa.gov.uk/tests/online_booking_1.asp Това е официалния сайт.

Цените на уроците са много относителни, според пощенискя код се определя и цената.
Но са скъпи. Казват, че около 46 урока са необходими за подготовка, но и това е много относително. Пак зависи от личните обстоятелства и възраст.

Успех. Peace
 

# 276
  • Мнения: 2 032
Диорела, ако смяташ да биеш моя рекорд (6 пъти се опитвах.....тъпа, но упорита Crazy), скъпо ще ти излезе.

# 277
  • Мнения: 720
Диорела, ако смяташ да биеш моя рекорд (6 пъти се опитвах.....тъпа, но упорита Crazy), скъпо ще ти излезе.

А 6-ия опит успешен ли беше ? Simple Smile
(вярно е че тук много се заинатяват някой път докато го  дадат,аз затова и още се ослушвам..)

# 278
  • Мнения: 2 032
А, да, карам си, но ме късаха за какво ли не. Предимно за плахо каране де. Веднъж да привишена скорост (22 мили в зона с 20, ама се брои). За левашки маневри също са ме късали.
Абе аз съм специален случай (защото съм била в гадна катастрофа като тийн, и имам стрес) ама трудно се взима книжка тука, няма две мнения по въпроса.

# 279
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Диорела,мен ако питаш по добре изкараи курса в БГ(ще ти излезе по евтино),после вземи тук 10-ина часа колкото да свикнеш с обратното движение,плюс това БГ книжка веднага можеш да я смениш за full UK licence. Още,ако мен ако ме питаш - ориентираи се към автоматик,ще ти  е много по лесно и по бързо ще си готова да отиваш на пътя..

# 280
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
А, да, карам си, но ме късаха за какво ли не. Предимно за плахо каране де. Веднъж да привишена скорост (22 мили в зона с 20, ама се брои). За левашки маневри също са ме късали.
Абе аз съм специален случай (защото съм била в гадна катастрофа като тийн, и имам стрес) ама трудно се взима книжка тука, няма две мнения по въпроса.


Ами да...аз като вземах опреснителни часове инструкторката ми каза,че ще ми трябват поне 50 часа ако искам да взема изпита.....и това при положение,че имам книжк аот бая години....

# 281
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Мира, добре ми даде зор, по разшетах се миналата седмица и колетчетата за България вече са готови  Peace Но мисля да ги пусна чак първия понеделник на декември  Thinking
ЕЛС имат супер неща, от там пазарувам за Ели, но Жоро вече е голям за там. С мъж ми имаме проблем с измислянето на подарък за него тази година newsm78 Питах го, какво би искал да получи за Коледа и отговорът беше, SIMS Castaway и Christmas spirit, всичко друго си бил имал  Joy Скромно е детето  Mr. Green Мисля, че вече не вярва в белобрадия старец, но ние упорито твърдим, че Дядо Коледа оставя подаръците под елхата  Embarassed
Diorella, ти извади ли си provisional driving license от DVLA? От там се започва. След като вече го получиш, букваш онлайн теоретичния тест и чак след като изкараш теоретичния, можеш да букнеш шофирането. Но за него трябва да се разбереш и с инструктора, кога му е удобно. Иначе, както са казали момичетата, няма задължителен минимум от часове, колкото ти трябват, толкова. Аз въпреки, че 2 години карах кола тук с българската книжка, взех практичния тест от втория път и то благодарение на това, че изпитващият беше готин, а аз бременна  Embarassed Затова пък, мъж ми го взе от раз! Трябва да си спокойна, уверена и концентрирана, това е цаката  Peace
Алиса, и мен ме е страх да карам, но на магистрала. Все имам усещането, че губя контрол над колата  Rolling Eyes Но се насилвам да карам там, мисля, че с времето ще преборя лошите спомени.
aniji, как си, растеш ли  Flutter

# 282
  • Мнения: 818
Още се двоумя тук или в БГ,но колкото расте малката толкова усещам,че ми трябва кола.
Сега мъжа ми го няма,и се побърквам(градина,банки,магазин) всичко пеша,с количка.
А за мен единодушно сме решили автоматик.Благодаря момичета,ще мисля newsm78

# 283
  • Мнения: 1 959
Имай предвид че изкараш ли книжка за автоматик после няма да можеш да караш обикновена кола трябва пак да се явяваш на изпит Peace

# 284
  • Мнения: 948
Трябва да си имала БГ (или друга ЕС) книжка поне една година, за да ти дадат директно full UK. Мъжът ми има само американска, и сега се бори с тестовете. Аз взех само опреснителни 5 часа за собствено успокоение, и ми признаха българската.

От както се преместихме по- на село си карам, тук си трябва... Crazy



Общи условия

Активация на акаунт