Примерна схема за захранване 2

  • 120 613
  • 583
  •   1
Отговори
# 105
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря за изчерпателната информация за сиренето.

И аз този път с въпрос -  От кога се слага мазнина в зеленчуковите пюрета- има ли смисъл, зехтин ли да е или масло? До сега не съм предлагала млечни продукти.

# 106
  • Мнения: 529
Аз да си кажа, имах твърда схема за захранване, изградена след много четене. Първо каша, после зеленчуци 1 м., после плодове 1м. и тн. Wink
Обаче! Хлапето взе да се запича и аз почнах с круша към кашата, че да регулирам. Сега е ужасно запечен от 2 дни /май комбинацията ябълка сутрин+картоф обед+ориз следобед/ нещо му дойде прекалено. Хем аз давам съвсем малки количества от всичко. Та да видиш сега как вчера и днес яде само плодово пюре круша. Даже склоних и дадох и сок слива, само и само да спре да се мъчи детенце, че ми идеше да ревна и аз с него. Уви нямаше много ефект. Утре ще опитам с тиква.
Та мисълта ми беше, че стройната ми теория отиде от самото начало по дяволите, и хлапето прояде плодово пред зеленчуково пюре. Ще видим сега как ще понесе следващите зеленчуци.  Thinking
А за кашата на Нестле, наистина пише 2 седмици, но аз си мисля че е по-скоро търговски трик.   Crossing Arms Ние нашата я изядохме за 3 седмици.

# 107
  • Мнения: 2 652
Косе Босе, и аз много благодаря за инфото за млечните продукти  Hug

# 108
  • Мнения: 46
и аз се записвам да ви следя,
от скоро започнахме да се захранваме,тък като се наложи да дохранвам с АМ и от това бебо много се разака,и започнах захранваме засега- картоф,морков,тиква и ябълка.След въвеждането на тиквата коремчето му се регулира и се оправихме,и сега се чудя с какво да продължа

# 109
  • Варна
  • Мнения: 912
Здравейте, момичета   bouquet
Идвам и аз в отбора на захранването, досега само четях, но т.к. от 3 дни вече захранвам (давам картоф, сварен на пара и пюриран с кърма) , реших, че дойде момента и да пиша.
Мисля в продължение на месец да въвеждам зеленчуци на обяд, но още не мога да реша кои да въведа и кои да оставя за следващия мес  newsm78 .Картоф, морков, тиква, тиквичка ще въведа, но за останалите (броколи, печен пипер, спанак, домат, грах, карфиол) ще помисля. А сега се сещам, че досега не съм видяла някой да въвежа краставица, кога детето се запознава с вкуса й? Според вас пропускам ли някой зеленчук?
Следващия месец планирам да въвеждам успоредно останалите зеленчуци на обяд и безмлечни безглутенови каши следобяд като ориз, царевица, елда, ориз и рошкови, ориз и моркови, царевица и касава, морковена каша. Между другото това рошкови и касава изобщо не зная що за животно е  Confused
Според вас, ако съм давала на детето оризова каша, това означава ли че е готово и за оризово пюре  newsm78 дали е равнозначно под каква форма ще поднеса дадения продукт. Например мога ли да дам плодова каша преди да съм захранила с пюре от съответния плод?
Ами това е в близък план. По-нататък ще са плодовете, глутена, месото. но по какъв начин още не съм решила.

# 110
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
m_a_y_a щом даваш оризова каша според мен значи,че си въвела ориза. Добре си се ориентирала с първите зеленчуци, прави различни комбинации, а за другите изброени от теб- аз въведох повечето от тях след навършване на 7 месеца, а домат и печен пипер още не съм въвела.

# 111
  • Мнения: 46
един въпрос- на кое викате печен пипер? на чушка ли?

# 112
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да на чушката- аз просто го преписах, иначе и аз казвам печена чушка.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 912

това имам предвид
Simple Smile

# 114
  • Мнения: 11 009
Да попитам и аз - бебе на 7 месеца колко пюре трябва да изяжда на обедното хранене? Педиатърката ми каза 125-130 г, но понеже кърмя Рая преди това, ме е страх да не й дойде много. Все още не й давам пюре следобяд и суче на поискване.

# 115
  • София
  • Мнения: 6 691
Да попитам и аз - бебе на 7 месеца колко пюре трябва да изяжда на обедното хранене? Педиатърката ми каза 125-130 г, но понеже кърмя Рая преди това, ме е страх да не й дойде много. Все още не й давам пюре следобяд и суче на поискване.
Ами аз не вярвам тя изобщо да изяде това количество, особено щом я кърмиш преди това. Аз кърмя след твърдата храна наобяд, а тя пак не изяжда повече от 40 гр. пюре.

# 116
  • Мнения: 3 695
kakichka , аз на твое място бих оставила детето няколко дни само на мляко, докато му се оправи стомахчето, вместо да даваш нови и нови продукти, които не знаеш как ще подействат.  Peace
m_a_y_a, с грах, спанак и домат, по-добре поизчакай. Краставица не се дава, защото не се дават сурови зеленчуци. А и принципно се води високо нитратна. Зелена чушка може да се дава и по-рано, но с червената се изчаква.

# 117
  • Мнения: 11 009
Да попитам и аз - бебе на 7 месеца колко пюре трябва да изяжда на обедното хранене? Педиатърката ми каза 125-130 г, но понеже кърмя Рая преди това, ме е страх да не й дойде много. Все още не й давам пюре следобяд и суче на поискване.
Ами аз не вярвам тя изобщо да изяде това количество, особено щом я кърмиш преди това. Аз кърмя след твърдата храна наобяд, а тя пак не изяжда повече от 40 гр. пюре.

Да, и на мен ми се струва много като количество, но днес се оказа, че е наддала само 300 г и педиатърката ми се кара да й давам да яде повече. Confused Не че ще я тъпча насила, реших да попитам.

# 118
  • Мнения: 1 030
Gracem,мерси за инфото! Hug
За кашите,наистина се ползва стриктно написаното на кутията.
И аз бях чуденка два дена,защото ми свършваше оризовата, newsm78
но реших да си купя нова, при мен дават срок от четри седмици.
След тях изветряват или си губят смисъла.
Така,че по-добре да се купи нова от колкото да се рискува.
Гигилче,това,че е надала само 0.300гр за месец да не те притеснява.
Храни си детето спокойно след като отваря уста и давай да яде.
Самото дете си показва кога се е нахранило.
Примери:започва да се гивезоти ,като захапва лъжицата или прави бррр.... Wink
Аз я оставям да яде колкото и се яде не я спирам.
maya,за сега карайте с тия зеленчуци,които си въвела.
Може да вкараш пипер и карфиол.
Всички останали са след седмия месец и по натам(спанак,брокол,домат)
Ако не се лъжа назад в темата има дадена схема кой плод из еленчук кога му е времето. newsm78

# 119
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да и аз, като първо се дава зелена чушка, а после червена, някъде след 7-8 месец.

Общи условия

Активация на акаунт