за сядането на бебето

  • 1 386
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 173
Дъщеря ми е  на 5 месеца и когато я взема на ръце прави коремни преси и се изправя сама до седнало положение. Знам, че на 6 мес. е нормално да сяда едно бебе. Аз не я оставям да стои седнала официално, но когато тя се набира да седне я оставям за минута седнала. Смятате ли, че е прекалено рано...?

# 16
  • Мнения: 107
мисля си че не макар че  ще има хора които ще ти кажат че е ... но ти не я оставяш много така че мисля че няма проблем....и моето дете беше така Peace

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 6 месеца вече седеше стабилно

# 18
  • Мнения: 1 929
Подпирах го с възглавнички или го придържах.Не помня колко време не е седял стабилно ,но не беше повече от 2 седмици и един ден, изведнъж седна стабилно, започна да се навежда да си вземе играчка и се изправяше сам.Просто стана изведнъж-не се притеснявай  bouquet

# 19
  • Мнения: 63
Малката от 5 месечна се набираше да седи. Няколко дни преди да навърши 6 месеца както си играеше полуседнала - се изправи и си седна стабилно. не съм я поставяла преди това, мислех че е рано. От тогава си седи стабилно, дори по доста време. Simple Smile
Голямата доста по-късно започна да седи стабилно.

# 20
  • Мнения: 54
Не съм подпирала с възглавници и др. неща.Оставих я сама да е готова за сядане.Не насилвай нещата.Бебето само ще ти покаже ,когато е достатъчно заякнало да седне само.Това важи и за изправянето в кошарката и за прохождането.
Аз също не искам да го насилвам, но това значи ли че не трябва да го слагам в столче за хранене например. Дори наклонено на най ниската позиция, той се набира, клюмва напред и захапва ръба на таблата Thinking

# 21
  • Мнения: 22 935
Моето бебе на 5м седеше ,но той от 3м беше започнал да се набира и да  сяда без помощ в количката.Никога не съм го стимулирала да седи с разни възглавнички и други предмети за опора,оставих го да се развива и укрепва самичък.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 13:48 от ДесиХ2

# 22
  • Мнения: 873
абе и моето бебе преди да навърши 4 месеца започна да се набира и да иска да го изправяме..сега е на 4 месеца и 8 дни и само седнало иска да бъде-вкъщи,в количката,в столчето за кола.аз първо се притеснявах,че си натоварва кръста,ама не изглеждаше да я боли и даже мрънкаше,когато и ограничавах времето за седящо положение.ами оставих я да прави каквото иска,само и подпирам кръста и така Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 978
и аз съм привърженик на "естествено ставащите" неща  Peace

И аз, изобщо не съм насилвала детето за нищо. Синът ми започна да седи стабилно сам в края на 7-мия началото на 8-мия месец

# 24
  • Мнения: 8 999
След като навърши 6 мес. започнах да я слагам в шезлонг /полулегнало състояние/. Тя сама се научи да се изправя до седнало положение за около 2-3 седмици. Синът ми - по същия начин в същия шезлонг.

# 25
  • Мнения: 93
 Аз го сложих на 6 месеца да сяда, в началото го оставях полулегнал, после той започна да си вдига раменцата и да се мъчи да става. Тогава го сложих седнал, подпрян с възглавничкии постепенно му махнах и тях. В началото не беше стабилен, но постепенно се научи Simple Smile

# 26
  • Мнения: 545
Моята дъщеря започна да седи на 6м. По никакъв начин не съм я стимулирала - нито възглавници съм слагала, нито нищо. Тя по принцип е от мързеливите, късно се обърна и аз си мислех, че ще седне най-рано през 7-8 м. Обаче тя изведнъж почна да не иска да лежи, да вири глава и така и не разбрах кога почна да си седи сама. При всяко детенце е строго индивидуално, не насилвай нещата. Може да пробваш от време на време.

# 27
Аз мисля че повечето бебета се килват настрани, все пак това е нова положение за тях. Марти се набираше в количката още от 5 тия месец - но си седна като човек в края на 6тия в началото го слагах с възглавници 2-3 пъти, после между моите крака-според мен така го крепях по-малко и само ако има нужда от това и бързо се научи да седи, но трябваше да има нещо да му задържи вниманието.Например играчка между неговите краченца или телевизора например...иначе веднага тръгва да пълзи.

# 28
  • Мнения: 1 371
Ако мислиш, че не е готов, не го слагай. Помня, че Алекс почна да се набира в количката от напълно легнало положение и започнах да изправям постепенно облегалката. Иначе в началото се смъкваше. Той самия трябва да усети напрежението в кръстчето и да започне да седи стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт