Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 769
  • 110
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 883
Eми, радвам се че сте по добре.Взехте ли пак секрет?
Аз вече близо 25 дни откакто спрях АБ и все още си кашлям от време на време.Много рядко изкарвам храчки.А втория секрет беше отрицателен.
Продължавам да пия витамини , вит А и цинк.Така ми каза личната.Ето в момента всичките у нас изкараха вирусен  ларингит, а на мен ми няма нищо.

# 106
  • Габрово
  • Мнения: 94
не сме още, казаха ми след новата година, че да мине малко време след АБ. До днес го пихме. Малко понамаляват , ама пак от време на време кащля и на ден отделя по 1-2 храчици. Ама аз от толкова кашляне, направо се влудих и сега като ходя по пътя и само някой да ми се изкашля и го гледам на мор. Продължавам да я тъпча с клеева,ама ми се струва, че само много я прехвалват, а ефект много-много няма. Ще видим, де. Dum vivo spero!

# 107
  • Мнения: 1 984
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...

# 108
  • Габрово
  • Мнения: 94
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...
е, ами аз не мога да им кажа в лабораторията какво да проверяват, нали? Или пък лекарят. Дано да се оправим вече. какво мислиш за клеевата?

# 109
  • Мнения: 1 727
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...


За някои неща си прав, за други не съвсем. С дискът еритромицин се отчита чувствитетелност не само конкретно към антибиотика, но и към цялата група макролиди, т.е. при чувств. към еритромицин имаме чувств. към Азитромицин, кларитромицин и т.н. Ако Еритромицина беше резистентен тогава останалите могат да се тестват самостоятелно. За цефалоспорините също не е необходимо да се слагат всички дискове, щом няма установени бета-лактамази, има чувствителност към представители на отделните генерации могат да се използват и други цефалоспорини освен написаните на антибиограмата.

# 110
  • Мнения: 1 984
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?
лошо направена антибиограма. от тези единствено еритромицин е подходящ, но в момента не се внася, евентуално може да замени с клариромицин.
няма - клиндамицин, азитромицин, уназин, цефуроксим, цефадроксил, цефаклор...
защо като им пише че е дете изобщо пускат тетрациклини, хлорамфеникол, ципрофлоксацин? защо използват ертромицин който поне от 3г не се продава в БГ? - щото е ефтино... а че такава работа не ни върши никаква работа... на кого му пука...


За някои неща си прав, за други не съвсем. С дискът еритромицин се отчита чувствитетелност не само конкретно към антибиотика, но и към цялата група макролиди, т.е. при чувств. към еритромицин имаме чувств. към Азитромицин, кларитромицин и т.н. Ако Еритромицина беше резистентен тогава останалите могат да се тестват самостоятелно. За цефалоспорините също не е необходимо да се слагат всички дискове, щом няма установени бета-лактамази, има чувствителност към представители на отделните генерации могат да се използват и други цефалоспорини освен написаните на антибиограмата.
има установена беталактамаза  не е чувствителна към пеницилин. еритромицинът и азитромицинът имат доста различен спектър всъщност дори сходните рокситромицин и кларитрмицин има случай да дават различен резултат. за разликата между цефуроксим и цефаклор изобщо няма дакоментирам. все 2 ро поколение ама разлика голяма... когато са слагали дискчетата не са знаели какво ще излезе, но са знаели че става дума за дете. а дори почити еднаквите пеницилини V и G имат доста различно действие... което следва да се отчете. не могат да слагат само 1 цефалоспорин и то венозен.

Общи условия

Активация на акаунт