Нарисувай ми овца, или за детските картинки

  • 19 788
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 034
шемет, много ми хареса това с училището на сина ти.
кое е то ?

# 61
  • Мнения: 30
Здравейте,мили мами!Много хубави рисунки видях и ако мога да изкажа мнение и аз макар,че за пръв път пиша в тази тема.Имам дъщеря на 6 години,която много обича да рисува и ходи на градина.Вчера са имали за задача да нарисуват,,Дядо и ряпа,,и са закачили рисунките на табло.Когато я взех я похвалих за рисунката и,а тя ми каза ,О,мамо ама тя не е вярна!Така каза госпожата.,та аз моля да ми обясните след като е спазила темата защо да не е вярна/дори да не и е харесала на госпожата/какво точно означава невярна и как бихте реагирали на мое място?Днес след обяд имаме родителска среща,та благодаря много!

# 62
  • Мнения: 934
шемет, много ми хареса това с училището на сина ти.
кое е то ?
Не е в България за съжаление. Английско училище в Дубай. Програмата е стандартна за UK, ако потърся, сигурно ще намеря някой линк и ще пусна.

# 63
  • Мнения: 1 568
запис ... за сега

# 64
  • Мнения: 3 034
шемет, много ми хареса това с училището на сина ти.
кое е то ?
Не е в България за съжаление. Английско училище в Дубай. Програмата е стандартна за UK, ако потърся, сигурно ще намеря някой линк и ще пусна.

ееее, имах някакви подозрения, но все се надявах да не се окажат верни, ама на..... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 3 161
Е то не е толкова трудно да се намери тяхната програма и да си проведем обучение на децата. Хайде, нали ви бях поканила да си събираме децата и да рисуваме заедно в едно арт студио, а и да учим английски. Ако можете един ден да не ходите на градина, а да идвате (или да си оставяте детето за няколко часа), ще измислим нещо.

# 66
  • Мнения: 934
Ами не, хич не е трудно. Те са всъщност съвсем простички неща, и лесни за изпълнение, не се изисква кой знае каква техника. Да не си представите някакви шедьоври сега! Просто се набляга на разнообразие на материали и техники, като гледат да вмъкнат и малко култура помежду другото. Така че да е достъпно за всички деца, а не да е по силите на шепа художествено ориентирани.
За съжаление не можах да намеря това, което търсех в нета. Освен да ида да снимам в училището newsm78
Намерих само това, ако на някой му се чете на английски, но то си е доста суха информация и трябва да се разрови. Представлява насоки за учители по рисуване.
Дано се отвори:
http://www.standards.dfes.gov.uk/schemes2/art/?view=get

# 67
  • Мнения: 6 417
Моята дъщеря днес почти плачеше, защото госпожата й казала, че рисува грозно - нарисувала листата на цветето в различни цветове и госпожа Х. (в предпенсионна възраст) казала: "Не ми харесва. Такива цветя няма!"  Tired

# 68
  • Мнения: 3 271
Моята дъщеря днес почти плачеше, защото госпожата й казала, че рисува грозно - нарисувала листата на цветето в различни цветове и госпожа Х. (в предпенсионна възраст) казала: "Не ми харесва. Такива цветя няма!"  Tired

Нямам коментар. Че, ако започна да говоря, ще кажа много лоши неща  Sick #Cussing out
Ти нали й обясни колко красиви са цветята й  Hug

# 69
  • Мнения: 6 417
Ами тя рисува в стил "Младият Пикасо"  Crazy , доста са й нестандартни нещата и се мъча да й обясня, че да си различен е прекрасно, ама госпожата казва: "Мацаници!"и  "Не ми харесва" Tired

# 70
  • Мнения: 3 034
Шушон, заради такава учителка като вашата години наред живях с мисълта, че пея фалшиво и ми трябваше доста време и много убеждения от страна на други хора, за да се престраша да пея. а не пея фалшиво....

ужасно е да се слагат такива етикети. тя, какво, да не е Леонардо.........пфу, чак се ядосах......

# 71
  • Мнения: 5 877
Ами не, хич не е трудно. Те са всъщност съвсем простички неща, и лесни за изпълнение, не се изисква кой знае каква техника. Да не си представите някакви шедьоври сега! Просто се набляга на разнообразие на материали и техники, като гледат да вмъкнат и малко култура помежду другото. Така че да е достъпно за всички деца, а не да е по силите на шепа художествено ориентирани.
За съжаление не можах да намеря това, което търсех в нета. Освен да ида да снимам в училището newsm78
Намерих само това, ако на някой му се чете на английски, но то си е доста суха информация и трябва да се разрови. Представлява насоки за учители по рисуване.
Дано се отвори:
http://www.standards.dfes.gov.uk/schemes2/art/?view=get
Шушон, защо просто не й обясниш какво е това въображение.
И че това е нещо, което децата имат, а много възрастни нямат.
И че учителката е изгубила своето и затова не може да оцени цветята й.
Много са хубави!!! Със сигурност ще пробвам да приложа поне част.

# 72
  • Мнения: 3 161

Страшно благодаря! Точно търсех образователнаta програма, която прилагат в UK. Ако имаш и други линкове, давай насам, моля. Simple Smile

# 73
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 849
... и госпожа Х. казала: "Такива цветя няма!"  Tired
Да... въпреки, че съм безкрайно доволна от детската градина на детето, вчера то ме пита може ли да нарисува лилави листа на дървото.
Аз й казах, разбира се, рисувай ги каквито искаш. А тя ми каза - ама госпожата каза, че не можело...
Обясних й, че няма правилни цветове и другия път да каже на госпожата, че така съм казала, както и че може да рисува с каквито цветове си поиска.

# 74
  • Мнения: 5 877
Имах сходен казус, щях да разстрелям госпожата.
Дала им тя някакво тъпо задание - по предварително разпечатана картинка да оцветят само есенните листа - децата, които ги държат, са оцветени фабрично.
Анка оцветила листата, след което решила да прояви инициатива и добавила там слънце, небе, въобще някаква история на фона.
И госпожата й се накарала - не изпълнила заданието точно както й било определено.
И детето се разстроило дотам, че си хвърлило рисунката в коша.
Това ми се разказва от самата госпожа в стил "вижте каква глупост направи дъщеря ви".
Казах й, че се опитвам вкъщи да я науча на точно обратното на "спазване на заданието" - не знам дали ме разбра. Но пък същата вечер за пръв път направих съзнателно сечено на учителката и обясних на детето, че тя му е казала глупост и че учителите също грешат - ето, баба й е учителка, а ако я пита дали някой път е правила грешки, ще й каже, че е правила.

Общи условия

Активация на акаунт