ДЕЦА С ОЧНИ ПРОБЛЕМИ- 4

  • 21 681
  • 397
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 914
Верно нещо дрога .... ама то наш`то си е сходно  Mr. Green
Peace
Е поне един ме разбра що годе
Просто ви бъзикам,ама вие нещо много на сериозно го взехте Mr. Green
Е много черен хумор бе сваоооооооо Joy

# 316
  • Мнения: 1 588
Здравейте, мами!

Искам да се консултирам с вас. Голямата ми дъщеря Хриси е със синдром на Даун. Няма проблем с очите, поне нямаше доскоро.

От 2-3 седмици започна да си криви едното око и да изглежда кривогледа, това се случваше най-вече докато гледа анимация. Заведох я при д-р Топов, той каза, че няма кривогледство изобщо, и че има 3 диоптъра далекогледство, което не изисква някаква намеса (очила примерно).

След прегледа тя продължи да си криви така очите, и постепенно стигнах до извода, че го прави нарочно, понеже гледката е по-особена и й е интересно. Като й викна да ме погледне, веднага погледът й се оправя. После като се загледа някъде, се вижда как едното или другото око постепенно и леко пак се изкривява навътре. Пак й виквам, пак поглежда нормално... Ей такива неща, но се случва все по-често...

Та въпросът ми е - дали е възможно насила да стане кривогледа от такива нежелателни занимания?

Поздрави!

# 317
  • Мнения: 3 914
Здравей Мария Hug
При децата с Даун синдром има т.нар. молголоидна гънка и понякога децата изглеждат кривогледи,но всъщност не е така.От друга страна при този синдром е често явление да има проблем с очите,естествено не е задължително.Напоследък ми прави впечатление, че Топов претупва нещата,защо не направиш още една консултация,ей така за всеки случай,иначе не мисля ,че насила може да стане кривогледа Wink.Пък и тези дечица са доста хитрички,може да и е някаква игра и да и харесва все повече/аз лично като бях малка обичах да се вторачвам в нещо и постепенно ми ставаше мътно,после пак и пак,харесваше ми тази игра, за да стане мътно окото се изкривява и сигурно отстрани съм изглеждала кривогледа,незнам/.Въпреки това, направи още едно мнение ,за да си спокойна.Желая ти успех Hugя

# 318
  • Мнения: 3 914
Такааа,ей го нащо момиче:
http://picasaweb.google.bg/iviche/5/photo#5133962773318729970
 айде сега да разказва Mr. Green

# 319
  • Мнения: 2 116
Аааа! На тази сме само "свои" хора!  Wink Ама ако знаеш коя е тази дето е седнала пред мен и Нина.......  ooooh! Sick

# 320
  • Мнения: 1 588
може да и е някаква игра и да и харесва все повече/аз лично като бях малка обичах да се вторачвам в нещо и постепенно ми ставаше мътно,после пак и пак,харесваше ми тази игра, за да стане мътно окото се изкривява и сигурно отстрани съм изглеждала кривогледа,незнам/
Уцели в десятката! Игра е, нарочно го прави, сигурно й е забавно, но мен ме е страх като я гледам и се дразня, и й се карам... Май трябва да говоря с психолог как да я накарам да се откаже, а и идеята за още един преглед е добра! Мерси много, мама на Вики Simple Smile
 Hug

# 321
  • Мнения: 4 053
Аааа! На тази сме само "свои" хора!  Wink Ама ако знаеш коя е тази дето е седнала пред мен и Нина.......  ooooh! Sick

разказвай цветно де  Praynig

# 322
  • Мнения: 2 116
Аааа! На тази сме само "свои" хора!  Wink Ама ако знаеш коя е тази дето е седнала пред мен и Нина.......  ooooh! Sick

разказвай цветно де  Praynig

Само на ЛС  Mr. Green или срещу заплащане!  Money  Joy Joy Joy

# 323
  • Мнения: 4 053
давай на лични тогава  Whistling

# 324
  • Мнения: 3 914
Ти и Нина сте ясни ама и онази с очилата ми се губи newsm78
Казвай бързо коя е тя и седналата  #Cussing out

# 325
Здравейте на всички! Преди време моя много добра приятелка ви писа за проблема на моето дете, а ето че сега ви пиша и аз! Дъщеря ми е на 3г.и6м. оперирана е от катаракта в Израел на 11 месеца, има имплантирана вътре очна леща. В резултат на всичко това страда от амблиопия - "мързеливо око". Затваряме и другото око, колкото и когато мога, но това не е довело до никакъв резултат вече 2 години. Открих случайно клиника в София- "Видимед", на Д-р Таран, които предлага една нова, утвърдена в Русия терапия, чрез електростимулация на очния нерв. Не зная дали тази терапия е подходяща за моето дете. Чрез приятели проведох проучване чак в Калининград, със специалист детски офталмолог, които ми препоръча да се направят 5 изследвания на детето ми за да ми отговори би ли било подходяща терапия от този род за нея. Иначе тя се прилагала успешно при много очни заболявани в Русия. Исках да попитам вас всички  и в частност д-р Константинов дали знаете нещо за "електростимулацията на очния нерв"???????? Ако да-моля пишете ми ! Ако някой се интересува по-подробно за тази терапия, можете да научите много на следният web adress: www.neuron-ufa.ru

# 326
  • Мнения: 4 053
Аааа! На тази сме само "свои" хора!  Wink Ама ако знаеш коя е тази дето е седнала пред мен и Нина.......  ooooh! Sick

разказвай цветно де  Praynig

Само на ЛС  Mr. Green или срещу заплащане!  Money  Joy Joy Joy


еее, добре, казвай колко пара искаш  Thinking

# 327
  • Мнения: 3 914
Здравейте на всички! Преди време моя много добра приятелка ви писа за проблема на моето дете, а ето че сега ви пиша и аз! Дъщеря ми е на 3г.и6м. оперирана е от катаракта в Израел на 11 месеца, има имплантирана вътре очна леща. В резултат на всичко това страда от амблиопия - "мързеливо око". Затваряме и другото око, колкото и когато мога, но това не е довело до никакъв резултат вече 2 години. Открих случайно клиника в София- "Видимед", на Д-р Таран, които предлага една нова, утвърдена в Русия терапия, чрез електростимулация на очния нерв. Не зная дали тази терапия е подходяща за моето дете. Чрез приятели проведох проучване чак в Калининград, със специалист детски офталмолог, които ми препоръча да се направят 5 изследвания на детето ми за да ми отговори би ли било подходяща терапия от този род за нея. Иначе тя се прилагала успешно при много очни заболявани в Русия. Исках да попитам вас всички  и в частност д-р Константинов дали знаете нещо за "електростимулацията на очния нерв"???????? Ако да-моля пишете ми ! Ако някой се интересува по-подробно за тази терапия, можете да научите много на следният web adress: www.neuron-ufa.ru
Надявам се ,че няма да ми се разсърдиш,копирах поста ти в темата на д-р Константинов,той само там пише,затова и там ще чакаме мнението му Peace
Аз лично какво мисля? Честно казано не съм запозната с този вид терапия,но ако наистина беше ефикасна,предполагам нямаше да има хора на по 30г. с намалено зрение вследствие нелекувано мързеливо око в детска възраст,но пак казвам ,незнам,ще прочета и ще пиша пак какво мисля,вече запознала се Wink

# 328
Viki i mama благодаря Ви! Аз не зная много, много как да оправям с този форум, но се опитвам, пък дано излезе! Специално за амблиопия, този апарат помага до към 8-9 годинки , докато окото нормално все още се развива, след това се ползува и при други болести, които намаляват зрителната острота!

# 329
  • Мнения: 2 116
Докладвам: Купона беше супер! Запознах се с много хора, които много ми допаднаха но за жалост видях и тази "седналата" личност.... китайката Вече мога да кажа че си отмъстих!  Mr. Green Понеже е много голяма, и като се опита да мине покрай нашата маса, двете с Пепа Георгиева, си дръпнахме столовете назад и започнахме задушевен разговор!  Joy Тя, докато чакаше, Вайо информиран за какво става въпрос, взе един балон и с вилицата го спука точно до д....о и!  hahaha hahaha hahaha Тя как успя да подскочи незнам, ама се справи!  Joy  Mr. Green

А ет ви и малко снимки! Да се чуди човек дали съм на купон или на зъболекар...... Rolling Eyes  Joy

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 18:26 от Здравка79

Общи условия

Активация на акаунт