За качеството и сигурността на готовите западни продукти

  • 2 206
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Това направо ме шокира. До сега не съм попадала на развалени детски продукти и дано не ми се случи, че моето момче не стига, че отказва всякакви видове манджички и пюренца и зеленчуци, яде 5 вида пюрета на Гербер и ако в тях видя нещо подобно, вече не знам какво ще правя  newsm78

# 16
  • Мнения: 107
Блонди
ти си фенка на Аптамил-а.
Аз ползвам друго немско мляко. Защо не си кажем в прав текст как се произвеждат и АМ само за такива пазари като българския. Не съм 100 % сигурна, но май от всичко, което съм прочела по форума и специално твоите мнения има три-четири марки АМ, които се продават в оригиналните си опаковки на българския пазар както и в западните страни. Това не е ли също вид фирмена политика за по евтин и некачествен продукт за по бедните страни.  Защото най-важното нещо за нашите деца това е качеството на това, което им даваме. Не мога да коментирам въпроса с пюретата, защото още не давам. Но това, което си написала е стряскащо.

# 17
  • Мнения: 61
Kalina i stani абсолютно съм съгласна с теб. Много пъти съм споделяла моите опасения, относно качеството на продуктите, предлагани на нашия пазар, липсата на всякакъв контрол и немърливостта и безотговорността на контролните отговори. Не знам каква е причината производителите да предлагат различна по качество продукция за различните пазари. За мен  един продукт с едно име трябва да е еднакъв навсякъде., дори и като  цена, а потребителите да решат дали е по джоба им.
А по темата:от готовите пюрета ползваме само плодови - предимно пюретата на Хип, а когато успея да се снабдя и с Нестле.Досега нямам лоши впечатления. Месните и зеленчуковите ги приготвям аз.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 242
Нека Блонди ме поправи, ако греша, но мисля, че в момента не е в България.
Т.е. тези пюрета, за които става дума, не са купени в България и са предназначени за пазара в западноевропейска страна.

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Преди години, мисля 3-4, имаше проблем с пюретата на ХИП в България и цели партиди бяха изтеглени от пазара.

Това което пишеш Блонди направо ме учудва! Да не би въпросните боклуци да са били предназначени за БГ, а по някакви неведоми пътища да са попаднали на белгийския пазар  Mr. Green. Мисля говориш именно за Белгия  newsm78?

# 20
  • Мнения: 27 524
От Белгия са да, тук са правени. Белгийците не са много по хигиената, предвид други мои наблюдения, иначе по цеховете как е - не знам. Достатъчно е да кажа, че крановете им за вода са отделно гореща, отделно студена, смесват всичко във ваната или леген, сапунисват и псоле се бършат, без плакнене, без течаща вода изобщо. Сандвичите се правят на ръка, салатите се тъпчат със същите пръсти, с които взимат пари и връщатт ресто и т.н. За 2 години за първи път попадам на такива неща. Сокът не съм го купила, подариха му го в магазина  Crossing Arms
Спомням си как преди бях против кухните, опитахме - останах доволна.
Джули, основно е на готови, да, защото ме мързи  Tired Embarassed но явно ще се стягам и ще минаваме на прясно готвено  Blush

# 21
  • Мнения: 6 029
Блонди, досадно е знам. На мен почва да ми писва. Но... предпочитам този вариант. Поне няма да намирам екстри.  Пък и той вече не е малък, ще ядете скоро едно и също всички  Wink

# 22
  • Мнения: 2 047
  Попадала съм на няколко развалени Хипски пюрета. Капачката пука, няма външни признаци, но на вкус са коренно различни. Какво да кажа - опитва се винаги преди да се даде на детето, за по-сигурно.

# 23
  • Мнения: 872
   Какво да кажа - опитва се винаги преди да се даде на детето, за по-сигурно.
newsm10
Домашно приготвено - добре,обаче от къде да сме сигурни,че продуктите,които купуваме от пазар са качествени?Колко от вас имат градина,от която да си късат винаги пресни и екологично чисти плодове и зеленчуци? За месото да не говорим,знаем,че пилетата ги блъскат с антибиотици и смески.Детските кухни - същата работа - и те купуват продуктите от пазара,пък и хигиената на работещия там персонал е съмнителна  Sick .Аз се доверявам на ХИПП,до сега не съм срещала некачествен техен продукт.

# 24
  • Мнения: 6 029
di_p ти в градината на Хип беше ли???

Всички ядем нитрати, щем не щем. Аз успявам да осигуря поне някои неща да са от село... Не всички. Но поне някои.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 590
di_p ти в градината на Хип беше ли???



 Peace

 От къде сте сигурни, че в купешките пюрета слагат само екологично чисти  плодове и зеленчуци?

# 26
  • Мнения: 8 242
Каквито продукти има на пазара, с такива се правят и домашните, и готовите пюрета.. Тоя номер с БИО пюретата, че били специални блабла.. хич не го вярвам  Naughty

# 27
  • Мнения: 27 524
Уж са био, а почти всички фирми имат обикновени пюрета и по-скъпи такива, на които пише БИО. Е, другите тогава какви са  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 6 029
Другите са НЕбио. За простолюдието.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 242
Често се пускат теми за проблеми с българските пюрета. В една от тях Никол писа за "находка" в пюре на ХИПП:

Не съм намирала нищо нередно в Хип, поне за сега.

А аз да.
Намерих бели, дебели косми, приличащи на свинска четина.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 16:32 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт