Успявали ли сте да повишите хемоглобина на бебо само с храна?

  • 6 027
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 407
Без лекарства ХБ за 6 месеца се повиши с 12-13 единици.На 6 месеца беше 95,налагаше ни се често изследване на кръв поради други причини  и между другото поглеждах колко е ХБ и видях,че бавно и славно се покачва и затова реших да му спестя желязо съдържащи препарати.Да отбележа,че и до сега не съм давала жълтък и черен дроб.Кърмя го все още.

# 16
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ами не прочетох много отговорите, ама имам принципен въпрос - какво се тръшкаш за цифричките??? Поне в 3-те бели европейски държави, където съм живяла с бебе хемоглобина НЕ Е рутинно изследване - прави се, ако има съмнения за анемия!!!

Не мога да спра да се чудя че в БГ бебегледането, се превръща в болнична дейност и всички мами живо следят и знаят да интерпретират стойности и всякаква информация, която би трябвало да си е лекарска територия.

На моя син никога не са му пускани изследвания за хемоглобин - идея си нямам колко е, ама е жизнено детето, тича като луд.

Аз съм с нисък хемоглобин - и...? Някои хора сме така, мисля цялата коприва на земята няма да ми помогне, а месо си хапвам и яйца...Пиех желязо по време на бремеността, там обаче естествено се гледа задължително хемоглобина.

# 17
  • Мнения: 553
Аз съм с нисък хемоглобин - и...? Някои хора сме така, мисля цялата коприва на земята няма да ми помогне, а месо си хапвам и яйца...Пиех желязо по време на бремеността, там обаче естествено се гледа задължително хемоглобина.

Моя пък е много висок - през бременността като ми казаха че е станал 129 и ги питах дали е нормално да е спаднал толкова рязко за 1-2 месеца защото от изследвания по друг повод съм забелязала че моя е 158-163. Едва ли не ми се скара акушерката че не можело да е толкова щото за жени нормата била до 140...  hahaha да го разправя това на черния ми дроб  Joy ама... явно си е индивидуално кой  с какъв хемоглобин е ОК и това нормално доста варира.  Crazy  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт