Възгледите за образование (в страната, където живеете)

  • 13 264
  • 197
  •   1
Отговори
# 195
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И при нас е проблем със запомнянето. Децата например не учат стихотворения наизуст, което за мен е тренировка на мозъка. Било отживелица.  Rolling Eyes При чужд език трябва много да учиш наизуст,а те понеже не могат и срещат големи трудности.

В другите държави как е?
Сега разбрах, че колкото повече проблемни ученици имало в едно училище и се водят, като такива, толкова повече допълнително пари получава училището за програми и да ги задържи до 16 годишна възраст. Започвам да се замислям дали това не  е причина за бавните реакции и липсата на крупни мерки.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 196
  • Мнения: 3 491

Сега разбрах, че колкото повече проблемни ученици имало в едно училище и се водят, като такива, толкова повече допълнително пари получава училището за програми и да ги задържи до 16 годишна възраст. Започвам да се замислям дали това не  е причина за бавните реакции и липсата на крупни мерки.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
И за тук съм чувала такова нещо, Калинка: че училището има финансова изгода от по-висок процент на деца, включени в специалното образование. Затова, когато гледах къде да учат моите деца, съобразявах и този процент, ако може да е по-нисък. С целия си респект към проблемите на децата в редиците на специалното образование, имам чувството, че в част от случаите с тези проблеми се спекулира. Там, където учителите умеят да мотивират децата и да поддържат дисциплина, и родителите вземат присърце дисциплината на децата си, процентът на включени в специалното образование е по-нисък, съответно проблемите на тези, които са включени, са реални.

# 197
  • usa
  • Мнения: 2 113
Аталанта, понеже си по-вътрешна в системата, ме интересува: какво ти е мнението за програмите и класовете за надарени деца? Дали тези деца са наистина толкова уникално надарени, или просто родителите са се захванали да корегират дефицитите на системата, и в случая говорим просто за умни и старателни ученици? Според една моя приятелка от България, която учителстваше там и сега учителства тук, подозрението ми е на прав път.

от таг програмите в елементари сукла няма кой знае каква полза. поне аз не съм видяла. за редица магнет мидъл училища обаче, поне в нашия скул дистрикт, има изисквания децата да са покрили тестовете за таг програмите. виж там вече има разлика. не учат три месеца как се решава квадратно уравнение и за три години покриват материала, който в редовите училище учат за четири и половина. и да си дойда на думата, както мойта щерка отбеляза при един от поредните религиозни дебати "странно, но никой от приятелите ми от summa(училището за надарени деца) не ходи на църква", сигурно не са толкова уникално надарени, моята определено не и старателна, просто са атеисти Mr. Green...

Общи условия

Активация на акаунт