Още един от абсурдите в нашата държава!Геноцид срещу бременна!

  • 5 937
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 990
..........................болкуци.

Ако условията не ти харесват-напусни.Ти си подписала такъв договор.Ти си съгласна да те осигуряват на минимална, ако не си съгласна-кажи им го в прав текст.Ако не ти предложат алтернатива си в правото си да си търсиш място, където дават такава.
"Трудът никога не е оценен добре"-не е вярно това.Това, че ти се чувстваш неоценена е друг въпрос.Мен са ме оценявали винаги, например.И това, че са те попитали кога ходиш на консултация незначи, че са ти забранили да го правиш.Щом не те удовлетворява сегашния ти работодател, потърси си нов, какво значи-принуден?От какво принуден?От безпаричие?Ами, стоейки там, по този начин вие сами не си "давате" повече.
Успех на всички, има много коректни работодатели даже сред малките фирми!

# 76
  • Мнения: 51
Ама вие наистина сте тук само за да се правите на интересни и да итъквате какви големи професионалист сте.
Според теб, пенелопа, хората от какво се принуждавата да търпят такива неща, от кеф?
Не от безпаричие как така, та да не би да ходим на работа за пари?!
Глупости!
А защо мислиш, че работодателите си позволяват така грубо да погазват правата им, защото знаят, че повечето нямат изход, имат семейства, заеми и т.н.
Радвам се, че нещата при теб са така розови, ноявно някой стабилно седи зад теб, защото ако нямаш партньор и човек, на чиято помощ да разчиташ и дете вкъщи, кото да издържаш сама, едва ли ще си толкова отоворена.
Не казвам, че това е правилна ситуация, но за съжаление е така.
Аз искам да се махна, но ще го направя след като ми изтече майчниството, защото знам, че с корем никой няма да ме вземе, колкото и ти да ми обясняваш как нещата опират до личните качества.
И не забравяш ли, че докато си търсиш по-добро място пак трябва да ядеш и да си плащащ таксите?
И накрая, не че има смисъл нещо въобще да ти обяснявам, защото виждам, чепшросто си решила да си в ролта на много оправна и смела, не съм писала, че питат от загриженост кога ходя на консултация, а ми беше отправена забележка, че ходя много често, при положние, че за целта ползвам от отпуската си , което не трябва да е така.
И да ти кажа, много добре си знам правата, но да ги търсиш от хора, които също са наясно и са решили да не ги спазват, е безмислено.
Но пак ти казвам, че твърде явно е, че ти просто искаш да спориш и да се самоизтъкваш.
Пожелавам ти само никога да не си принудена да правиш нещо подобно и да търпиш това, което виждаш, че не е правилно, дано все така ти върви на работодтели!

# 77
  • Мнения: 4 841
Ама вие наистина сте тук само за да се правите на интересни и да итъквате какви големи професионалист сте.
. . .

По принцип избягвам да споря с бременни, най-малкото защото съм била в това положение и знам какви кофти шеги си правят хормоните понякога  Grinning Но и двете ти изказвания, Ewito, са изпълнени с толкова негативизъм, че просто не мога да се стърпя... Що не четете бе, хора? Толкова хора са го написали ясно и точно - знайте си правата и се борете за тях! Работодателите като са "боклуци", ами не ги удостоявайте с присъствието си - намерете си други! А за "боклуците" алармирайте Инспекцията по труда. Ако наистина са чак такива боклуци, ще си понесат заслуженото. И стига с тоя смешен плач, че няма работа. Къде няма работа? Каква работа няма? Хайде стига вече градски легенди! Работа има. И свестни работодатели има. И закони има. Само че законите ще работят тогава, когато има кой да ги спазва - и от двете страни. И когато работника свикне с мисълта, че е РАВНОСТОЕН ПАРТНЬОР в пазара на труда, и се държи като такъв. Ако отиваш да търсиш работа като при "чорбаджия", свел глава и готов да прави всичко, което му се каже - така ще е. Я иди с покрито самочувствие,  подплатен с информация, дръж се като равен с равен, покажи, че познаваш законите и изискванията, кажи какво предлагаш, но и какво ДАВАШ в замяна - дали ще е толкова лесно да ти скачат по главата тогава, а?

Или на работа - с преклонените главици, а по форумите -  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 78
  • Мнения: 51
Аз знам, че са ми негативни изказванията, и най -малко ти, и не всичко се оправдава с хормоните, много е гадно такова изкаване, все дно слушам някой мъж, който жена му се е дръпнала за нещо и отй я пита дали не й е дошло, но както и да е...
Пак казвам, че имам късмета да карам много лека бременност, но това не ми даде никакви позитиви пред работодателите, нито положителна оценак от тяхна страна.
Щ е се опитам да го карам по-излеко, но това ми е болна тем, защото ми развалих голяма чааст от радостта от бременсотта с техните глупости.
Но представи си един прост пример:
Ако си си у вас и си решил, че ще правиш нещо и някой отвън дойде и ти каже, че нямаш право да го правиш, че по закон е еди как си, а ти имаш цялото практическо право да го правиш, и никой няма да разбере, ти няма ли да се изсмееш.
Така е и с работодателите, те са си у тях, кой ще ги спре.
Знаеш ли колко жалби и оплаквания има против тях, и дела, включително за сексуален тормоз срещу шефа ми.
И какъв мислиш, че е резултата, хората бутат пари наляво и надясно и нищо.
Разбирам, че някои от вас са намерили много добра реализация, и севрадвм за вас, аз също не е смятам за жертва, защото знам възможностите си, работя допълнително, изкарвам си пари, не смъ се примирила, но ако видите колегите ми, особено по-възрастните...
Просто искам да ви кажа на всикчи, които по някакъв начин се нахвърляте срещу Билка, че това, за което ви говори съществува на много места и е реалност.
И наистина дори да си знаеш правата, какво от това, като не можеш да надвиеш на парите и наглостта им.

# 79
  • Мнения: 4 841
И наистина дори да си знаеш правата, какво от това, като не можеш да надвиеш на парите и наглостта им.

Точно това е пораженческото мислене, и точно заради него ще си седим в средновековието. И точно на това разчитат некоректните работодатели.
 
 bouquet Лека бременност, пожелавам ти като решиш да се връщаш на работа да случиш на работодатели и темата вече да не ти е "болна"  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 51
Благодаря ти! Hug
Пожелавам на все повече хора да имат твоя късмет и този на пенелопа!
Поне имам вече имам доста неща предвид и ще знам какво точно да търся.

# 81
  • Мнения: 335
Според мен грешката ти е в това че не си настоявала да си видиш договора и най-малкото да го подпишеш   Rolling Eyes Как ще работиш три месеца без да знаеш какво включва договора ти,срочен ли е(след като си имала намерение да имаш дете) или безсрочен.Трябвало е още на интервюто да изясните тези въпроси и след като няма да са коректни не е трябвало да започваш,защото вече и да съжеляваш е късно.Пожелавам ти да си намериш работа и да изкараш една лека бременност   bouquet

# 82
  • Мнения: 9 990
Много нерви, по-спокойно. GrinningНе съм чак такъв професионалист, тепърва се уча!Второ-пиша по-често в един друг под-форум, а именно-родители отглеждащи сами децата си, за гърбове точно на мен не ми говори!Добрата реализация не се "намира"-работи се за нея.Щом не става при този работодател-отивай при друг.Така сама себе си отказваш-какво значи имаш семейство?Ами именно заради това-напусни и отиди другаде!Евито-я го кажи този лош работодател кой е?Сама си си сложила някакви спирачки и сама себе си се убеждаваш, че другаде работа няма и няма да бъдеш оценена-защо?

# 83
  • Мнения: 9 990
Според мен грешката ти е в това че не си настоявала да си видиш договора и най-малкото да го подпишеш    Rolling Eyes ....

Ама как така няма да си подписват договорите бе? ooooh!

# 84
  • Мнения: 51
Много нерви, по-спокойно. GrinningНе съм чак такъв професионалист, тепърва се уча!Второ-пиша по-често в един друг под-форум, а именно-родители отглеждащи сами децата си, за гърбове точно на мен не ми говори!Добрата реализация не се "намира"-работи се за нея.Щом не става при този работодател-отивай при друг.Така сама себе си отказваш-какво значи имаш семейство?Ами именно заради това-напусни и отиди другаде!Евито-я го кажи този лош работодател кой е?Сама си си сложила някакви спирачки и сама себе си се убеждаваш, че другаде работа няма и няма да бъдеш оценена-защо?
Е съжалявам, че не съм видяла за самотните родителите, извинявай, но наистина мисля, че не всеки може да си позволи да седи без работа и да се назландисва.
Не се убеждавам, аз бях решила да напускам, но забременях, и реших да се махам точно защото знам, че не заслужавам нито заплатата, която получавам, нито отношението.
За това реших да остана, защото за всичко друго мога да се съглася с вас, но че ще те вземат някъде с корема е абсурд за мен.
Аз пак да ви кажа, не смятам, че нямам шанс или че съм вързана, или че съм жертва на нещо казвам просто, че такива работодатели са факт и затова дадох пример конкретен с моя работодател.
Ядосвам се, защото едва ли не се казва, че такива неща не се случват или ако се случват е защото ние сме ги предизвикали, а то всъщност нещата заисят и от работодателите.

# 85
  • Мнения: 9 990
Евито, спокойно, ще родиш, ще мине време, ще се реализираш и ти.Ако имаш хъс и желание никой работодател не може да ти отреже крилата.И не да стои някой и да се назландисва и да не работи, а напротив.И точно това осъдих аз-назландисването, още като си види теста някоя. Hug

# 86
  • Мнения: 335
Според мен грешката ти е в това че не си настоявала да си видиш договора и най-малкото да го подпишеш    Rolling Eyes ....

Ама как така няма да си подписват договорите бе? ooooh!


Явно все още има хора който предпочитат да работят на доверие  ooooh!

Цитат
Ето така - не съм го подписвала - единственото,което видях е,че ме водят в базата данни.Може би,ако бях си поискала договора,щяха да ми посочат вратата по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт