Приказки с неочакван край

  • 3 216
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз пък имам точно книжка с "Приказки с неочакван край". Ама буквално. Тъкмо четеш, става интересно и ... край. Приказаката свършила.

Иначе престанах да обръщам внимание на всички извращения. Сега в Читанката й за 4-ти клас, какви бисери има...  ooooh!

# 16
  • Мнения: 5 877
Подкрепям Василиса за "Златното пате". Съвсем целенасочено ги избягвам. И картинките не ми харесват, твърде ярки и лъскави са ми.

Иначе не мисля, че всичко трябва да бъде намазано с мед и масло.
За моя изненада се оказа, че и оригиналните приказки на Биътрикс Потър са доста "хард" - е, не онази за зайчето Питър (макар че и неговият татко е станал на яхния), а какви има нататък...
Аз не мисля, че трябва да се прескачат моментите с насилие, страх или съмнителен морал. Просто казваш каквото мислиш по въпроса и продължаваш нататък.

Лично аз много се смях, като видях как Фиона си осигури яйца. Да, не беше никак мило. Но тя въобще не е мила. Я как наду на балон змията.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Но тя въобще не е мила. Я как наду на балон змията.



Точно за това Йоан ми рева няколко дни .. ама защо я надууу ...ама нея я болиииии ... не искам да я надувааааа.. Crazy

Явно приказките трябва да се съобразяват с възрастта ... за колко годишни са подходящи приказките за човекоядци  Thinking

# 18
  • Мнения: 8 999
Явно приказките трябва да се съобразяват с възрастта ... за колко годишни са подходящи приказките за човекоядци  Thinking

От 1 до 100 бих казала. Всички деца обичат страшни приказки.

# 19
  • Мнения: 7 837
Далеч съм от мисълта за морални увреждания в детските душици  Simple Smile
Но ми се вижда нескопосано. Особено на изречението с кучето и душенето, чак ме напуши смях, като го четях. Ясно е, че героите в приказките понякога умират. Ама някои - много образно  Laughing

# 20
  • Мнения: 8 769
Далеч съм от мисълта за морални увреждания в детските душици  Simple Smile
Но ми се вижда нескопосано.
Всичко в държавата и е нескопосано. Моралният упадък и пренебрегването на всякакви ценности си личат особено ярко в образованието и литературата. Няма място за учудване.

# 21
  • Мнения: 5 877
О, за нескопосаното си много права. Детският книжен пазар бълва недомислици. В Бг, де.
Особено практики от типа на "Златното пате" - да е много шарено, първосигнално и да струва броени левчета. Количеството вложена мисъл се губи драматично.

Ние сега сме на тема прасето Оливия - моля, насладете се: http://www.oliviathepiglet.com/

Общи условия

Активация на акаунт