за апартамента...

  • 4 658
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Родителите ти могат да прехвърлят апартамента на теб, като те си запазят право на безвъздмезно пожизнено ползване. Така имота става неделим. Сестра ти не може да го оспорва при това положение, а в случай на развод, мъжът ти не може да претендира за неговата продажба и подялба, т.к. никой не би купил жилище с ползватели в него, а така оформен имота е много труден за оспорване и продажба после. Но дано никога не ти се случва да изпадаш в ситуация.
Не съдете момичето, родителите са прави да искат сигурност за детето си. В този живот всичко може да се случи на всеки, никой не е застрахован от нищо.

# 31
  • Мнения: 343
Не съдете момичето, родителите са прави да искат сигурност за детето си. В този живот всичко може да се случи на всеки, никой не е застрахован от нищо.
Peace

То разведена или в лоши отношения със сестра си ССФ всъщност няма..., но не всички сме ССФ и за нас, форумските плебеи, важат други правила и малко предпазливост никога не е излишна.

# 32
  • Мнения: 7 387
Извинявайте, но вие сте направо  ooooh!
За милиарден път се убеждавам, как цариците на ДиС умират за драми, да чоплят в човешкия живот и да
се месят във взаимоотношенията на хората, прикрити зад анонимността си , като селски клюкарки!
Жената пита съвсем нормални въпроси, вие й бръкнахте в кръщелното свидетелство - сестра й, мъжа й какво можел да изтърпи, кой кого иска да прецака  #Crazy

Рандеву, попитай и за дарение срещу гледане.  Peace
Аз пък не виждам защо нападаш така яростно. След като е пусната тема значи автора и се интересува от ВСИЧКИ мнения в противен случай най-лесния вариант е да си наеме адвокат.До колкото знам Фастъчка е юрист и би трябвало да е отговорила най-компетентно.Мисля си,че всеки е засегнал някаква страна на проблема и е изказал своето отношение и становище.Нищо лошо в това.Аз , лично ако бях автора на темата нямаше да отговарям на въпроси от типа за взаимоотношенията в семейството ми и нямаше да се мотивирам защо,как и по какъв начин имаме някакви имуществени спорове.Това не би ми попречило да чуя всички мнения и да си направя съответните изводи.Това ,според мен е целта на зададения въпрос.А точни и компетентни отговори се дават от АДВОКАТ. Тук се разискват житейски ситуации и повечето хора споделят собствен или на близки опит. Peace

# 33
Брагодаря на всички за отговорите, негативните и тези, които правилно са разбрали ситуацията. Изрично казах, че ще се консултираме с адвокат, и аз, и родителите ми. Сестра ми винаги е знаела, че този апартамент ще бъде моя собственост, как ще се оформят документите, така че аз да се чувствам спокойна-ето това е въпроса.

Смятам, че темата не е място за конфликти, макар че в почти всяка има такива - кой не разбрал, кой се опитва да се докаже, кой иска да намери собствено доказателство на самочувствието си...или просто да се подразни с някой. Както и да е.

Ще помоля модератор или друг с правомощия да изтрие темата. Това, което ме интересуваше, го разбрах. Оттук нататък ще действам както намеря за добре. Благодаря още веднъж на тези, които се опитаха  и правилно разбраха думите ми, без да се опитват да търсят скрит подтекст или да четат несъществуващи неща между редовете.

# 34
  • Мнения: 953
аз също имам сестра,на която моите родители купиха апартамент.но за да не предяви претенции към този който дават на мен - го прехвърлят с покупко-продажба. а в случай на развод с мъжа ми ,ами че то винаги майката остава с дацата в семейното жилище,така че........не виждам проблем.

# 35
  • Мнения: 46 515
...                       Второ - много ми е интересно КАК по нашите закони ще докажеш ,че парите , с които си закупила апартамента НЕ  са семейни ...

Правила съм го на практика, така че знам за какво говоря, няма нищо интересно и е съобразено с нашите закони.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
а в случай на развод с мъжа ми ,ами че то винаги майката остава с децата в семейното жилище,така че........не виждам проблем.
Да, по закон е така, но само докато навършат 18г., след това той има право да предяви претенции да му се изплати 50% от стойността на жилището. И другият е длъжен да го направи. Вече минах през това, голямо ходене по мъките беше докато се оправих, не го пожелавам да се случва на никого.

# 37
  • Мнения: 13
...Сестра ми винаги е знаела, че този апартамент ще бъде моя собственост...
Не знам на вас как ви звучи, ама на мен ми се струва леко гнусно.

# 38
  • София
  • Мнения: 191
...Сестра ми винаги е знаела, че този апартамент ще бъде моя собственост...
Не знам на вас как ви звучи, ама на мен ми се струва леко гнусно.
Peace
Радвам се, че има и други, които умеят да вникнат в написаното...

# 39
  • Мнения: 481
Съвет не мога да дам.
Споделям.
Родителите на мъжа ми лятото прехвърлиха 2 от имотите си на 2те си деца. Направиха го чрез покупко-продажба. Мъжът ми настоя! Иска да защити Своето семейство! Сестра му пък си има свое, което за защитава!
Според нотариуса това е по-малко оспорвания вариант от дарение.
Радвам се, че брак нямаме. Щях да се чувствам меко казано неловко иначе.
Предложение: Разведете се, пък след прехвърлянето пак се вземете  Mr. Green
Успех!

# 40
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Боже, Боже, Боже, колко мъка има по-тоя свят,Боже!

И колко жени, готови да направят от мухата слон, и едва ли не да разведат момичето за няма нищо. Че и преди това да го обвинят в омраза към сестрата, мъжа, родителите и брата /ако не съществува, ще направят виртуален такъв/.


То даже не е смешно, а жалко.

А авторката да внимава къде си пуска темите - имаше някъде друг раздел с правни въпроси.

# 41
  • София
  • Мнения: 255
И аз понякога се чудя какъв е проблема на някои жени newsm78.Жената иска съвет ,никой не е запознат в детайли със ситуацията, нито с роднинските взаимоотношения,та да взима отношение.Ако можеш помогнИ,ако искаш да я предпазиш от грешка ,добронамерено посъветвай,но такава агресия.... #Crazy

# 42
...Сестра ми винаги е знаела, че този апартамент ще бъде моя собственост...
Не знам на вас как ви звучи, ама на мен ми се струва леко гнусно.
Peace
Радвам се, че има и други, които умеят да вникнат в написаното...

Интересно как от общо 3 страници само 2-ма сте "другите"... Още веднъж благодаря на всичките ОСТАНАЛИ, за добронамереното им отношение, правилен поглед на ситуацията и мненията им. Peace

Решение е взето, никой не е ощетен, нещата са ясни.

# 43
  • София
  • Мнения: 191
А не може ли да изплатиш полагащия се дял на сестра ти от апартамента.
Ааа, има и други, ама тях ги пропускаш  Crossing Arms

# 44
  • София
  • Мнения: 191
Ей, какво стана, компенсира ли сестра си, или...?

Общи условия

Активация на акаунт