Тема за загубите.

  • 6 139
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Karabela! ,
доста безнадежден е този стих. 

# 76
  • Мнения: 1 072
Не съм загубила нещо от себе си. И все още не мога да изпея тази песен - Продавач на Надежда, защото се разплаквам. Там вътре съм си аз. Елицинка-Багалицинка. На вас показвам друго - елементарен инстинкт за самосъхранение.

# 77
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не мисля, че нещо съм загубила. По-скоро намерих - намерих себе си. Времето, което ми трябваше за това, не го смятам за загубено.

# 78
  • Мнения: 1 753
В последните месеци натрупах много горчив опит. Толкова горчив, че още имам нуприятен вкус в устата.  Confused Покрай нещата които ми се случиха изгубих много! Още не съм си дала реална сметка какво, но със сигурност изгубих доверие в... много хора! В масата от хора! Загубих голяма част от идеализма си. Загубих всичкият си ентусиазъм, с който работих. Загубих се в морето от лъжа, двуличие, лицемерие и страх и като един самотен плувец на дълги разстояния трябваше да се преборя съвсем сама и да успея да се върна на брега невредима. Още не съм сигурна че съм се върнала на брега, но поне вече съм на плитко. И съвсем не съм сигурна, че съм невредима. Както казах - изгубих много!  Cry
Загубих способността си да давам воля на гнева си, да се разплача горещо и силно и така да си самолекувам душата. Не мога да плача... и трупам озлобление....  Confused
Кофти. Надявам се децата ми да компенсират тези липси в мен - с това че ги има, с това, че съм с тях! И ми е мъчно, че и те, рано или късно ще минат през всички тези етапи. И че не мога никак да им помогна...  Sad

# 79
  • Мнения: 6 206
Без да драматизирам, имаше момент /и то на крехката възраст от 17 год/, когато изгубих всичко. Буквално. Нямах нищо и никой не го беше грижа за мен, дори нямаше къде да живея. Или двама тримата, които ги беше грижа им беше по-трудно от на мен, затова нямаше смисъл да ги занимавам...
Бях отчаяна, обезверена, по-надолу нямаше накъде.
Обаче видях, че не е толкова страшно. В борбата /колко драматично  Crazy/ спечелих и научих много неща, толкова много, че после не ме беше страх от нищо. Разбрах, че докато имам себе си, няма какво да губя или то не е толкова ценно.
Сега когато съм майка, страховете ми се завръщат, но не толкова много.
Радвам се, че си спомням как съм се чувствала като дете, какво съм си мислела, защото това страшно много ми помага в сегашната ми работа. В този случай, смятам нищо фатално не е загубено.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Каспър, когато си на 17, е сякаш по-лесно да се пребориш. Защото си по-близо до детето, отколкото до възрастният. Ентусиазмът все още е голям, надеждите и те, не си имал достатъчно време да  натрупаш горчилка, която да те обезвери...
Да, нямаш и опита, който да ти помогне чисто в практичен план, но пък имаш сили и устрем.
Именно за това беше темата - как с напредъка на годините ставаме все по-примирени, и по отчайващ начин унифицирани в сивотата и недоверието си. Та погледнете само отговорите в тази тема. На пръсти се броят зарадените с позитивизъм.
И оказва се, с времето способностите за рециклация стават все по-вяли, а всяко едно изправяне - все по-трудно и измъчено.
Лошото е, че вървим напред, а не назад и да променим това е невъзможно. Имаше един филм, мой любим "Тя е толкова прекрасна". Та там Шон Пен, който беше пълно куку и затворен в лудница размишляваше защо хората не се раждат възрастни, и приближавайки се към своя край да стават все по-малки и по-малки, докато точно преди да умрат не се превърнат в бебета. Усмихнати, довечриви, без товари, необременени......и тогава краят им би бил толкова по-поносим, съвсем приемлив дори.

# 81
  • Мнения: 158
Karabela! ,
доста безнадежден е този стих. 



Безндежден, но и доста верен за съжаление....

# 82
  • Мнения: 2 700
Загубих корените си.
Загубих безрезервния си оптимизъм.
Изчезна ми усмивката.
Не се харесвам такава..., но май и нямам желание да се боря със себе си.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 762
Загубих търпението си, загубих заразителния си смях, понякога загубвам и себе си......... но се намирам  newsm78

# 84
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
загубих много време
загубих много мечти
загубих способността си да се радвам

много тъжна тема... Tired

# 85
  • Мнения: 1 134
Нищо не сме загубили. По - скоро сме го прибрали грижливо и  дълбоко в себе си... С първите внучета всичко ще излезе наяве Wink

# 86
  • Мнения: 3 611
Загубих способността си да се радвам на малките неща от живота...
Загубих спонтанността си.Сега мисля,премислям, преценявам...
Загубих оптимизма си.Станах реалист...

Това е и моят отговор  Confused

# 87
  • Мнения: 6 206
Да, напълно си права за това. Често си мисля ако това ми се случи сега, какво ще правя. Дали ще успея пак?
Иначе гледам винаги да си пазя позитивизма и въобще наивността, макар да си следя и да съм проницателна.
Мъжът ми често ми казва "кога ще пораснеш", "защо си мислиш, че всички са като теб, че ти като правиш нещо си и другите ще ти отговорят по същия начин", "на кой свят живееш" и тн т
Много се моля да мога да си позволявам да остана така иначе наистина е тъжно.

# 88
  • Мнения: 1 052
Сега разбрах, че съм си изгубила аватара, който с голяма любов си откраднах от една тема във фотографски форум.

Загубила съм много време в губене на време и най-вече в самосъжаление.
Пак в същия фотографски форум имаше една тема от типа на "а какво е вашето извинение, за да не снимате" и се изреждаше липса на време, липса на пари, липса на муза.....

А пък смятам, че има ли желание има и начин, сега ми остава и да ги приема вътрешно, защото винаги е по-лесно да обвиняваш всичко останало, но не и самия себе си.

За доверието, ми да, естествено това си е част от порастването, нормално е, че никой не желае да бъде наранен (освен в някои други случаи  Mr. Green ), за личното време.... ми да, но има ли добра организация, можем и да направим нещо за себе си, и така нататък....

Само за хората, които сме изгубили по пътя няма връщане.... но за тях имаме споменът.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 810
Уф...нещо мнохо неща взех да губя по пътя.
Доверието в хората.
Спонтанността.
Времето си губя непрекъснато, но не по желание, а покрай безсмислени задачи.
Ориентация губя, ама от тази, важната...в разни случки и ситуации.
Себе си губя, ама слава Боги бързо се намирам.
И други неща, ама сега хич и не ми се замисля дълбоко, че и настроението ще си загубя.

Общи условия

Активация на акаунт