До кога да къпя бебето всяка вечер?

  • 3 738
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 773
От както се е родила я къпя всяка вечер. Сега тялото всяка вечер, а косата през ден. След като  е пълзяла и се е цапала, много ясно, че ще я изкъпя.  Не използвам сапун, а мек гел, който по никакъв начин не и изсушава нито кожата, нито косата. С две думи, след като си вземам аз душ всеки ден и се чувствам добре, не виждам причина да лишавам нея от това.

# 61
  • Мнения: 46 536
... Но от няколко дена момиченцето ни има някакъв обрив и нещо като лишеи по тялото и се страхувам лекарката да не каже,че й е изсъхнала кожата и да прескачам къпане. Все пак предпочитам да я мажа с нещо след баня ,отколкото да пропусна такава,но каквото кажат лекарите това ще е.

На София целите й крачета бяха станали така, опасявахме се от алергия, но се оказа от всекидневното къпане. Разредихме и се оправи веднага. Като порасна си започнахме всекидневен душ, тогава вече беше голяма и нямаше проблем  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4 621
Къпех Яна всяка вечер до годинка Peace

# 63
  • Мнения: 545
Дъщеря ми е на пет месеца и засега я къпя всяка вечер,но започнах да се замислям дали да не го правим през вечер?На нея също й се появиха нещо като лишеи по ръцете и краката,а е само на кърма,така че едва ли е вид алергия? newsm78

# 64
  • Мнения: 187
До навършване на една годинка на големият ми син го къпех всякя вечер,след това през вечер.Сигурно и с малкия ще процедирам така.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 194
Къпем дъщеря ми всяка вечер, откакто се е родила. Разбира се шампоан използваме 1 - 2 пъти седмично.
Като беше мъничка, и по-рядко, именно за да не и изсъхва кожата.

# 66
  • Мнения: 883
Създаване на навици друг път, няма по- глупава традиция от тази децата да се къпят всеки ден до навършване на  6 м. (или 1 год.), а след това по усмотрение. Добре, че се спрях навреме с това безумно плацикане и миене със сапун всеки ден, когато беше бебе, че не само суха и белеща се кожа щях да и докарам, ами и по-страшни неща!
Ъъъ...аз се къпя мин. по 2 пъти на ден (зима-лято без значение), но моите хигиенни навици нямат нищо общо с това колко често ме е къпала майка ми.

# 67
  • Мнения: 288
Къпем се всяка вечер,а косичката мием на няколко дни. Не виждам как може да е вредно ,ако разбира се няма някакъв кожен проблем. Моята педи не посмя да ми даде съвет относно къпането(разреждане и т.н.),каза,че то е по моя преценка.Не мога да си представя да държа Даяна некъпана няколко дни , а и детето много обича,казва: Айде да чипкаме и нанкаме, вйеме йе за сън Joy

# 68
  • Варна
  • Мнения: 773
какви са тези глупости за "традици в къпането", след като му сменям дрехите всеки ден, много ясно че и детето трябва да е чисто. Това си е хигиена , не глупости. Лоши неща ще се докарат на бебето, ако не се къпе.

# 69
  • Мнения: 1 186
Моята дъщеря също я къпя всяка вечер.....мием тялото а иначе през 3 дни мием косата Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
До 6 м. - през вечер или през 2;
след 6 м. - всяка вечер.

# 71
  • Мнения: 469
Къпане с косата всяка вечер.
Кожата му е идеална и няма никакви кожни проблеми.

# 72
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
какви са тези глупости за "традици в къпането", след като му сменям дрехите всеки ден, много ясно че и детето трябва да е чисто. Това си е хигиена , не глупости. Лоши неща ще се докарат на бебето, ако не се къпе.
Peace

# 73
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами до годинка, после може през вечер!

# 74
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
От раждането не я къпем всяка вечер, а през вечер-две.

Общи условия

Активация на акаунт