До кога да къпя бебето всяка вечер?

  • 3 718
  • 80
  •   1
Отговори
Моята принцеса е на  5 месеца и все още я къпя всяка вечер. Някъде четах , че това не е до там полезно, защото епидермиса им бил тънък. От друга  страна пък къпането отваря порите и спят по-спокойно. Вие до колко месеца къпахте детето си всяка вечер?

# 1
  • Мнения: 864
Ние се къпахме всяка вечер до към 4 месец.

# 2
И сега през вечер ли?

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 916
Спрях да я къпя около 8-ми месец, по препоръка на кожен лекар, при когото бяхме заради Атопичен дерматит.

Според мен беше грешка, че я къпех чак до 8 мес. всяка вечер,
трябваше да спра по -рано.

# 4
Мислим, че къпането е полезно за тях, но май им вреди на кожата, а й през зимата може би така са по-податливи на изстинки.

# 5
  • Мнения: 864
Сега един път в седмицата цялото тяло и косичка със сапун.

# 6
  • Мнения: 1 632
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

# 7
  • Мнения: 4 496
Малката е на 9 месеца и  я къпя всяка вечер, а косичката - през ден. Flutter

# 8
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го къпала всяка вечер.

# 9
  • Мнения: 5 026
Всяка вечер, с главата до годинка, а след това косата 2 пъти седмично.

# 10
  • Мнения: 1 371
Сега един път в седмицата цялото тяло и косичка със сапун.
Е, това ми се струва прекалено малко. Лично мнение. Не се обиждайте.

Ние го къпем всеки ден. От раждането му. Колкото повече расте, толкова повече се цапа. Значи скоро няма да минаваме на друг вариант. А и ние се къпем всеки ден, защо и той да не се къпе пак така?Сега прохожда и се мушка навсякъде. Като яде, се омазва - лице, ръце, коса, каквото може.

Всеки си преценява сам за бебето си.

# 11
  • Мнения: 389
Моя малчуган все още го къпя всяка вечер.

Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Може и да греша, но и аз така разсъждавам! Thinking

# 12
  • Мнения: 3 478
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Подкрепям Peace, и ние сме така

# 13
  • Мнения: 1 321
Ние се къпем почти всяка вечер единствено пропускам ако има сополки.Така спи наистина много спокойно.Главичката я мия 2 пъти в седмицата.

# 14
Нали след всяко хранене му миеш лицето му. Когато е наакано - му миеш дупето???????

# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Къпя я всяка вечер,ако изобщо мога да го нарека къпане.Накисваме се във ваната,тя плиска и прави всичко наоколо мазало,аз където успея минавам с леко насапунисана ръка.Гледам да измия хубаво дупето,лицето и ръцете,пък останалото е май повече за нейно забавление.Косата започнах да мия 1 път в седицата откакто застудя.Освен създаването на навици,къпането ни е част от ежедневния ритуал преди заспиване,отпуска я и тя много го обича!Изобщо не мисля да спирам никога,като порасне,ще го правя с душ телефона.

# 16
  • Мнения: 1 586
Всяка вечер, с главата до годинка, а след това косата 2 пъти седмично.
И ние се къпем всяка вечер,а косата на 3 дни.Мисля,че след като детето е цял ден с памперс и се изпотява е много хубаво после да го изкъпеш а и той така е свикнал!

# 17
  • Мнения: 510
През лятото се е стигало до 2 - 3 пъти на ден. Сега през ден-два. Къпем го във ваничката и за разнообразие влиза с тати под душа - мнооого му харесва  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 834
На 3 месец спряхме да го къпим всяка вечер.

# 19
  • Мнения: 711
Не го къпя всеки ден  Peace

# 20
  • Мнения: 1 371
Нали след всяко хранене му миеш лицето му. Когато е наакано - му миеш дупето???????
Естествено, че му се мие лицето, ръчичките и каквото може... И дупето му също при смяна на памперса. Хехе, как ще го избърша само с някакви си кърпички. Но друго си е едно цялостно измиване на цяло тяло, някак олеква. Съдя по себе си, за това го правя и с него. Изкъпан, чистичък, облечен в чисти дрешки....
А веднъж в седмицата  Shocked - я пробвай ти да издържиш толкова време, да те видя, как ще се чувстваш (нищо, че му се мие нааканото дупе). И ако изкараш една седмица само на подмиване - хубаво. Както казах, къпането на бебе през ден също го разбирам, но това....

Темата не е за това, всичко е въпрос на хигиена и както е написано по-горе - създаване на определени навици.

# 21
# 22
  • Мнения: 2 622
След като аз вземам душ всяка вечер,не виждам причина  да къпя децата през ден?!?

# 23
  • Мнения: 864
Сега един път в седмицата цялото тяло и косичка със сапун.
Е, това ми се струва прекалено малко. Лично мнение. Не се обиждайте.

Ние го къпем всеки ден. От раждането му. Колкото повече расте, толкова повече се цапа. Значи скоро няма да минаваме на друг вариант. А и ние се къпем всеки ден, защо и той да не се къпе пак така?Сега прохожда и се мушка навсякъде. Като яде, се омазва - лице, ръце, коса, каквото може.

Всеки си преценява сам за бебето си.
Laughing Аз имах в предвив,че един път в седмицата мия косата и тялото със сапун,защото иначе кожата се изсушава!
То е ясно,че мием всеки ден по няколко пъти дупе,ръчички и т.н. няма да я бърша с някакви напарфюмирани мокри кърпички.
А и явно си зависи до бебока-ние като ядем не си цапаме косата и  не ми се налага да я  къпя.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
След като аз вземам душ всяка вечер,не виждам причина  да къпя децата през ден?!?
newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Абсолютно съм съгласна.
Всяка вечер го къпем и мисля така да продължаваме. Peace

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 22:04 от passion

# 26
  • Мнения: 2 131
Моят син е на шест месеца и половина и задължително го къпя всяка вечер. С изключение на два пъти, когато беше болен. Смятам, че къпането го отпуска и успокоява преди сън.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 124
Къпем се всеки ден   bath, през ден косата със сапун.

# 28
  • Мнения: 8 242
Още се къпем всяка вечер.. Задружно всички по 1/2-1 час  Crazy Дребния си цапа във ваната, голяма игра пада. И ни къпе с душа, та затова казвам задружно - влезеш ли при него в банята, задължително излизаш вир-вода  Joy

# 29
  • Мнения: 1 183
Всв още се къпем всяка вечер(с косата,с всичко).

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За мен правилният въпрос е ОТ КОГА? а не до кога? Когато е новородено детето не се къпе всяка вечер, особено със сапун или други измиващи препарати, които изсушават прекалено много кожата. След 7-8-ми месец вече къпя всеки ден, просто защото тогава започна да лази, да се търкаля по земята и да се цапа.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Абсолютно съм съгласна.
Всяка вечер го къпем и мисля така да продължаваме. Peace

това е и моето мнение

# 32
  • Мнения: 679
Ние го къпем всеки ден. От раждането му. Колкото повече расте, толкова повече се цапа. Значи скоро няма да минаваме на друг вариант. А и ние се къпем всеки ден, защо и той да не се къпе пак така?Сега прохожда и се мушка навсякъде. Като яде, се омазва - лице, ръце, коса, каквото може.

Всеки си преценява сам за бебето си.
Peace

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
До годинката.После дойде пак зима и разредихме през ден,а косата 2 пъти в седмицата.

# 34
  • Мнения: 1 298
До към 7 месец не съм къпала дъщеря си всеки ден. Не виждах никакъв смисъл да го правя.
След като почна да пълзи, да играе навън и т.н. я къпя всеки ден.
Честно казано и аз не разбирам как може едно новородено, което цял ден лежи на чисто да се
къпе всеки ден, а голямо дете през ден?

# 35
  • Мнения: 191
Ние сме на 1г 3 мес и се къпем всеки ,от както стана студени косата я мием 2 пъти в седмицата ,нече като се къпем и като плясакаме във ваната и тя не се мокри Simple Smile

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 955
всеки ден го къпя откакто се е родил, но косата 1-2 пъти в седмицата
на 1г и 3 мес е синът ми

# 37
  • Мнения: 297
Аз къпах дъщеричката си всяка вечер до около 6-тия - 7-мия месец, просто се застуди, дойде зимата и прецених, че когато е студено, ще прескачаме някои дни. Сега е на година и половина и идва втората й зима. И отново я къпя вече през ден, а понякога, по определени причини, може и през два или три дни. Що се отнася до косичката, още от новородено не я мия всяка вечер, а два пъти седмично. Знам, че не е полезно миенето на косата толкова често, това важи и за нас - големите, камо ли за малко дете. Така, че го спазвам.

# 38
  • Мнения: 2 849
Къпя всяка вечер детето ,случвало се е да заспи и без баня ,ако е много изморен или болен .Банята му харесва ,защо да го лишавам .

# 39
  • Мнения: 5 362
Аз къпя Калина все още всяка вечер.
Като бебе я миехме всяка вечер с косата до 6-я месец.После започнахме да прескачаме за косата.Но тялото задължително всяка вечер и до сега.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Моя малчуган все още го къпя всяка вечер.

Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Може и да греша, но и аз така разсъждавам! Thinking

 Peace

Как така веднъж в седмицата  #Crazy

# 41
  • Мнения: 669
Откакто се е родила-всеки ден. Главичката 2 пъти седмично. Лятото се къпехме и по 2-3 пъти на ден, разбира се само вечер със сапун( всъщност  ползваме само 2 в 1 на Мустела).

# 42
  • Мнения: 191
И аз къпя Ники всяка вечер. Косата я мия по-рядко. На мен ще ми е гадно ако не се изкъпя поне веднъж на ден, предполагам, че и при него е така. Банята му доставя удоволствие, не виждам защо трябва да го лишавам от това.

# 43
  • Мнения: 2 723
Детето ми е на 2 години и си се къпе всяка вечер.
Сам си го иска. Приятно му е, а и си е ритуал преди лягане.

# 44
  • Мнения: 1 477
Къпем го с косата всяка вечер.Смятам да е така поне до годинката.После вече косата по-рядко ще я мия.Малкия обожава да се къпе.А и после заспива по-лесно.

# 45
  • Мнения: 4 784
Все още го къпем всяка вечер.

# 46
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На около 4 месеца беше и започнах през ден да къпя дъщеря ми,но това е много относително.Примерно лятото в големите жеги съм я къпала и по 2 пъти,така че както ти си прецениш Hug

# 47
  • Мнения: 8 999
От раждането, та до сега - къпане всеки ден, през лятото по два и по три пъти, бельото сменят всеки ден, дрехите - също. Косата си мият през 5-6 дни /зависи/. Сутрин и вечер мият зъби, понякога, когато са вкъщи - след всяко ядене.  Нокти режат на 3-4 дни. Ушите се почистват след всяко къпане, или ако съм забелязала, че са замърсени. Ръцете си мият преди всяко ядене, след разходка, след като са пипали животно и с една дума - когато са мръсни.
Абе, хора, какво ви става! Вие сериозно ли обсъждате колко често трябва да къпете децата си????
Каквито навици им създадете сега, с такива ще останат. Научете ги да се поддържат чисти и да се къпят всеки ден. Неприятната миризма отблъсква другите от теб.

# 48
  • Мнения: 6
Моята дъщеря е на 2 годинки и все още я къпя всяка вечер, косата един път в седмицата. Grinning

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Къпем я всеки ден,а косата отскоро 2 пъти в седмицата,а преди всяка вечер.
Какво е това къпане веднъж в седмицата #Crazy сериозно ли е? направо ме побиха тръпки.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 271
И сега продължавам да къпя голямото си дете всяка вечер - харесва му на детето Hug, както и малката разбира се.

# 51
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Откакто се е родил го къпем всяка вечер,целия от главата до петите,с шампоан.Мисля да е така докато се научи сам да се къпе.За него е удоволствие и не мисля да го лишавам от него.
Аз самата не мога да си представя да си легна без да се изкъпя,та камо ли едно бебче!!! Wink

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Чак пък всяка вечер главата с шампоан... Това пък е другата крайност.
Аз й мия главата 2 пъти седмично зимата, а лятото през ден. Душът е задължителен всеки ден, лятото по няколко пъти дневно  Laughing

# 53
Къпя я всяка вечер,ако изобщо мога да го нарека къпане...

Ние сме по абсолютно същия начин - откакто се е родил, винаги е къпан всяка вечер. Косата мием веднъж седмично. Ако му е подсечено дупето, не иска да седне във ваничката и взима само душ, но иначе е страшен кеф да си излива вода от чаша в чаша и всички други мокри веселби. И при нас къпането е част от ритуала, заедно с миенето на зъбките, което започнахме, още когато имаше 4 броя от тях.

# 54
  • Мнения: 636
Всяка майка сама си преценява колко често да къпе детето си...има деца, които се потят повече, цапат се, повръщат. Дъщеря ми е на 5 месеца и от раждането я къпя всяка вечер - за нея това е голямо удоволствие и не смятам скоро да я лишавам от него.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 537
Малката госпожица започва сама да се съблича  Laughing в 8 ч. /вечерта/, така че се къпем всяка вечер тялото и два пъти в седмицата косата /второто не го обича много, много.... Mr. Green/. Лятото дори искаше да обядва в коритото си, че да можела по-дълго да се цапурка  Joy!!!

# 56
  • Мнения: 46 511
Зависи от детето, но като цяло след 9-10 месец душът всеки ден е наложителен.

За мен правилният въпрос е ОТ КОГА? а не до кога? ...

Така е.
Работа на педиатрите да обясняват защо е опасно всекидневното къпане на новородено и защо е необходимо при големите деца. А не да разбираме тези неща, когато се появи проблем, както стана при дъщеря ми на 2 месеца.

# 57
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Чак пък всяка вечер главата с шампоан... Това пък е другата крайност.
Аз й мия главата 2 пъти седмично зимата, а лятото през ден. Душът е задължителен всеки ден, лятото по няколко пъти дневно  Laughing

Явно не съм се изразила като хората.Не,косичката всеки ден я мокря,е то с неговите пет косъма Laughing,а с шампоанче през 2-3 дни.Е, и аз не съм за всекидневното миене с шампоан на косата.Предполагам че няма мама дето всеки ден да мие косата на детенце с шампоан.То не е полезно преди всичко.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 052
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Ами, да!
Разбирам къпането на косата да се разреди, но тялото задължително всеки ден Naughty Колкото до кожата има козметика - бебешко олио, крем, пудра и т.н. За проблемните кожи да кажат лекарите, но иначе навиците се изграждат от началото.

# 59
  • Мнения: 5 278
Аз също ги къпя всеки ден и винаги ми е било чудно някой като ме пита докога така,няма ли да разредиш вече. Ами аз като се къпя всеки ден как да ги оставя тях през ден. Не виждам логиката,сега трябва да се изграждат навиците,а и ми е по-лесно да ги съблека и да ги вкарам набързо под душа,ако нямам време ,отколкото пак да ги съблека и да ги държа на чешмата да ги измия. Така или иначе се преобличаме за лягане,нищо няма да си спестя,ако това е причината,поради която се разреждат къпанията.
Но от няколко дена момиченцето ни има някакъв обрив и нещо като лишеи по тялото и се страхувам лекарката да не каже,че й е изсъхнала кожата и да прескачам къпане. Все пак предпочитам да я мажа с нещо след баня ,отколкото да пропусна такава,но каквото кажат лекарите това ще е.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 773
От както се е родила я къпя всяка вечер. Сега тялото всяка вечер, а косата през ден. След като  е пълзяла и се е цапала, много ясно, че ще я изкъпя.  Не използвам сапун, а мек гел, който по никакъв начин не и изсушава нито кожата, нито косата. С две думи, след като си вземам аз душ всеки ден и се чувствам добре, не виждам причина да лишавам нея от това.

# 61
  • Мнения: 46 511
... Но от няколко дена момиченцето ни има някакъв обрив и нещо като лишеи по тялото и се страхувам лекарката да не каже,че й е изсъхнала кожата и да прескачам къпане. Все пак предпочитам да я мажа с нещо след баня ,отколкото да пропусна такава,но каквото кажат лекарите това ще е.

На София целите й крачета бяха станали така, опасявахме се от алергия, но се оказа от всекидневното къпане. Разредихме и се оправи веднага. Като порасна си започнахме всекидневен душ, тогава вече беше голяма и нямаше проблем  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4 621
Къпех Яна всяка вечер до годинка Peace

# 63
  • Мнения: 545
Дъщеря ми е на пет месеца и засега я къпя всяка вечер,но започнах да се замислям дали да не го правим през вечер?На нея също й се появиха нещо като лишеи по ръцете и краката,а е само на кърма,така че едва ли е вид алергия? newsm78

# 64
  • Мнения: 187
До навършване на една годинка на големият ми син го къпех всякя вечер,след това през вечер.Сигурно и с малкия ще процедирам така.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 190
Къпем дъщеря ми всяка вечер, откакто се е родила. Разбира се шампоан използваме 1 - 2 пъти седмично.
Като беше мъничка, и по-рядко, именно за да не и изсъхва кожата.

# 66
  • Мнения: 883
Създаване на навици друг път, няма по- глупава традиция от тази децата да се къпят всеки ден до навършване на  6 м. (или 1 год.), а след това по усмотрение. Добре, че се спрях навреме с това безумно плацикане и миене със сапун всеки ден, когато беше бебе, че не само суха и белеща се кожа щях да и докарам, ами и по-страшни неща!
Ъъъ...аз се къпя мин. по 2 пъти на ден (зима-лято без значение), но моите хигиенни навици нямат нищо общо с това колко често ме е къпала майка ми.

# 67
  • Мнения: 288
Къпем се всяка вечер,а косичката мием на няколко дни. Не виждам как може да е вредно ,ако разбира се няма някакъв кожен проблем. Моята педи не посмя да ми даде съвет относно къпането(разреждане и т.н.),каза,че то е по моя преценка.Не мога да си представя да държа Даяна некъпана няколко дни , а и детето много обича,казва: Айде да чипкаме и нанкаме, вйеме йе за сън Joy

# 68
  • Варна
  • Мнения: 773
какви са тези глупости за "традици в къпането", след като му сменям дрехите всеки ден, много ясно че и детето трябва да е чисто. Това си е хигиена , не глупости. Лоши неща ще се докарат на бебето, ако не се къпе.

# 69
  • Мнения: 1 186
Моята дъщеря също я къпя всяка вечер.....мием тялото а иначе през 3 дни мием косата Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
До 6 м. - през вечер или през 2;
след 6 м. - всяка вечер.

# 71
  • Мнения: 469
Къпане с косата всяка вечер.
Кожата му е идеална и няма никакви кожни проблеми.

# 72
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
какви са тези глупости за "традици в къпането", след като му сменям дрехите всеки ден, много ясно че и детето трябва да е чисто. Това си е хигиена , не глупости. Лоши неща ще се докарат на бебето, ако не се къпе.
Peace

# 73
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами до годинка, после може през вечер!

# 74
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
От раждането не я къпем всяка вечер, а през вечер-две.

# 75
  • Мнения: 2 950
И до сега се къпем всяка вечер.

# 76
  • Мнения: 5 103
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.

Подкрепям Peace, и ние сме така
И аз.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 613
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.
Мисля по същия начин.

# 78
  • София
  • Мнения: 978
Ами и ние се къпем всеки ден,следователно и тях къпем.А и така се създават навици.
Мисля по същия начин.
И аз. Освен това това е и полезна закалителна процедура

# 79
  • Мнения: 419
За жалост не успях да прочета всички мнения. Но искам да споделя, че ние къпем нашия Петър до ден днешен всеки ден, това са повече от три години. Той обича това, а на нас не ни и тежи.

# 80
  • Мнения: 192
Ами до годинка, после може през вечер!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт