Мъжът ми май не "осъзнава",че съм бременна...

  • 4 680
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ми да- мисля, че им е нужно време да осъзнаят бременността, колкото и да се радват в началото.Пък после да приемат бременността , даже може и да се поуплашат....Мъжка им работа, иначе ти желая лека и безпроблемна бременност и после едно хубаво здраво бебе Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 440
Ех,мила колко добре ми е познато всичко това,което те натъжава!Очевидно повечето от мъжете са такива,те никога няма да разберат,какво е да си бременна.Но,горе главата!Това в никакъв случай не е повод за хлипане в ъгъла,просто говори с него!
 Hug

# 17
  • Мнения: 14 133
Поговори си с него. Обясни му как се чувстваш.

# 18
  • Мнения: 36
Здравейте, мосля, че това важи за почти всички мъже при първа бременост на жените им. Вкъщи е подобно - понеже все още не вижда разлика в тялото ми (3ти месец) и му е трудно да го осъзнае. Мисля, че по-късно и постепенно и това ще стане. Но му прави впечатление, че съм по-сприхава и май повече от това недоволства.
Но... все пак ще стават татковци Grinning

# 19
  • Мнения: 3 416
мила не си само ти,моят мъж беше и още е така,защото аз колкото и неразположения да съм имала той едва ли е разбрал много от това,винаги го посрещам,сготвено,изчистено и по никакъв начин не е разбрал,че ми е по-трудно..а и до 6-ия месец си ходех и на работа,е затова,че мога да му гребна от чинията нищо няма да каже Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Хиче не обичам да отговарям с чужди думи, но по-ясно едва ли мога да го кажа:

Цитат
Все пак си бременна, не неизлечимо болна.

# 21
  • Мнения: 5 539
На мъжете им трябва повече време, за да осъзнаят невъзвратимата промяна, която настъпва в живота им. За нас е по-лесно да свикнем, защото от момента на положителния тест за бременност живеем с червената лампичка в главите, която постоянно ни подсеща за чуждото присъствие в нашия организъм. Докато мъжът може да си позволи лукса да "забрави" за час, ден или повече, че ще става баща.
По мои наблюдения повечето мъже осъзнават в пълна степен родителството си един до три месеца след раждането, а на някои им трябва и повече време Mr. Green
Джери, не очаквай мъжът ти сам да се сети за бурите, които бушуват в теб. Всичките тия хормонални промени на настроенията, болезнени или приятни усещания, внезапни желания той няма как да ги усети, ако не му кажеш. А и явно не е от досетливите Wink
Затова не се страхувай да бъдеш "ужасна". Не му спестявай нищо. Глези се от време на време. Имаш чудесно оправдание в тези предстоящи 6 месеца - използвай го Peace

# 22
  • Мнения: 748
Даа обяснявай му какво преживяваш. Мъжете наистина не разбират от намек, а и бременните ни хормони съвсем влошават нещата. Моя добре че беше с мен на първия ехограф. Тогава цяяял ден се суети около мен. Чак се налагаше да му обяснявам че не съм болна все пак. Е еуфорията беше няколко дни само но все пак...После като ми порасна коремчето пак се въодушеви, после като го усети да рита и така...малко по малко и твоя ще разбере. Аз ползвах трикове: всеки ден гледах да му казвам по нещо за бебето: "Знаешли че сега вече трябва да има пръстчета";"Мило бебето ни вече трябва да е...см"; "Пиленце, трябва да започнеш да му говориш. То вече чува" И въобще всичко което научиш и те впечатли. Те мъжете няма как да го усетят по друг начин. Успех и бъди спокойна.
ето това е най-доброто, което може да направиш! Peace galiv, поздравления за мнението! Peace
моя мъж отначалото въпреки, че много се радваше забелязах, че не знае как да се държи с мен и се притеснява. тогава реших, че преди да се е изолирал от събитията и да се закучат нещата трябва да действам. съответно като му разказвах какво се случва с бебето и с мен, как съм и т.н. той се чувстваше много по-сигурен и полезен с помощта и вниманието си.

ако само поговорите, както те съветват другите едва ли ще има ефект. мъжете кога ли са разбирали от говорене. в отношенията ни с тях дела трябват, а не думи Grinning води го на прегледи с теб, за да си гледа чедото на ехограф, някои хора просто малко по-бавно загряват и им трябва визуална стимулация, а за сега бебето е само абстрактна представа за него. тъкмо в 3месец вече прилича на човече и се вижда най-добре и е най-въздействащо. разказвай му за усещанията си, за бебето. казваш като се скарате и се ядосаш те заболява корема - ами като те заболи кажи му. той не чете мисли все пак. ако не му кажеш няма от къде да знае. осведомявай го за рисковете през бременността, за какво трябва да внимаваш, какво не трябва да правиш и т.н. дай му възможност да е съпричастен. а ти не се прави точно сега на силна и издръжлива, сега е момента да се глезиш Peace

# 23
  • Мнения: 1 632
Ако не разбере от обяснения,му удари по масата и му кажи така че,да те чуе"аз съм бременна".До кога да ги щадим тези мъже,все да им обясниш,че да разберат. hahaha

# 24
  • Мнения: 545
Милата!Наистина не си единствената,ако това те успокоява! Grinning
Моят мъж също не си промени веднага отношението,не се е държал грубо никога,но нетактично определено,дори неадекватно понякога!Просто седни и спокойно му опиши какво изпитваш,кажи му че разбираш и него(все пак и той е човек).Освен това,благодарение на прословутите хормони,всичко се пречупва през друга призма,поне при мен беше така и нещата изглеждат по-страшни отколкото са всъщност!
Лека и спокойна бременност!:hug:

# 25
  • Мнения: 11 003
Уф, тези мъже... дано се вразумят ooooh! Нищо не ги оправдава да се държат така. Бременна не значи болна, но сега е моментът да се щадиш и да очакваш внимание от близките си.
Леко и безпроблемно бременеене!  Hug

# 26
  • Мнения: 8 917
Не издребнявай, ако не искаш да си навлечеш неприятности.

Това май е от основните неща, за какво и да било. Не, че го оправдавам, напротив. Явно просто си е такъв, но досега не ти е правило впечатление.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Без разговор няма да минеш и то не един а може би няколко. Като ти напредне бременността може би ще почне и сам да се усеща.

# 28
  • Мнения: 2 616
И да говориш и да обясняваш нищо няма да му влезе в главата. И аз преживях същото. Даже по едно време имах чувството, че даже ревнува от бебето  Cry Обаче......

Всеки ден му обясявай какво си прочела, какво си видяла, разказвай му за бебето - какво прави, колко  е голямо, ей такива неща. Опитвай се да му набиеш в главата,че бебето е вече факт, дори скрито, че той вече е баща и че нещата са се променил. Карай го да се чувства част от живота ви с бебето. Предполагам , че ще видиш плодовете на усилията си, когато започне да ти расте яко коремчето или когато бебето се появи. Мъжка му работа. Такива са, всички. После ще имате спорове и когато бебето се появи, ще си мисли, че щом вече не си бременна, край, всичко си е същото и ти няма да си уморена, защото "работата ти ще е да гледаш бебето", ама голяма работа, гледай да не се връзваш много - много и ти и бебето да сте добре, той все ще влезе в час по някое време  Mr. Green До тогава си свиркай. И да ти мрънка и да ти вика, хич даже не се връзвай, бъркай му из чинията, лягай си да спиш и му кажи, че ти се спи и искаш да си починеш-да се оправя  Heart Eyes Или да ходи да го гледа майка му  Heart Eyes В екстремни ситуации,  моя там го изритвах Simple Smile

# 29
  • Мнения: 669
Може би това ,че нямаш видими проблеми , също му пречи да осъзнае факта, че си бременна. Аз бях много зле-повръщах от всичко, лежах в болница за малко и може би това му помогна да разбере каква огромна промяна се извършва в мен. Също както и другите са писали-четях му нон стоп статии за бременност и раждане, за младият баща и какво го очаква, за неспането, кърменето, коликите,  и т.н и т.н Ходихме на ехограф, мечтаехме как ще изглежда, чудехме се на кого ще прилича.... Говори с него, но не оплаквайки се, а споделяйки.

Общи условия

Активация на акаунт