Не мислите ли,че понякога и ние прекалявамe

  • 3 467
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897
Kогато започнах темата нямах предвид  да проявяваме безкрайна търпимост към  системното нарушаване на правилата,които сме въвели или да сме толерантни,когато някой  пряко е застрашил живота или здравето на детето ни. Това граничи с безхарактерност и безхаберие.
Исках да ви обърна внимание,че има много неща,за които се впрягаме, ядосваме,вдигаме скандали , пускаме възмутителни теми и пишем ядни постинги,което е излишно. По-добре е сякаш да запазим добрия тон и дипломатично да обясним позицията си,защото 'прегрешилата страна' най-вероятно е имала добри намерения към детето ни.Пък и повечето неща за които вдигаме пара най-често са битовизми или други не толкова значителни неща,за които се вманиачаваме.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:21 от Ulia

# 31
  • София
  • Мнения: 1 529
Винаги се опитвам да преценявам максимално трезво ситуацията. Съгласна съм, че не бива да се изпада в крайности.
Нали знаете "Да не се случва това,което майката го мисли"? По добре малко да се прекалява,защото майката най добре си познава детето. Нагледала съм се на не притесняващи се майки и бащи.
?

# 32
  • Мнения: 2 131
Ulia, хареса ми това, което си написала. Наистина понякога прекаляваме и се изнервяме излишно без да си дадем сметка, че, ако си спестим тези нерви, ще се чувстваме доста по-добре. Аз не одобрявам вманиачаването на тема майчинство. Но естествено, че не трябва да бъдем безхаберни и безотговорни, особено що се отнася до сериозни неща. Или пък да не се притесняваме за децата си. Понякога обаче прекаляваме за дреболии.
Много интересна тема си пуснала и ще е следя с интерес, защото и аз неведнъж съм се замисляла върху тези неща.

# 33
  • Мнения: 8 917
Прекалявям единствено с грижата за детето си,признавам, но това не включва ревизия на отношенията на околните към Гери - т.е. не ми прави впечатление кой как я нарича /галено или не/, важното е да е с топлина; от уважение благодаря ако я почерпят с нещо, а естествено, че след това преценям дали да й го дам или не...и такива Simple Smile Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Примерите не са равностойни. Да бъде наранено детето на място, където се оставя, за да бъде пазено и за това се плаща не е същото като да го глези баба му, докато е бебе.

# 35
  • Мнения: 9
Права си, че не трябва да се прекалява с критиките към околните и да се приемат нещата по-спокойно. Може би това ще стане, когато другите около нас, осъзнаят, че ти си майката и ти решаваш кое е добро за твоето дете и кое не. Ти си тази, която му мисли най-доброто и се стреми да му даде всичко, от което има нужда. Но не в повечето случаи ти си новоизлюпена майка и според тях какво ще разбираш от гледането на деца. Нали те са минали по този път и те знаят по-добре от теб, че като го навлекат ще му е по-добре, нищо че после при първият по-студен ден като му потече нослето ти ще си виновна, че детето разбираш ли е настинало и т.н. Може би ще спрем да се ядосваме за такива маловажни неща, когато хората осъзнаят, че това е твоето дете и най-малкото могат да те попитат преди да решат да му напъхат нещо в устата или да почнат да го мляскат и пипат. В случая говоря за малки дечица, защото ние сме на 9 месеца. Но нещата се оправят много бързо и спираш да се ядосваш, когато другите почнат да се съобразяват, че всъщност те са баби и дядовци, а детето си има родители и те са тези, които най-добре знаете кое може и кое не. Но когато оставиш детето на грижите на тях, тогава нещата стават различни и не можеш да ги упрекваш, когато правят нещо по-различно от теб.

# 36
  • Мнения: 1 897
Примерите не са равностойни. Да бъде наранено детето на място, където се оставя, за да бъде пазено и за това се плаща не е същото като да го глези баба му, докато е бебе.

Да, не са равностойни.Разични са.Но са все ситуации в които прекалено много според мен изискваме от останалите и ги съдим прекалено, без да си даваме сметка,че може би ние сме тези,които прекаляват с изискванията си, стигайки до крайности.
А къде е гаранцията,че ако плащаш на детегледачка и тя го изведе на разходка,детето няма да падне и да се удари?И можеш ли да платиш на някой изобщо, за да не пада и не се удря детето ти?Мисля,че не само за това плащаме в яслите.

# 37
  • Мнения: 1 632
Аз търпя критики,защото все пак страничните са по обективни.Но държа този който ми е казал нещо все пак да се е доказал с нещо,т.е. да има изграден авторитет пред мен.Например:свеки удря по масата защото реве детето и не може да си гледа сериала,а в следващият момент ме пита"защо реве?да не е гладна или жадна?"Не мога да не се дразня.
Или приятелка която ме увещава,че децата не се наказват,защото не е начин на възпитание,а тя се обръща и удря 2 годишният си син през устата и му казва "лайно".
Не само че се дразня,ами направо откачам.Хората които ми правят забележка просто трябва да са най-малко адекватни.

# 38
  • Мнения: 336
Аз не прекалявам.  И скандали не вдигам. Нито драми и трагедии правя. Не си създавам излишни проблеми, но не съм и безхаберна.

Отказвам вежливо ако предложат нещо, което не одобрявам.

Много ми хареса постинга! Peace
Към такова поведение се стремя и аз.


Присъединявам се, обаче с едно НО....И това НО е свекито. Чуждите хора минават и заминават, но тя ... Хем иска да вижда детето често, хем всеки път ми прави напук!!!  Аз не викам, даже съм учтива. Повтаряли сме с таткото (!!!) по няколко пъти нещата , на които държим, а тя пак си прави каквото знае и като я хванем в крачка все казва "хе-хе сега мама и татко ще ни се карат и на двете, хе-хе-хе". Наистина не се дразня толкова от глупостите, което прави с детето. Все пак се виждат рядко и за малко. Но това отношение и към таткото, и особено към мен направо ме ...  Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 1 477
Тези свекърви!!! #Cussing out #2gunfire

# 40
  • Мнения: 251
Ulia, страхотна тема. Отдавна имаше нужда от подобно свежо отношение.  Радвам се, че някой е имал смелостта да си изкаже мнението   Mr. Green
 Иначе по темата - аз лично не мога да разбера маниите на някои хора, свързани с чисто физическото обгрижване на детето и пълната им незаинтерисованост за духовното му развитие и възпитание. Огледайте се из форума колко теми за захранване, обличане, "лоши свекърви", вредни солети и зрънчо има   Simple Smileи нито една тема за възпитанието, или за умственото развитие на детето.  ooooh! Ако някой зададе подобен въпрос, свързан с възпитанието на детето, ако изобщо има отговори то те са " А, това е период, ще отмине"  Съжалявам, но на някои хора всичко им е период, само и само те да не се ангажират да се занимават с разрешаването на проблемите.
 Съжалявам за острото си мнение, но когато децата ни станат на 13-15 год, няма да се чудим дали са яли зрънчо, дали баба им ги е обличала с пуловер в топлата стая, а ще се чудим защо се избиват в училищата.  Naughty

# 41
  • Мнения: 104
  Аз не мисля ,че прекалявам,особено когато се прекалява със съветите.

# 42
  • Мнения: 46 518
Не.

Това е нашето дете, ако се разболее - ние ще страдаме, ако се случи нещо с него - също, ако вследствие на храненето се стигне до диабет, затлъстяване или др. - пак ние ще страдаме и ние ще сме виновни.

Затова аз и мъжът ми имаме право да определеме условията и да искваме да се спазват.

# 43
  • Мнения: 1 897
Никол, не си ме разбрала правилно:
Kогато започнах темата нямах предвид  да проявяваме безкрайна търпимост към  системното нарушаване на правилата,които сме въвели или да сме толерантни,когато някой  пряко е застрашил живота или здравето на детето ни. Това граничи с безхарактерност и безхаберие.


Благодаря на всички, на които темата им допада и я следят с интерес!   bouquet

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 21:04 от Ulia

# 44
  • Мнения: 46 518
Никол, не си ме разбрала правилно ...

Може  Blush нямам време да изчета темата, от първия пост за прекляване считам само точка и 1 и 4  Simple Smile другите са напълно основателни според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт