Децата и бъдещите им професии

  • 3 151
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 172
Нямам претенции относно бъдещата му професия, нито ще я определям аз.  Но бих му помогнала  с информация за избраната от него професия: колкото се може по-обективно мнение, колкото се може по-разбираемо за него. На мнение съм, че човек трябва  да си изкарва парите с труд / дейности, които са му приятно. Затова е и редно сам да определи с какво иска да се занимава.

Познавам много хора с престижни и необичани от самите тях професии. Завършили еди-какво си заради натиск от страна на родителите им. Такова нещо не бих причинила на собственото си дете. Не искам детето ми да има престижна професия, а да може да си осигури добър (според неговите разбирания) стандарт с професията, която най-много му харесва.

# 46
  • Мнения: 4 877
Когато беше малък, синът ми беше убеден, че ще е космонавт като Юрий Гагарин. Вече е забравил. Сега последно ги питали в училище за бъдещите професии и той изтърсил таксиметров шофьор, е, аз се втрещих. Но спокойно питам "Защо бе, маме", а той "Абе, какво да им обеснявам, искам авиоинженер, ама като казах таксиметров шофьор, спряха да ме питат". Така че и аз съм да ги "насочваме" (леко манипулираме), ама и те така си ни "пързалят", май.

Общи условия

Активация на акаунт