Какво мислите за авиокомпания bulgaria air?

  • 7 007
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Гола вода- като всичко българско.

Не съм съгласна, въобще.

Искам да попитам без да се заяждам: "Кога и колко пъти сте летяли с други авиолинии?"

Преди месец, за да стигна на около 1500 км. от София, поради отменени полети "Ал Италия" ме разхождажа до Италия, Германия и Франция. И съм летяла по съвсем редовни цени на авиокомпанията, не някакви лоу-кост.
На връщане самолетът въобще не излетя, чакахме да дойде друг след 7 часа, на летището нямаше откъде да се купи един сандвич, съобщението в 11 часа за полета ни гласеше: "В 13.30 часа ще съобщим кога ще можем да ви дадем информация за полета", а когато самолетът все пак излетя, раздадоха на около половината от пътниците по едно пакетче фъстъци, а на останалите - нищо.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 17:53 от InaDot

# 61
  • Мнения: 902
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 18:01 от Mam4e Bandit

# 62
  • Мнения: 3 423
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Това показва, че не спазват изискванията.
И никак не е добре, че го правят.

# 63
  • Мнения: 902
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Това показва, че не спазват изискванията.
И никак не е добре, че го правят.
Кои не спазват изискванията?България еър 4е ме 4акат с коли4ката или другите компании които ми оказват да държа малката без колан на скута си?
Принципно знам 4е бебетата е желателно и в самолета да са в бейбисейфа.Като в кола.По големите де4ица от две години доколкото знам би трябвало да имат колан, стегнат плътно около телцето.. с България еър като летях малката беше в седалка, но при еди друг вътрешен полет то Хамбуруг до Мюнхен ми казаха да си я взема в скута и да не я закоп4авам , което ме озада4и ...

# 64
  • Мнения: 9 903
има си бебешки колани, детето може да е в скута, но вързано с колан за твоя колан. Колко да е стегнато определяш ти.

# 65
  • Мнения: 902
има си бебешки колани, детето може да е в скута, но вързано с колан за твоя колан. Колко да е стегнато определяш ти.
Да , зная и с такива сме летели, като беШе ве4е по-голямка.Като си беше съвсем бебе беше в кошницата.
Ина4е доколкото знам за малки бебета не се препоръ4ва да се закоп4ават с колан, някъде 4етох 4е даже можело да стане опасно за малките ако са само с колан.
4удех се само защо Ер Берлин ми казаха да не я предпазвам никак а само да си я държа в скута...

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
 newsm78

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Работя в туристическа агенция, за мен няма друга авиокомпания, която по-малко да я е грижа за пътниците, що се касае за премаршрутиране, преиздаване на билети, анулирани полети и места, елементарна услуга към агента ако щеш. Да не говорим колко недостъпни са по телефона - понякога отнема цял ден да се свържеш с Тарифен отдел или Спейс контрол.
Летя често Варна-София с България Еър - самолетите са направо смешка... иначе меко кацаме...

А, и аз от ей това съм недоволна. Както писах по-горе. На мен ми се случи точно такова назаинтересовано положение при условие, че съм си платила и купила от тях билет и разчитам да ме приберат вкъщи. Добре, че Дания е сигурна и спокойна страна, ами ако трябваше да се прибирам от някое кофти място? И ги търсиш по телефона, не ти вдигат. И искат на крака да им отидеш....... Close

# 68
  • Мнения: 3 423
Да, не са от най-гъвкавите, но
затова пък са доволно скъпи.

# 69
  • Мнения: 6 167
Никога не я мисля като вариант тази авиокомпания.  Не знам защо, бях им ядосана по едно време, после пък не предлагат нищо интересно по дестинациите, които ме интересуват.
Рядко съм летяла с тях, сигурно 1-2 пъти - стюардесите бяха зрели жени, но усмихнати, а храната беше тип манджичка и ми хареса много, в сравнение с разни бисквитки и тн. при други авиокомпании. Сега не знам как е.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Гола вода- като всичко българско.

Не съм съгласна, въобще.

Искам да попитам без да се заяждам: "Кога и колко пъти сте летяли с други авиолинии?"

Преди месец, за да стигна на около 1500 км. от София, поради отменени полети "Ал Италия" ме разхождажа до Италия, Германия и Франция. И съм летяла по съвсем редовни цени на авиокомпанията, не някакви лоу-кост.
На връщане самолетът въобще не излетя, чакахме да дойде друг след 7 часа, на летището нямаше откъде да се купи един сандвич, съобщението в 11 часа за полета ни гласеше: "В 13.30 часа ще съобщим кога ще можем да ви дадем информация за полета", а когато самолетът все пак излетя, раздадоха на около половината от пътниците по едно пакетче фъстъци, а на останалите - нищо.
И от тези съм недоволна. И от тях по причини като твоите. Полетът от Милано за Ню Йорк закъсня с 5 часа! От 9:30 ни чекираха към 13:30, заедно с полета Милано-Ню Йорк от 12:30. Не знам кво стана, имаше карабинери с ееей такива пушки в салона, лежахме по пода, ама аз като не разбрах какво ми казаха останах да си стоя седнала и невярващо зяпнала в тях Simple Smile Карабинерите обаче дойдоха след като вече бяхме закъснели с два часа поне. И двата самолета закъсняха вследствие на купона и имаше 300души опашка пред гишето на АлИталия в Ню Йорк за презаверяване на билети. Всеки изтървал връзка. Е, аз съм си бърза, сръчна и бях 3 на опашката и се уредих с билет за същия ден, ама чувах после какво става, имаше хора с билети за след 2-3 дни Twisted Evil Да не говорим, че се натрових с тяхна храна (само тва бях яла, толкова бързах) че повръщах няколко дни след това. На връщане пак АлИталия ми загубиха куфарите, нямаше ме в списъка за Рим-Милано, обаче аз (и нагла съм) ама така се вбесих, казах да спрат полета, че искам да се кача и куфара ми е на самолета (май така си ядосах съдбата да ми го загубят). Не знам какво разбра каката на гишето от задъхания ми английски, но спря полета. Бях претичала цялото летище Рим, от международни за вътрешни полети, молих се на един от тия с електрокарите за бабички да ме качи при една баба и да ме закара и мен, и без това на съседния гейт отиваше - не можело. После тоя на митницата пяна ми излезе да му обяснявам и да му показвам билета, че не ща да влизам в Италия, искам да се кача на полета Рим- Милано, за да си хвана следобед полет за Сфи затова трябва да вляза в терминала за вътрешни полети. Като не разбират английски кво търсят там?! И билета ми показвах и обяснявах, накрая се разплаках и май ме съжали.
Въобще няма да споменавам, как се оказа, че при полет с преспиване нямам разервация за хотел, при все, че предупредих и май си платих и естествено нямаше места. Добре, че имат удобни дивани по летищата.
За летище София нищо няма да кажа. Нищичко, че ще изригна Sick За полетите до Москва и обратно, също няма да говоря, ама Ту са си тясни по принцип. И крайния човек стои наклонен.
Абе аз като тръгна да летя никога не става като хората. Винаги имам проблем. Или няма място за мен защото прекалили с резервациите, или полета закъснява, или го отлагат, или ми губят багажа (понякога и го намират, ама пак нерви ми коства, защото се озовавам някъде без една дреха). Може пък причината да е в мен,а?
Това храната дали ми харесва или не - никакъв проблем не ми е, ако искам ям, ако не - стоя гладна.

# 71
  • Мнения: 22 036
Летя доста често с какви ли не компании и по мое мнение България еър си е ОК. От много малко превозвачи вм Европа получаваш лукс. Лауда държаха по-високо ниво, но отдавна. Летяла съм с витлов самолет, но не беше наш, а белгийски и беше супер комфортен и храната беше "топла". Имала съм доста гадни полети с всякакви компании, а що се отнася до рязкото кацане на летище "София", някой ми беше казал, че зависи от къде се подхожда. Ако сте забелязали има различни коридори, единия минава през центъра на София и тогава самолетът пресича границата от север, другия коридор е над Сърбия и тогава кацането е по-рязко. Да ме поправи стюардесата ако греша, но май има изискване да не се снишава много самолета на чужда територия, а то от Сърбия до София са си минути.  
Що се отнася до храната и обслужването - на мен не ми пречат, както казах летя само в Европа, т.е. на къси полети и не ми е драма. Ако трябва да летя 12 часа ще съм по-претенциозна.
Последния път летях с чешките авиолинии и седяхме на последния ред. Храната не стигна за цялата група - бяхме 8 човека. Е отмъстихме им като изпихме всичкото вино  Twisted Evil.

И за последно: Най-важното е да стигнеш жив и здрав от точка А до точка Б, всичко друго се забравя.

# 72
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Доста често използвам услугите на България Еър и съм доволна, и обслужването им е на ниво и храната. По- добре сандвич, отколкото нещо което не става за ядене. Или по- добре сандвич, които не се топли, отколкото да подпалят самолета/ случи ми се над Чукотка, в 12 посреднощ/.Между другото храната на всички авиокомпании е под всякаква критика, но това е направено с цел да се снижат разходите. Имам доста оплаквания от Луфтханза от европейските превозвачи, а Еър Канада са ненадминати в гафовете . Единственните витлови самолети които съм ползвала са на Луфтханза, самолета пълен до тавана, но за вътрешни полети в Германия бяхме 6 човека в огромен самолет.До сега не ми се е случвало български полет да го връщат от пистата, но на Луфтханза, Капитан Кук и др които летят през океяна не съм попадала, да не ни връщат 2 пъти поне от позиция за излитане.Доколкото съм чела летище София е неправилно избрано като положение, т.к. се намира в котловина и планинските върхове наоколо пречат за кацането. Също от военни пилоти съм чула, че едно е да преземиш военен самолет друго е граждански.
 На всички ползващи ползващи въздушен транспорт лек и приятен полет.

# 73
  • Мнения: 1 952
Темата  е за Bulgaria air, a не за друга компания.
Изказвам мнение и впечатление. Негативно, но не ангажирам никой друг с него.

# 74
  • Мнения: 7 716
Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт