стареене на плацентата

  • 15 659
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Извинете за въпроса, но как се установява дали плацентата е остаряла?
Може би на ултразвук?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 244
Извинете за въпроса, но как се установява дали плацентата е остаряла?
Може би на ултразвук?
да.
Абе я да допиша - нормално е плацентата да остарява. Въпросът е да не е по-рано. Има (ако не ме лъже паметта) 3 степени. Например в твоя етап на бременност би трябвало да е още 1-а степен ... нещо такова.  Моята в 32 г.с. беше 2-3, на "колежките" в отчетните едва 2. Ама преносих и нямаше проблем... лекарят преценява и казва.

# 17
  • Мнения: 6 164
И на мен не ми е ясно защо пък секцио, а не предизвикано с простагландин примерно. Пак някой ламти за пари май.

# 18
  • Мнения: 1 243
И моята плацента старееше по точно беше калцирана това се дължи ако пушиш или има пушачи покрай тебе,родих си нормално родих 4 дена преди термина Flutter

# 19
  • Мнения: 8 242
Според мен е нормално да старее плацентата 2-3 седмици преди термина.. Особено, ако термина ти е изместен - т.е. овулацията не е тогава, както стандартно се смята, а е била по-рано.. Т.е. вече си почти на термин..
Не знам за секциото, не бих раждала така.. Има начини за естествено предизвикване на раждането (ако толкова се налага).. Като крайна мярка - медикаментозно.. Но не давам да ме режат  Mr. Green

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пак някой ламти за пари май.

   И на мен така ми се струва.Като моята лекарка, която от 7-ия месец ме караше да ми насрочи секцио Close, но аз родих нормално.

# 21
  • Мнения: 2 746
Много съмнителна причина, за да се направи секцио! Потърси второ мнение.

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Намирам стареенето на палцентата за напълно естествено при положение, че си в напреднала бременност.Мойта се оказа 2ра степен в 9ти месец и това е нормално, т.к. ще раждам дете, а не слонче, за да го нося още 5 месеца. какво да кажат момичетата, които в 7ми месец ве4е са със старееща плацента?

# 23
От авторката: Искам да споделя че на 30 ноември (един ден след термина)  родих здраво и красиво момиченце, което тежи 3,700 и е дълго 51см., въпреки уплахата която получих от лекарката че може нещо да не е наред и според мен наистина май всичко беше да вземе повече парички. Радвам се че всичко мина добре само дето  изхабих излишни нерви в края на бременността си и не можех да спя по цяла нощ.

# 24
  • Мнения: 145
Да ти е живо и здраво малкото ангелче!   Hug

Общи условия

Активация на акаунт