Защо решихте да не кърмите ?

  • 14 582
  • 427
  •   1
Отговори
# 360
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Миличка аз виждах една , която парадираше с това .Не искам да навлизам в подробности , но тя просто пожела да видим циците и и това беше "важното" .Тези неща се усещат и разбират от другите . На мен ми стана неприятно. Слава Богу повечето не са такива .За това казах за размятането на циците - изобщо не става въпрос за кърменето навън , което изцяло подкрепям . Simple Smile
Ето го ключа от бараката. Видяла си - една. Чула си коментар, който не ти е бил приятен - от една.
Дали е умно или нужно да пренесеш чувсвтата си към един човек към цяла група други, които по някакъв признак са еднакви с него?
Това е глупаво.
Все едно някоя майка да каже на кърмачка 'Мале, ква си проста, че го храниш с кърма' и ти да викнеш, 'Аман-заман, всички, хранещи с АМ са егати злобите'; или ако кърмеща майка каже на друга 'Ама как може, защо не го кърмиш, ами го тъпчеш с това отровно АМ', втората да ревне 'Всички кърмачки са толкова лоши и груби'.
Помисляйте малко, все пак.
А сравненията са просто безумни. Както храненето от гърда с полов орган и ексхибиционизма, така и вибратора...
Ш взема да информирам модератор, може би, и да приключим с темата, не виждам нещо смислено да излиза от нея.

# 361
  • Мнения: 6 029
Егати сравнението....
Оакахте се, честно. То бива, бива...

# 362
  • Мнения: 3 423
Валери разсъжденията ти са меко казано странни и показват комплекси
интересно щом кърменето навън ти се струва толкова срамно,как ли гледаш телевизия,реклами,плакати ............ изобилстващи с голи гърди със сексуална провокация(за разлика от кърменето,което е изцяло лишено от такава)

# 363
  • Мнения: 5 940
"Мила мамо, сладка и добричка", на плакатите и рекламите това им е целта, по този начин продават.  Естествено, че кърменето като процес е лишено от сексуална провокация, но гърдите сами по себе си най-малкото притесняват минаващите мъже. Аз също се чудя накъде да гледам като видя оголени гърди, защото си мисля, че на майката, която кърми й е неудобно. Ама явно не. Това , което искам да кажа, че определени части от човешкото тяло е по-логично да си стоят скрити. Има си места за разголване. Мисля, че връзката с рекламите и плакатите е глупава.

# 364
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Тоест ти, която си кърмила дискретно с успех, все пак предлагаш на кърмещите майки да кърмят само скрито у дома, а не навън?

# 365
  • Мнения: 3 423
 Валери значи приемаш само комерсиалното разголване Joy
странно все пак тези реклами дали те карат да се чудиш "къде да гледаш"или неудобството ти идва не от самите гърди а от това да не притесниш кърмещата майка newsm78
ако е последното не се притеснявай,щом една майка е избрала да кърми публично ,то тя не го приема, като нещо срамно и не е нужно"да се чудиш ,къде да гледаш"

# 366
  • Мнения: 2 960
В темата пишат пет форумки и то не по темата  Rolling Eyes Викам да спрете вече  Tired
ПП И сравнението на шишето с вибратор смятам , че мина всякакви граници  ooooh!
Жалкоко е ,че покрай кърменето "за и против"се вихрят такива страсти ,които на места преминават всякакви граници на добрия тон. Четох внимателно писанията ,ама то вече трябва да се сложи точка на темата. Аз неможах да кърмя сина си ,но за мен една майка кърмеща бебенцето си/ в Морската градина във Варна например /е гледка :чудна и прекрасна ,гледка невинна и толкова земна ...нещо нормално. Ако някои вижда "демонстрация на гърди "в това ...може би трябва да се вгледа в себе си ,дали пък не страда от някакъв комплекс ....чисто женски,чисто човешки,всъщнос нормален комплекс ,но да не бълва глупости поради този факт.Това е!!

# 367
  • Мнения: 5 940
В темата пишат пет форумки и то не по темата  Rolling Eyes Викам да спрете вече  Tired
ПП И сравнението на шишето с вибратор смятам , че мина всякакви граници  ooooh!
Жалкоко е ,че покрай кърменето "за и против"се вихрят такива страсти ,които на места преминават всякакви граници на добрия тон. Четох внимателно писанията ,ама то вече трябва да се сложи точка на темата. Аз неможах да кърмя сина си ,но за мен една майка кърмеща бебенцето си/ в Морската градина във Варна например /е гледка :чудна и прекрасна ,гледка невинна и толкова земна ...нещо нормално. Ако някои вижда "демонстрация на гърди "в това ...може би трябва да се вгледа в себе си ,дали пък не страда от някакъв комплекс ....чисто женски,чисто човешки,всъщнос нормален комплекс ,но да не бълва глупости поради този факт.Това е!!
Красиво е това, което си написала. Може би гледката е вълшебна, земна, нормална.  Особено пък в Морската градина, там е прекрасно и без кърмещата мама.
Може пък да имам някакви комплекси, де да знам, то човек никога не знае. Просто това Движение на кърмещи, дето се бори за правата си,  превърна кърменето не в природна даденост, а в няаква особена привилегия, за която трябват революции. Това ме дразни, как нашите майки са ни кърмили, без да имат нужда от извоюване на права за кърмене на обществено място, какво ли са правили като ние сме били гладни? А и може ли да бъдете честни и да ми кажете колко от мъжете ви са съгласни да кърмите пред аудитория?

# 368
  • Мнения: 3 423
Валери отново ме изумяваш,чак ми е смешно Joy
мъж ми няма нищо против да кърмя публично- в парка,в самолет,в такси,в колата,по летищата,на плаж........(о ужас-изчерви ли се Joy)

# 369
  • Мнения: 5 940
Валери отново ме изумяваш,чак ми е смешно Joy
мъж ми няма нищо против да кърмя публично- в парка,в самолет,в такси,в колата,по летищата,на плаж........(о ужас-изчерви ли се Joy)


Много се изчервих. Браво на него. Сигурно, ако направиш и стриптийз пред приятели му е топ изживяване.

# 370
  • Мнения: 3 423
кърменето няма общо със стриптийз
кърменето няма сексуално послание
как да ти го обясня

# 371
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Валери отново ме изумяваш,чак ми е смешно Joy
мъж ми няма нищо против да кърмя публично- в парка,в самолет,в такси,в колата,по летищата,на плаж........(о ужас-изчерви ли се Joy)


Много се изчервих. Браво на него. Сигурно, ако направиш и стриптийз пред приятели му е топ изживяване.
valerie, ти не си в ред, честно  Shocked

# 372
  • Мнения: 911
Абе, няма ли накрая да се намери модератор да заключи тая тема, дето до такава степен  се изроди, че отдавна се превърна в "Какво не харесва Валери" , а от няколко страници вони на психична патология.
То бива, бива - ама... пуу .. отврат и смрад!

Горките бременни, ако има такива сред четящите.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 11:36 от korinka

# 373
  • София
  • Мнения: 3 573
Мъжът ми няма нищо против да кърмя навън. Повечето ни приятели така или иначе са ме виждали гола, защото цялата компания ходим на нудистки плаж.
На мен самата известно време обаче ми беше трудно да свикна с "естествеността" на голото тяло. Това са предразсъдъци налагани с години и векове.

# 374
  • Мнения: 5 940
Отивам да разходя детето, че то като е на адаптирано мляко има нужда от чист въздух, кърмата е полезна, може и вкъщи до компютъра, и в кафене да се дава, стига да има кой да гледа. Първо ще го нахраня, че с тоя вибратор по пейките е кофти. Като се върна, ще разбера колко мами днес са се разголили и дали им е било студено.
кърменето няма общо със стриптийз
кърменето няма сексуално послание
как да ти го обясня
Ами аз знам, че кърменето няма сексуално послание, това ми е ясно, ама гърдите имат. Мъжът ти като ги гледа, безразличен ли остава, ако ме разбираш какво имам предвид. Защото моят като гледа моите, създаваме деца.

Общи условия

Активация на акаунт