Защо решихте да не кърмите ?

  • 14 543
  • 427
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 652
valerie, ако не беше така гадна в изказванията си, никой нямаше да те напада. Ми на някои жени им се нацепват и увисват гърдите, може и на теб да се случи и без да си кърмила, що се подиграваш така на жените? Това си е гадно, на който и да се случи.

# 421
  • Мнения: 117
И малко обратно към темата.. Решението не го взех аз, взеха го вместо мене.. Безумно много исках да кърмя детето си, не бях купила нито едно шише до раждането..  Малкият обаче се роди с инфекция, 4 дни системи, кувьози, антибиотици, ад.. Последните дни го бяха и хранили с АМ.. Когато най-накрая ми го дадоха беше слаб, сучеше вяло, заспиваше ми на гърдите и така спеше на тях по час и половина-два, изяждаше по 10 мл.. след което по 4-5 часа сън без да можеш да го събудиш по никакъв начин.. спадна много на тегло и пак минахме на АМ.. Като ни изписаха, не посмях да рискувам да го кърмя, той просто си се оставяше гладен без да му мигне окото.. Междувременно както имах много кърма, в един момент се оказа, че е намаляла драстично, въпреки редовното цедене. И до ден днешен се тормозя, че не успях да му осигуря най-доброто за него в това отношение. Защото колкото и реклами да има на АМ, навсякъде пише "майчиното мляко е най-доброто за вашето бебе".. и мене ме избива на рев..

# 422
  • Мнения: 1 121
Valerie, мила, имаш нужда от посещение при психиатър, честно. Вече се замислям дали да кърмя навън Shocked Страх ме е да не нанеса на някого тежка и непоправима психическа травма, каквато очевидно е оставила у теб някоя нищо неподозираща кърмеща майка Shocked

# 423
  • Мнения: 1 008
Нали темата е озаглавена "Защо решихте да не кърмите", съответно би трябвало некърмещите жени да се обосноват. След като някои мами изказаха своите причини, други кърмещи започнаха да ги нападат. Аз не кърмя, не влизам в теми за кърмене да нападам жените ама защо кърмите?! За вас е естествено да кърмите на вън-за мен не. Както вече писах ние се храним, излизаме и се прибираме за следващото хранене- "вибраторите Sick", така де, шишетата си стоят у нас. Когато родих и казвах,че не кърмя повечето веднага ме питаха "Как така?". Без да кърмя ми писва вече от кърмене!

# 424
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Anyhow, ако мога така да обобщя, КЪРМЯ, ЗАЩОТО ОБИЧАМ да усещам близостта на КАЛИНА!
Ей от такива постове побеснявам  smile3515 Ама защо си мислите , че децата които се хранят с АМ не се гушкат , държат на ръце , няма близост , контакт очи в очи и прочие измишльотини ????? Не се сещам за майка която да провесва шишето с мляко на въже от тавана до кошарата и горкото дете да се храни сам само и освен това отчаяно , че и без това е станало теленце от съдържанието на АМ  ooooh!
Заключете темата вече , че ми писна от простотии  Crossing Arms
Преди да побеснееш, задръж дъх и кажи къде точно видя, че авторката на поста казва нещо за децата на адаптирано мляко?
Ей това е просто смешно - една жена споделя защо ТЯ кърми и защо НА НЕЯ това й е мотивация (може би не е тук мястото на това, но то пък в тази тема вече какво ли няма, та това изобщо не е в дисонанс), и ти изведнъж някак прочиташ, че тя казва нещо за твоето дете?
Нелепо е вече.

# 425
  • Мнения: 5 940
Valerie, мила, имаш нужда от посещение при психиатър, честно. Вече се замислям дали да кърмя навън Shocked Страх ме е да не нанеса на някого тежка и непоправима психическа травма, каквато очевидно е оставила у теб някоя нищо неподозираща кърмеща майка Shocked
Valerie, мила, имаш нужда от посещение при психиатър, честно. Вече се замислям дали да кърмя навън Shocked Страх ме е да не нанеса на някого тежка и непоправима психическа травма, каквато очевидно е оставила у теб някоя нищо неподозираща кърмеща майка Shocked
ето затова говорех ... за тези прекрасни кърмещи мами  Вече се замислям да няма някаква секта на кърмачки, абе то с вас нормално не се говори, бе хора. Заслужавате си да ви обижда човек до побъркване, а не да ви се извинява. Това за стриите и увисналите гърди беше грозно, признавам, ама то има една приказка "каквото повикало, такова се обадило". Вече пиша за спорта, защото то е ясно, че комуникация не може да има.

# 426
  • Мнения: 2 746
Ей, Цвети,  да ти се връща  #2gunfire  #2gunfire Laughing Laughing
Относно рекламите на АМ - вероятно не знаеш , че независимо от рекламата, на всяка кутия адаптирано мляко на първо място пише : най-добрата храна за вашето бебе е майчината кърма
така че не ми говорете колко били онеправдани, упреквани,  и т.н. кърмачките и не мислете, че е лесно да храниш дете с адаптирано мляко, напротив.

# 427
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Valerie, кои са 'вие', не знам, но кой какво заслужава ми е повече от ясно. Помисли и ти. Поради което изпреварвам колежките и прекратявам цирка.

Общи условия

Активация на акаунт