Защо решихте да не кърмите ?

  • 14 561
  • 427
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 503
Валери,посети специалист Peace

Пандора,също!И извинявай ,но навсякъде е пълно с реклами на АМ и нищо лошо разбира се няма да кажа с/у това Laughing

Сиана-виж първо изразните средства ,които ползвате и тогава нарочвай нападателите!

И пак към първата-незнам за коя злоба говориш newsm78и за кои деца.....Може би трябва първо да погледнеш себе си Thinking

Мъжът ми никога не се е притеснявал от кърменето навън,но виж ,да се пусна гола на плажа ,би ме спрял newsm78

И не е задължително кърмещата жена да е с виснали до пъпа цици ,които  са нацепени от стрии.Все пак мисля,че това добре го знаеш и ревността ти идва от този факт!


Вива-нова  - Ама много се потрисате беее.Сега пък изкарвате дългокърмещите майките ,че извращават децата си.И какво като си хващало крачето мъжлето ти?Какво му е лошото ThinkingИ има многоо майки кърмеще над 2 ,а и повече години Laughing Хайде сега вземи си паницата и  Sick.Потресена била #2gunfire

...и за заключение,нека всеки ползва циците си както сметне и намери за добре,но моля ви не се втрисай те,потрисай те,погнусявай те,извращавай те и тем подобни сравнения ,просто от факта ,че някой е решил да направи това,което смята за добре!!!

# 406
  • Мнения: 23 122
аз по принцип съм против излишното парадиране с каквото и да било...ако имаш бебе не е задължително всички да знаят как точно го храниш...и за всичко останало смятам че една доза дискретност е добре...
Аз парадиращи майки не съм виждала,виждала съм кърмещи децата си майки.Къде ли не-на плажа ,в Испания,в Италия,в Мексико,с самолети,в парка...Как пък не се сетих,че са парадирали с това. ooooh!

# 407
  • Мнения: 1 340
valerie,
може би не трябва и да раждаме за да не се появят стрии по корема Simple Smile))))
Жено вземи се успокой малко, не знам защо реши че кърмещите жени са отегчени от непрестанно кърмене; ти отегчена ли си от непрестанно хранене на детето си??? Явно имаш някакви доста сериозни проблеми, може би се нуждаеш от почивка и внимание, но не мисля че тук някой ще може да ти помогне.
А и това със стриите и увисването не е пряко свързано със кърменето, често стриите се появяват по време на бременността.
Както и да е, пиши още глупотевини тук да веселиш хората; на мен лично много ми харесва да чета постовете ти. Не съм вярвала че някой може да напише подобно нещо:
Язък ви за кърменето, децата ви растат сред злобни и отегчени от непрекъснато кърмене жени.

# 408
  • Мнения: 1 503
аз по принцип съм против излишното парадиране с каквото и да било...ако имаш бебе не е задължително всички да знаят как точно го храниш...и за всичко останало смятам че една доза дискретност е добре...а дали мъжете се възбуждат, знам ли- трябва те да кажат. Но на улицата има такива извратеняци, че може да изложиш на риск и бебето си
Преди малко една приятелка, която няма дете ми прати по кю-то това, като й споделих за какво спорим.
Тя арбитър някакъв ли се явява newsm78Или трябва и нейното мнение да приемем за меродавно Mr. Green
 
П.П.Да споделя ,че на мен ми се е налагало да кърмя и в църква.Господи,каква сган съм.Разстреляйте ме ,моля и искам поне 10 повръщаши муцуни !

# 409
  • Мнения: 5 940
просто ви давам гледна точка на жена, която не е вътре в спора

# 410
  • Мнения: 508
А, някой нещо по темата няма ли да каже? Laughing

# 411
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да, на мен например ми е любопитно някой знае ли подробности около семейството на Том Круз и мотивите жена му да не дава мляко (каквото и да е - човешко или животинско) на детето си. Чух, че било нещо свързано със сциентизма, но как точно е ?

# 412
  • Мнения: 23 122
Да, на мен например ми е любопитно някой знае ли подробности около семейството на Том Круз и мотивите жена му да не дава мляко (каквото и да е - човешко или животинско) на детето си. Чух, че било нещо свързано със сциентизма, но как точно е ?
А какво му е дала тогава?Сори за спам-а.

# 413
  • Мнения: 581
П.П.Да споделя ,че на мен ми се е налагало да кърмя и в църква.

 Peace , ооо тук ще имаш конкуренция

Бу - предлагам за това да се отвори нова тема "най-екстремните места за кырмене" Simple Smile, може много смешни историй да се получат, само не знам дали такава вече е имало.

Хора хайде да спираме вече - дайте пак да се вырнем на темата - защо не кырмя....

# 414
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да, на мен например ми е любопитно някой знае ли подробности около семейството на Том Круз и мотивите жена му да не дава мляко (каквото и да е - човешко или животинско) на детето си. Чух, че било нещо свързано със сциентизма, но как точно е ?
А какво му е дала тогава?Сори за спам-а.
Ми аз по телевизията гледах нещо, някаква специална зърнена напитка. Затова питам, някой нещо знае ли, хем е по темата - решила жената да не кърми, защото тя едва ли ще се включи да ни осветли.

# 415
  • Мнения: 3 423
Вие сте откачени да си мислите, че някой се възбужда от нацепени със стрии и увиснали от много кърмене гърди. Никога не съм си помислила, че ще изрека това нещо, ама сте толкова гадни, че ми се повръща от вас. Язък ви за кърменето, децата ви растат сред злобни и отегчени от непрекъснато кърмене жени.
това е най грозното изказване Shocked-не мога да се въздържа и ще използвам бутона вдясно

# 416
  • Мнения: 1 045
Anyhow, ако мога така да обобщя, КЪРМЯ, ЗАЩОТО ОБИЧАМ да усещам близостта на КАЛИНА!
Ей от такива постове побеснявам  smile3515 Ама защо си мислите , че децата които се хранят с АМ не се гушкат , държат на ръце , няма близост , контакт очи в очи и прочие измишльотини ????? Не се сещам за майка която да провесва шишето с мляко на въже от тавана до кошарата и горкото дете да се храни сам само и освен това отчаяно , че и без това е станало теленце от съдържанието на АМ  ooooh!
Заключете темата вече , че ми писна от простотии  Crossing Arms

# 417
  • Мнения: 6 029
Моля, ключ, че стана вече ад тука ooooh!

# 418
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ама Пандора кой ти го навира бе - аз докато не прочетох във форума не знаех, че имало жени, кърмещи след годинката (не съм и виждала такива). Модераторствай си само в твоя подфорум и за кърмене няма да чуеш хеле пък и на еднагодишни. 

и стига вече, много от нас така или иначе прибягват до АМ някой ден, освен ако не са ужасни късметлийки или не са от желязо,
тая тема е тъпа принципно затова сме си намерили по-интересна тема за полемики.


Аз пък знаех за едногодишни кърмачета и преди да попадна във форума и да ви кажа, не вярвам много на тези кърмачки.Моята свекърва е кърмила мъжа ми до 1 г. и 2 мес., НО както самата тя много пъти казва,цитирам " каква кърма след 1 годинка, ама много сладко си хващаше крачето, докато е на гърдата, та затова му давах цицка".Ето ви вид ексхибиционизъм и перверзност в кърменето. Останах потресена като четох една мама тук във форума, на която детето и е на 2 годинки и малко и тя още го "кърми", като най-редовно го правела и пред други хора, понеже детенцето "си искало" по всяко време и независимо от мястото.Е, извинявайте, ама това не е за вярване Shocked, то при тази възраст на детето да се чуди човек кой на кого доставя удоволствие......
На този въпрос се отговаря много лесно - взаимно си доставят удоволствие и майката, и детето Heart Eyes Макар че относно удоволствието на майката е леко под въпрос - големите кърмачета често не са особено нежни, пък и с времето по естествен път започват да губят уменията за правилно сучене и доста често чисто физически кърменето не е най-приятното усещане. Други са нещата, които доставят удоволствие в такава връзка чрез кърменето - не и физическата наслада, определено. А мляко има, докато детето суче - дори и при тригодишните кърмачета Laughing Mr. Green
Повечето от хората, които днес са около 40-годишни и нагоре, са кърмени поне до годинка, а някои и значително повече. Нищо необичайно, просто е позабравено.

# 419
  • Мнения: 5 940
Знаете ли, аз много исках да кърмя, покърмих, нямаше никак почти кърма и спрях. Не съм против кърменето, напротив, писала съм по-напред в темата, най-естественият начин да нахраниш детето си. Но напоследък каквото и да прочетеш по темата бебета е свързано с кърмене. Никой не говори за това дали едно бебе е обичано, дали му говориш, дали си играете, дали е щастливо. Сякаш само храненето е важно.  
Дразни ме тази показност, тези демонстрации и ненужна гордост от нещо, което не е постигнато нито с много труд, нито с интелект, а просто е дар природен. И тези борби да кърмим на обществено място, ами те са ненужни. Кърмете си, никой не ви е спрял. Просто изказах моето мнение, че ми е странна модата да се говори как трябва да се прави навън. Сякаш си се самонавивате помежду си. Изказах мнение и вие ме нападнахте, един куп оси. Нормална човешка реакция е  да се защитиш, така и направих. Защитих се с вашите изразни средства, с вашата търпимост, с вашата любов към другия. Ако някой съм обидила, извинявам се.
Пожелавам ви да сте живи и здрави и вие, и децата ви.

Общи условия

Активация на акаунт