Простак ли е мъж който....

  • 8 705
  • 203
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 161
Шанел,след тези твои думи още веднъж се уверявам,че никога няма да се скараме за мъже с теб.Това много ме радва,защото си ми симпатична.
Аз те уверявам,че дори и да имахме еднакви вкусове,пак нямаше да се скараме.Най-лесно мога да се откажа от мъж.Може би защото са много.

Шанел, нали ти се беше оженила доста млада?
От къде вадиш тез заключения за мъжете  Laughing
Да не съм се омъжила на 16 случайно.И сега като вървя по улиците мъже,мъже,мъже.И така ми се формира скромното мнение.

# 136
  • Мнения: 655
И в крайна сметка какво излезе,дайте да обобщим,че аз се обърках (сигурно защото съм простичка) Mr. Green. Давам пример със себе си - като проста,простачка ,нискоинтелигентна или някаква друга категория ще ме определите: Много обичам да ходя на кино и театър,но напоследък нямам никакво време.Преди да се роди детето ходех често,но сега не.Сега разчитам на торенти. Не понасям чалга,но ходя на кръчми от време на време.От класическата музика има неща,които обичам,но има и доста други,кото ме изнервят,понеже не мога да ги разбера и не достигат до мен. Обичам да слушам ретро,рок,но не и джаз.Книги обожавам да чета,но наскоро записах да уча Фтору вишу (нали така се пише,че първото не е Филология),та и за книги вече нямам време."Дързост и красота" никога не съм гледала,но вечер докато вечеряме обикновено гледаме някой от криминалните сериали. Дайте сега да види да се беся или да взема да ходя на опера,та дано малко се образовам. Simple Smile

# 137
  • Мнения: 123
... всички простаци слушат чалга  Peace

О ти пък изкара изказване.Що за простотия е това.Колко от мъжете ходят на опера,или пък жените.Айде да несе правим сега...

# 138
  • София
  • Мнения: 3 897
... всички простаци слушат чалга  Peace

О ти пък изкара изказване.Що за простотия е това.Колко от мъжете ходят на опера,или пък жените.Айде да несе правим сега...

Ако чалгата е някакъв критерий, тогава е по-вярно обратното - чалгата е слушана предимно от недотам културни и образовани хора, но това, че не слушаш чалга, по никакъв начин не те превръща автоматично в културен и високоинтелигентен човек.

# 139
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Така е. А представи си за балет! То са вдигане на вежди, то е чудо. Както по нагоре писах, българина няма навик да ходи на такива мероприятия. Неговата представа за хубава вечер е ходенето на кръчма, ресторант, кино, дискотека. Но защо да си губи времето напразно с опера? ТЯ е дълга и скучна, и ще му се доспи! За симфоничен концерт, автора дори не пита! Освен това в 20.00ч почват сериалите и риалитата  по ТВ гледа се тъпо в екрана, хапва се, изобщо щастие!
Аз пък не мога да разбера, защо точно това трябва да ми е навик. В понятието "българина" ми се струва, че изключваш себе си.
Но пък съм на мнение, че е много по-важна грамотността, ама някои предпочитат театъра и операта за мерило на интелигентност.

# 140
  • Мнения: 3 268
Не всички, които слушат чалга са простаци, но всички простаци слушат чалга 
Ето това каза Знаток,ама кой да чете.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 897
Има и простаци, които яростно отричат чалгата, и смятат, че това е достатъчно, за да се причислят към не-простаците.

# 142
  • Мнения: 2 161
А представи си за балет! То са вдигане на вежди, то е чудо. 
Колко балетни спектакъла си посетила?

# 143
  • Мнения: 3 268
Темата се измести в "Простак ли е чалгаджията?".За друго ставаше дума.Имам приятели,които слушат чалга и слава Богу не са простаци,но не ходим заедно по клубове.Те ходят в Най-клуб,ние ходим в Леглото и Тифани.Пак сме си приятели.Те и други мои страсти не споделят,като киното и театъра например,но пак си ги обичам.С тях ходим на кръчми заедно,това ни харесва на всички. Grinning

# 144
  • Мнения: X
Не смятам,че ходенето на опера или театър може да направи някого по-малко простак. Простаци в театъра има колкото щеш..говорят на висок гас по време на представлението, телефоните им звънят,въпреки изричната молба в началото да бъдат изключени..
А обратно,има много хора,които никога не са стъпвали на подобни места,но са дарени с природна интелигентност или просто са добре възпитани. Това,че не се вълнуват от оперно изкуство или театър не е достатъчно условие да ги хвърли в кюпа на простаците Peace

# 145
  • Мнения: 669
А представи си за балет! То са вдигане на вежди, то е чудо. 
Колко балетни спектакъла си посетила?

Не мога да изчисля за 25 години колко ми се събират... Mr. Green

# 146
  • Мнения: 6 167
Интересът към изкуствата се възпитава.
На 'стари години" трудно става, не е невъзможно, обаче. Аз съвсем скоро открих изобразителното изкуство, фотографията... През последните 2 г.  съм ходила на повече изложби отколкото през целия ми живот до момента.
Театърът обаче  е една загадка за мен - няма как да не бъде, след като на пръсти се броят пътите, когато съм влизала в залата. Още не се е зародило в мен желание и интерес към театър.
Та, стига човек да има желание, може да изгради известна културна компетентност в това, което му е интересно и ако го търси.

Но ако, като дете майка ти и баща ти не са те възпитали най-малкото в това да уважаваш, няма начин да си отвориш очите и да проявиш  интерес някъде по трасето напред. Оставаш си с понятия в кавички, което не е болка за умиране, в крайна сметка. За някои хора.

# 147
  • Мнения: 2 161
Да разбирам ли тогава,че партньорът ти е този,който вдига вежди при споменаване на думата "балет"?

# 148
  • Мнения: 669
Интересът към изкуствата се възпитава.
На 'стари години" трудно става, не е невъзможно, обаче. Аз съвсем скоро открих изобразителното изкуство, фотографията... През последните 2 г.  съм ходила на повече изложби отколкото през целия ми живот до момента.
Театърът обаче  е една загадка за мен - няма как да не бъде, след като на пръсти се броят пътите, когато съм влизала в залата. Още не се е зародило в мен желание и интерес към театър.
Та, стига човек да има желание, може да изгради известна културна компетентност в това, което му е интересно и ако го търси.

Но ако, като дете майка ти и баща ти не са те възпитали най-малкото в това да уважаваш, няма начин да си отвориш очите и да проявиш  интерес някъде по трасето напред. Оставаш си с понятия в кавички, което не е болка за умиране, в крайна сметка. За някои хора.



  202uu

Лиляна, Лени ти е отговорила вместо мен.

# 149
  • Мнения: 669
Да разбирам ли тогава,че партньорът ти е този,който вдига вежди при споменаване на думата "балет"?
Не. Като по-млада исках да накарам хората да повярват, че балета не е само "елитарно" изкуство за " разбирачи". Исках да докажа, че всеки човек, без притеснение и очакване за сложност и скука, може да се отпусне и потопи в изкуството . Бая хора накарах да посетят балетни спектакли и о, чудо на доста от тях им хареса и пожелаха да повторят и потретят. Това ме накара да мисля, че проблема не в интелекта им, или простотията, а в пропуска, който родителите им са допуснали. Все пак не можеш да кажеш, че нещо е тъпо, скучно, или не ти харесва, без да си го гледал.

Общи условия

Активация на акаунт