ще спи при баба си за пръв път?

  • 1 124
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Рядко и за кратко съм оставяла децата при бабите и дядовците им. Винаги обаче нося парацетамол във форма, предназначена за възрастта /сега е Панадол за бебето и парацетамол на таблетки за големия син/, дори съм писала какво количество се дава при температура и въпреки това сме се разбрали да ми се обадят първо по телефона при подобна ситуация.
Аспирин не се дава на деца, в листовката, която имам в къщи пише "до 12 годишна възраст"- дори не до 6 г. значи. Затова когато гласувам доверие на хората да ми погледат детето ги инструктирам как да действат в такива ситуации и им нося необходимите средства.  Дори за бебето съм писала на лист хранителен режим- вид и количество на храната, когато съм го оставяла на бабата, въпреки че това е било за максимум 2-3 вечери. Ако се наложи да излезем някъде, което също е много рядко, викам или бавачката или моята майка, която живее близо до дома ни и също давам /ако е необходимо- пиша/ инструкции. Те дори предпочитат този начин, чувстват се по- сигурни, а и аз- също.

# 16
  • Мнения: 3 456
Нашите баби също предпочитат да са "инструктирани"- ако съм забравила нещо звънят и питат.

# 17
  • Мнения: 999
Моята Мими също от скоро започна да спи при баба си и дядо си и там се чувства много добре.Тя е доста привързана към мен както и аз към нея и ми беше много кофти когато трябваше да я оставя там. Мислех си че ще плаче за мен, но за моя изненада даже не се е сетила за мен.Дори като я връщат на следващия ден плаче за тях.
А за аспирина всеки знае че на деца не се дава.

Общи условия

Активация на акаунт