Обжалване пред КАТ

  • 2 838
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Ааа аз тоя вече си го платих. Simple Smile Казаха ми, че трябва предварително да го платя и с вносната бележка да отида за постановлението. Ама имам 2 стари, дето не мисля да ги плащам.  Mr. Green Мисълта ми е , че не винаги може да се разчита на обжалване после, затова най-добре 3 дни след акта.  Peace

# 16
  • Мнения: 799
3-те дни след акта не са за обжалване, а за възражение - там можеш да изразиш своито несъгласие с констатациите в акта (защото акта само констатира, че има извършено нарушение). Органът, издал акта (констатирал нарушенията) следва да провери достоверността на твърденията ти, което не означава, че няма да бъде издадено нак. постановление. Ако не упражниш правото си на възражение в 3-дневния срок, не губиш правото си да обжалваш пред съд. Също ако възразиш, но въпреки това нак. постановление се издаде - пак не губиш право да обжалваш, вкл. да се позовеш на същите твърдения от възражението.
За акта, довел до глоба от 20 лева, повярвай ми, никой нямаше да ти обърне внимание, дори да беше написала възражение. Чиновниците нямаше да се занимават да разпитват свидетели и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт