ЗаЩо се врьЩат хората в Бьлгария?

  • 25 849
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 295
Просто не всеки става за емигрант. И не на всеки емигрантският живот му допада. И предполагам, че онези, които се връщат, го правят не заради това, че не са успяли да се уредят в чужбината (разбира се, има и такива), а просто защото не могат да свикнат с другата култура, начин на живот, манталитет.

# 46
  • Мнения: 6 167
Не, причини може да има много, не само работата ( просто така е зададена темата)
Лично аз живея с идеята, че искам няколко неща за следващите няколко години, а после ще видим.
Не съм се женила за Италия. След 5 години може да имаме други планове.

аз пък не мога да разбера нещо и то е зашо се набляга само на  намирането на работа като основна причина за връщането в БГ?...

# 47
  • Мнения: 3 491
Да, сигурно сте прави, миз и нора, че като пораснат децата, ще стане по-трудно... значи да се забързам да се местим сега.  Mr. Green

Бубка, майтапа настрана, но и аз ще подкрепя миз и нора. Поне като гледам моите деца, стигам до този извод.

# 48
  • Мнения: 2 386
Какво да ви кажа, доларът пада... Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 178

хипотетично си мисля(понеже не съм изпадала в подобна ситуация), че дори в Бг да  ми даваха добра заплата и да се чувствам профисионално удоволетворена.. ще ми липсват много от нещата тук ( спокосйтвие, толерантност и дори разделянето на буклука Mr. Green )


е това вече го има в Бг  (поставени са основите т.е. контейнерите, видях и много хора които се стараят да го правят )Grinning, остава да се навакса по параграфи "спокойствие" и "толерантност"

# 50
  • Мнения: 4 399

аз пък не мога да разбера нещо и то е зашо се набляга само на  намирането на работа като основна причина за връщането в БГ?...
хипотетично си мисля(понеже не съм изпадала в подобна ситуация), че дори в Бг да  ми даваха добра заплата и да се чувствам профисионално удоволетворена.. ще ми липсват много от нещата тук ( спокосйтвие, толерантност и дори разделянето на буклука Mr. Green )

но си мисля, че в крайна сметка човек свиква на всичко... може би остават тези, които си дадат достатъчно време newsm78


Ами защото все нещо трябва да се работи, трябва да се яде, все едни такива прозаични причини. За много хора липсата на работа или на подходяща работа е била причината да заминат в чужбина. МОже би за някои хора спокойствието и толерантността са по-маловажни от това да са сред близки и приятели от детинство и те са сконни да се върнат. Аз не крия че и за мен първопричината да напусна БГ беше липсата на подходяща работа. Впоследствие животът ми се стече така, че сега не бих могла да се върна дори и да имам подходяща работа защото вече причините да живея в чужбина са лични.
Познавам хора които бяха дълго време в чужбина, да речем 10 години, и въпреки това се върнаха, така че времето не е достатъчен фактор.
Аз съм много щастлива че вече има хора които се решават и да се върнат и потокът не е само навън. Това показва че в БГ нещата вървят към добро, а и страната има нужда точно от такива хора.

# 51
  • Мнения: 1 800
Това ми е трето "напускане" на България, на трети континент, но никога не съм имала големи проблеми с интеграцията. Аз съм си пътешественик и като Бубка искам да живея на много места (май докато порасне синът ми Wink).
  В момента предпочитам да живея извън България, според мен има още много вода да изтече, за да стане нормално (според моите разбирания) място за живеене. Липсват ми неща (определено не храната), но като съм в Б-я ми липсват неща, с които съм свикнала навън. 
 

# 52
  • Мнения: 314
България както всяко друго място за живеене си има своите минуси и плюсове. И плюсовете съвсем не са малко... Така че - въпрос на приоритети и житейска ситуация. Не се чудя на онези, които се връщат. Само се надявам да са наясно и с минусите.

# 53
  • Мнения: 1 761
Замислих се...Преди да дойда тук нямах дете,имах хубава работа и истински се забавлявах.Сега имам дете, не работя,но имам възможност отвреме-навреме да упражнявам професията си.Липсва ми възможността за евтина ясла и детска кухня, които България предлага.Всичко останало и тук мога да имам.
Не съм събирала у дома гости всеки ден преди,ако съм в Бг не бих го правила и сега.Не съм много родова-рядко ходех при роднините,ако съм сега май пак щеше да е същото.
А приятелите от детинство....си имат семейства,които са извън Бг и се виждаме лятото,ако се засечем.Все по-малко неща ми липсват.В Холандия има и луканка и българско вино и кори за баница.Би ми било трудно да се върна, а и мисля,че е безсмислено-семейството ми е тук.Не искам да живея далече от мъжа си и детето,без значение къде сме.Но за тях Холандия е по-добрия вариант.

# 54
  • Мнения: X
аз пък не мога да разбера нещо и то е зашо се набляга само на  намирането на работа като основна причина за връщането в БГ?...
хипотетично си мисля(понеже не съм изпадала в подобна ситуация), че дори в Бг да  ми даваха добра заплата и да се чувствам профисионално удоволетворена.. ще ми липсват много от нещата тук ( спокосйтвие, толерантност и дори разделянето на буклука Mr. Green )
но си мисля, че в крайна сметка човек свиква на всичко... може би остават тези, които си дадат достатъчно време newsm78

така е, права си
тези, които наблягат на работата и заплата, са били доста зле в БГ - мое мнение
и това си остава винаги най-важното за тях, независимо къде са
аз искам детето ми да може спокойно да пресива улицата напр
когато БГ узреее до там, може и да се замисля за връщане
на който му харесват джигитите, лошо няма, хора всякакви

# 55
  • Мнения: 3 241
Съгласна съм с картинка, ако до преди време можех сама да избирам, сега решението е семейно.
И на мен много ми липсват роднините, но дори и майка ми каза, че трябва да съм си с мъжа. А според мен в момента България не е най-подходящото място за отглеждане на дете.

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
тези, които наблягат на работата и заплата, са били доста зле в БГ - мое мнение
А моето мнение е различно. Може би, защото повечето от познатите ми българи тук са професионалисти, завършили тук или са решили, че в България са достигнали максимума и затова са излезли навън  Thinking
Аз мисля,4е е то4но обратното,остават навън тарикатите и интерес4иите,и тези,които са омъжени в 4ужбина...
"Интересът клати феса", стара нашенска поговорка. Тези, които са се завърнали, също си гонят интереса Wink А за "тарикатите", какво да ти кажа, за да оцелея в БГ, трябва да съм по-тарикат от колкото, където живея в момента, но при теб може да е различно, не знам  newsm78
Бубка, пътувайте докато имаш само едно дете, независимо дали ходи на училище или не. Но станат ли учениците двама и повече, мисля че ще е  Crazy Още не съм стигнала до този етап, само предполагам. Началото на тази година с мъж ми обсъждахме възможност да живеем в Атина и се бяхме много навили, но по независещи от нас обстоятелства, този вариант отпадна Sad Синът ми даже искаше да ходи в нормално училище, за да научел гръцки  Mr. Green
Сега по темата Wink Наблюдения от София, да много неща са се променили и то в положителна насока Peace Но всеки сам за себе си преценява. Ние сме навън по стечение на обстоятелствата, никога не сме мислили, че ще живеем, работим и отглеждаме децата си извън Родината. Един ден, живот и здраве, предполагам ще се върнем, но кога и поради какви причини, все още не знам.

# 57
  • Мнения: X
м_е_р_и, аз имам предвид точно непрофесионалистите - те гледат повече за парите, които винаги извън БГ са повече, независимо от работата
другите са добре навсякъде
иначе това важи и за нас
съпругът ми е такъв професиналист, че работа за него засега има само извън БГ
затова бачкаше в Дания, а сега в Швеция
догодина кой знае къде ще бъде
иначе за детето наистина ще стане доста сложно заради училището
не навсякъде има международни училища

# 58
  • Мнения: 7 914
Joel
правилно си ме разбрала Peace и аз не бих се върнала по същите причини Wink

# 59
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
..мислите ли 4е в Бьлгария има вьзможност в момента за реализация....
все се питам заЩо толкова много хора се прибират"за винаги" нали уж там е много зле Thinking.
Просто ми е интересно,дали наистина неЩата са се оправили????

Точно за моя град - възможностите са силно ограничени. И това от 89 година насам.

Не познавам хора, които да са се върнали.. поне за момента.

Доколкото съм в течение, нищо не се е променило.
А, след последните избори, когато се избраха нов кмет, научих, че работещите в общ.съвет (с изключение на няколко човека) са си подали молбите за напускане.  Thinking Интересно защо? Като се има предвид, че кметицата е в "черния списък" на унищожители на природата (разпродажба на апетитни терени, издаване на разрешителни за строеж в защитени местности и т.н.).... хм, звучи интригуващо. Начало на промяна може би?

Общи условия

Активация на акаунт