Серум и крем за избелване на петна/лунички

  • 135 857
  • 167
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 475
  И аз се върнах след морето с тъмни петна над горната устна, бяха ми се появили преди 2-3 месеца, но мислех, че ще изчезнат, пък те на слънцето още повече потъмнаха, в момента над горната уста все едно имам мустак ала Хитлер Sick, днес ходих на дерматолог и ме изписаха Clairial svr.!
  На мен ми казаха, че кожата ми е много чувствителна на слънцето и от ранна пролет до късна есен да ползвам крем за лице със защитен фактор 50+, зимата 30! Ще откача вече, маса пари пръскам за кожата на лицето ми, на всичко е чувствителна, само скъпи медицински козметики изисква, само преди 3 месеца,когато получих контактен алергичен дерматит от крем на  LUMENE, имам чувството ,че оттогава ми избиха тези петна!
Някой да каже има ли спасение от тези гадни кафяви петна и дали е възможно от крем да са се получили- да не са от слънцето??!! #Crazy

# 151
  • София
  • Мнения: 1 270
  И аз се върнах след морето с тъмни петна над горната устна, бяха ми се появили преди 2-3 месеца, но мислех, че ще изчезнат, пък те на слънцето още повече потъмнаха, в момента над горната уста все едно имам мустак ала Хитлер Sick, днес ходих на дерматолог и ме изписаха Clairial svr.!
  На мен ми казаха, че кожата ми е много чувствителна на слънцето и от ранна пролет до късна есен да ползвам крем за лице със защитен фактор 50+, зимата 30! Ще откача вече, маса пари пръскам за кожата на лицето ми, на всичко е чувствителна, само скъпи медицински козметики изисква, само преди 3 месеца,когато получих контактен алергичен дерматит от крем на  LUMENE, имам чувството ,че оттогава ми избиха тези петна!
Някой да каже има ли спасение от тези гадни кафяви петна и дали е възможно от крем да са се получили- да не са от слънцето??!! #Crazy
Аз имам същия проблем с пигментация над горната устна , получи се след лазарната епилация.Опитвала съм какво ли и не се маха.
Сподели дали има ефект от крема.От аптека ли го купи?

# 152
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Възможно е....,ако кремът съдържа ретинол ,витамин А,гликолова киселина и др.... и е използван за дневен през слънчевите дни,че дори и за нощен.
При употребата на кремове съдържащи тези съставки ,кожата става фоточувствителна и не са препоръчителни за лятото.Задължително е след употребата на подобни кремчета висока фотозащита,дори и след прекъсване на употребата им.
На мен ми се е случвало пъпка да имам и без да я стискам ,като завехне да се превърне в малко пигментно петънце.
Донесох си и аз над горната устна мустачки,но вече избледняват.

# 153
  • Мнения: 1 475
Аз имам същия проблем с пигментация над горната устна , получи се след лазарната епилация.Опитвала съм какво ли и не се маха.
Сподели дали има ефект от крема.От аптека ли го купи?

  http://en.labo-svr.com/pages/produits/fiche.php?s_wbg_menu=518 ето това е кремчето, второто на страничката, ами тъй като обиколих сутринта над 10 аптеки и никъде го нямаше, в аптеката на Витошка дадох заявка и следобяд ще отида да си го взема, струва около 35лв, но не е сигурно, незнаеха от аптеката, оставих им капаро само за сега, като го взема ще пиша колко точно струва.
   А това е сайта на марката  SVR, която за първи път чух, и като чета, тя е  марка медицинска козметика ,основно за чувствителни и податливи на слънцето кожи http://en.labo-svr.com/pages/liste.php?s_wbg_menu=515

# 154
  • София
  • Мнения: 1 270
Clairial C 10
Intense depigmenting care withe a "whitening" effect  - това нали ? Трябва ли да се комбинира с друг крем.Какво ти обясни дерматолога?

# 155
  • Мнения: 1 475
Не за комбиниране нищо не ми каза, каза първата седмица да се мажа само вечер, от втората и сутрин и вечер и така около 6-8 седмици. А иначе да продължавам да си използвам моя крем, в момента съм с Avene SPF 15, като го използвам да края ще премина на по висок фактор и съм решила пак да е  Авен тъй като съм доволна от него, но преди това след месец пак трябва да отида на дерматолог!И тогава ще преценим какво да използвам по-нататък! Но лекарката каза, че ми гарантира, че най-рано след месец би трябвало да изчезнат петната, а дано Praynig, че иначе не искам цял живот да съм ала ХИТЛЕР!!! Sick

# 156
  • Мнения: 898
Clairial C 10
Intense depigmenting care withe a "whitening" effect  - това нали ? Трябва ли да се комбинира с друг крем.Какво ти обясни дерматолога?

Аз от това нямах полза за същия проблем - изгаряне на горна устна след лазерна епилация.
Но казвам че аз нямах полза, не казвам че по принцип няма резултат от него. При други ползващи го може и да има.

# 157
  • Мнения: 1 475
Clairial C 10
Intense depigmenting care withe a "whitening" effect  - това нали ? Трябва ли да се комбинира с друг крем.Какво ти обясни дерматолога?

Аз от това нямах полза за същия проблем - изгаряне на горна устна след лазерна епилация.
Но казвам че аз нямах полза, не казвам че по принцип няма резултат от него. При други ползващи го може и да има.

А ти все пак успя ли да се пребориш с петната над устната??

# 158
  • Мнения: 898

Не не успях да се преборя с петната.
Последно вече съм пети месец на препарата против белези dermatix. Има някакво слабо подобрение но не е задоволително и не мисля че ако го ползвам ще се подобри повече. След септември месец ще използвам друго.

# 159
  • Мнения: 4 076
  И аз се върнах след морето с тъмни петна над горната устна, бяха ми се появили преди 2-3 месеца, но мислех, че ще изчезнат, пък те на слънцето още повече потъмнаха, в момента над горната уста все едно имам мустак ала Хитлер Sick, днес ходих на дерматолог и ме изписаха Clairial svr.!
 
Използвах го целия с никакъв ефект.Също ми беше предписан от дерматолог,но в комбинация с тоника на Мелабел.Приятелката,от която го купих,аптекарка,ми каза,че съществуват по-добри,но аз си държах на рецептата.Нищо.

# 160
  • Мнения: 1 475
  И аз се върнах след морето с тъмни петна над горната устна, бяха ми се появили преди 2-3 месеца, но мислех, че ще изчезнат, пък те на слънцето още повече потъмнаха, в момента над горната уста все едно имам мустак ала Хитлер Sick, днес ходих на дерматолог и ме изписаха Clairial svr.!
 
Използвах го целия с никакъв ефект.Също ми беше предписан от дерматолог,но в комбинация с тоника на Мелабел.Приятелката,от която го купих,аптекарка,ми каза,че съществуват по-добри,но аз си държах на рецептата.Нищо.

Въпросче към теб и Vanina75 , аз го взех кремчето, вчера за първи път го използвах, обаче усетих, че леко ме защипа, като опъване, при вас това нещо случвало ли се е???

# 161
  • Мнения: 298
Аз пък си взвх една маска на "Амрита", избелваща да я пробвам и мисля, че има ефект върху "мустака" ми.

# 162
  • Мнения: 4 076
Да,somebody,и на мене леко ми защипа и даже се зарадвах,че действа  Grinning
Останах си само с щипането.

# 163
  • Мнения: 898
  И аз се върнах след морето с тъмни петна над горната устна, бяха ми се появили преди 2-3 месеца, но мислех, че ще изчезнат, пък те на слънцето още повече потъмнаха, в момента над горната уста все едно имам мустак ала Хитлер Sick, днес ходих на дерматолог и ме изписаха Clairial svr.!
 
Използвах го целия с никакъв ефект.Също ми беше предписан от дерматолог,но в комбинация с тоника на Мелабел.Приятелката,от която го купих,аптекарка,ми каза,че съществуват по-добри,но аз си държах на рецептата.Нищо.

Въпросче към теб и Vanina75 , аз го взех кремчето, вчера за първи път го използвах, обаче усетих, че леко ме защипа, като опъване, при вас това нещо случвало ли се е???

Да случвало се е - опъване, щипане и изсушаване на кожата.

# 164
  • Мнения: 12
Привет, мами Simple Smile

От много време ви чета и благодарение на вас съм намерила отговор на много от въпросите си   bouquet
Надявам се аз също да мога да бъда  полезна с опита си с разнообразни козметични продукти.

И аз имам (не много ) лунички на много светлата си кожа, на нея си личи и всяко петънце и точица. Затова посветих доста време в търсене на продукт, който да премахва вече появилите се петънца.

На моята (млада,чувствителна, комбинирана) кожа отлично действие има серията Cicalfate na Avene, от която ползвам редовно и лосиончето, и кремчето. Кремчето е доста гъстичко, затова го нанасям вечер вместо нощна грижа, като виждам ефект както по отношение на хидратация, така и изравняване на тена,  бързо изсветляване на петънцата до пълното им изчезване. Кремчето е икономично (заради гъстата текстура), цената варира, но не съм го купувала за повече от 14- 15 лв.

Силно се надявам и на вас да подейства така добре, както и на мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт