Нещо повече за Дядо Коледа

  • 8 049
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 512
 smile3525
Браво на авторката!

# 16
  • Мнения: 3 216
Неонка ти им Утрепа цялата стратегия на дЕдоВциТе. ooooh!

# 17
  • Мнения: 394
Неонка ти им Утрепа цялата стратегия на дЕдоВциТе. ooooh!
Абе хич не разбирам-  #Crazyнавсякъде ли има двама Дядовци. както при нас на Коледа и новогодишната нощ. и за коя нощ става въпрос новогодишната или Коледа--Дядо Коледа наистина може за една нощ да разнесе подаръци на всички деца по света.
Чета. чета и навсякъде ту за Коледната нощ се говори. ту за Новогодишната и мие много трудно и на децата си да обясня- колко Дядовци има всъщност?. и освен Рождество Христово и св Николай чудотворец или Дядо Коледа донася подаръците за Коледа. а в новогодишната нощ ги носи Дядо Мраз и въпроса на детето ми е- ама нали това е един и същ дядо. а и нали за една нощ носи подаръците. ами как тогава ще си ги получим и на Коледа и на Нова година и аз съм в тъч? Sick Викам си нали получаваш два подаръка а другото немога да ти обясня???

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм обяснила само за Дядо Коледа. Той оставя подаръците под елхата на Коледа. За Нова Година не идва никой. Тогава сурвака със сурвачката и си събира парички. Миналата година със събраните парички излязохме и купихме каквото тя си избра. Беше много щастлива.

# 19
  • Мнения: 97
Аз съм обяснила само за Дядо Коледа. Той оставя подаръците под елхата на Коледа. За Нова Година не идва никой. Тогава сурвака със сурвачката и си събира парички.

И при нас е така.
Факт е, че Дядо Мраз си е с руски произход и не участва в празниците в България преди социалистическия ни период.Просто с  него тогава се заменят Дядо Коледа и Коледата, съответно.Затова преди не е имало  двама старци.Както става сега по инерция.

Общи условия

Активация на акаунт