ДОХРАНВАНЕ с АМ - Ефект върху кърмата ви?

  • 5 019
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Доста се чудих как да отговоря. Още от втория ден се пробвах с кърменето и доста се чудих  защо детенце пищи 10 мин. след като яде. Реших да се изцедя и докарах завидните 20 мл. Оказа се че просто детето ми е било гладно. Започнах да я дохранвам като не спирах кърменето, цеденето и пиенето на всичко ще може за стимулация...и в крайна сметка милилитрите си остнаха толкова и то на ден. Шока от раждането което беше зверски трудно и някой гагни ситуации в личният ми живот явно оказаха влияние.Сега не съм се цедила вече втори ден ама като се гледам няма много да успея да изцедя. Да не говорим че и кърмата ми е много рядка.

# 16
  • Мнения: 1 924
Доста се чудих как да отговоря. Още от втория ден се пробвах с кърменето и доста се чудих 1) защо детенце пищи 10 мин. след като яде. Реших да се изцедя и докарах завидните 20 мл. Оказа се че просто детето ми е било гладно. Започнах да я дохранвам като не спирах кърменето, цеденето и пиенето на всичко ще може за стимулация...и в крайна сметка милилитрите си остнаха толкова и то на ден. Шока от раждането което беше зверски трудно и някой гагни ситуации в личният ми живот явно оказаха влияние.Сега не съм се цедила вече втори ден ама като се гледам няма много да успея да изцедя. Да не говорим че и 2)кърмата ми е много рядка.

Позволявам си да отговоря на поста ти,понеже бях  в почти същата чуденка Embarassed
1)Защото трябва да се кърми по-често,винаги,щом иска, а не през 2,3,4 или какъвто и да било външно определен интервал от часове.Щом разбрах това,всичко си влезе в норми-и кърма обилно,и бебе спокойно...е , вярно,били сме скачени един за друг месец-два,докато той сам си разреди кърменията.
2)Няма такова понятие.Предното мляко е полупрозрачно и бледосинкаво.Задното,до което се стига след определено време на сучене,е малко по-гъстичко и плътно на цвят.Въпреки това кърмата на всяка една жена е с напълно добро качество и отговаря изцяло на нуждите на бебето й!
И не изцеждаш много,преди всичко защото ,колкото и да ги рекламират помпите,никоя не може да изпомпа толкова,колкото сучещо бебе WinkАз не успявам да изпомпам почти нищо,а бебчо се нахранва доволно.

# 17
  • Мнения: 73
Доста се чудих как да отговоря. Още от втория ден се пробвах с кърменето и доста се чудих 1) защо детенце пищи 10 мин. след като яде. Реших да се изцедя и докарах завидните 20 мл. Оказа се че просто детето ми е било гладно. Започнах да я дохранвам като не спирах кърменето, цеденето и пиенето на всичко ще може за стимулация...и в крайна сметка милилитрите си остнаха толкова и то на ден. Шока от раждането което беше зверски трудно и някой гагни ситуации в личният ми живот явно оказаха влияние.Сега не съм се цедила вече втори ден ама като се гледам няма много да успея да изцедя. Да не говорим че и 2)кърмата ми е много рядка.

Позволявам си да отговоря на поста ти,понеже бях  в почти същата чуденка Embarassed
1)Защото трябва да се кърми по-често,винаги,щом иска, а не през 2,3,4 или какъвто и да било външно определен интервал от часове.Щом разбрах това,всичко си влезе в норми-и кърма обилно,и бебе спокойно...е , вярно,били сме скачени един за друг месец-два,докато той сам си разреди кърменията.
2)Няма такова понятие.Предното мляко е полупрозрачно и бледосинкаво.Задното,до което се стига след определено време на сучене,е малко по-гъстичко и плътно на цвят.Въпреки това кърмата на всяка една жена е с напълно добро качество и отговаря изцяло на нуждите на бебето й!
И не изцеждаш много,преди всичко защото ,колкото и да ги рекламират помпите,никоя не може да изпомпа толкова,колкото сучещо бебе WinkАз не успявам да изпомпам почти нищо,а бебчо се нахранва доволно.
Мерси за отговора Simple Smile В началото я кърмих много начесто да не кажа през час, в общи линии на поискване. А за полупрозрачно и синкаво, ами при мен си е такова без промяна. Вече не товаря толова много за кърменето. Тя си свикна на АМ и си качва тегло както трябва. Явно ще се храним така  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 924
ОК,аз само исках да си кажа Peace
Съжалявам за офтопика Grinning

# 19
  • Мнения: 4 555
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired

НЕ съм съгласна с това, но може и да съм изключение от правилото.
Вече почти година сме на смесено хранене и поддържам едно ниво на лактация - за съжление не достатъчно, за да е само на кърма, но аз и не съм се мъчила да махна добвката.
Просто пия изключително малко течности, така съм устроена, не мога да се насилвам и с това си обяснявам недостатъчното млекопроизводство.


Мисля, че си противоречиш.
По-скоро иска да каже, че кърмата не е намаляла, но включване на добавка се е наложило, защото нуждите на бебето се увеличават. Ако първата седмица по 30 мл на хранене са му били достатъчни, след два месеца вече изяжда по 180. Така че кърмата дори да си остане в същите количества, става все по-недостатъчна. Но не е задължително да намалява или спира.

Иначе на мен конкретно Дженна ми помогна със съвет как да си увелича кърмата и мисля, че не е въпрос на нищо друго, освен на знание какво да направиш и мотивация все пак да го направиш. Пък ако не помогне, здраве да е.

# 20
  • Мнения: 4 447
Карина, много добре я разбирам, но си противоречи. Нуждата на бебето от мляко е различна във всеки един етап от развитието му, но лактацията се стимулира единствено и само от СУКАНЕ, е, и от цедене, но не толкова. Ако нуждата на детето е повече мляко, то и млякото на майката ще се увеличи. Предлагането зависи от търсенето. По-голямо търсене - по-голямо предлагане. Какво му е сложното.

Даването на добавка може и да не спре кърмата, но тя пречи на това "търсене", което да увеличи "предлагането", за да бъдат задоволени нуждите на детето.

 Peace

# 21
  • Мнения: X
Ние започнахме с АМ в болницата 2-3 дни, след като засука спрях да давам адаптето.
В първите дни вкъщи цедях мляко след хранене, но то беше само за стимулация, видя ми се досадно, а и ми писна да хвърлям кърма и спрях. Сега и да искам, не цедя почти нищо.

Имала съм дни, в които кърмата ми беше намаляла. От стрес, малко ядене и недостатъчно пиене на течности. Тогава слагах бебето на гърдата при всяко промъркване. Три дни се хранехме през 15 мин. или половин час. Справихме се без никакви чуденки, ама да давам ли добавка или не. Пропуснах си коментарите покрай ушите, че детето е гладно и от един прием на АМ нямало страшно. След това имах два пъти един глад, който май беше скок в растежа, защото пак бебето искаше да суче много често. Изкарахме зва пъти по два дни в леглото, за късмет и времето лошо, та беше само кърмене, сън, почивка, филмчета и притичвах само до кухнята и тоалетната. Кеф беше, защото пак дори не си помислих, че е голям проблем, че на бебето не му стига. Просто му давах повече, а аз си направих супер почивка.

А това за рядката кърма, извинявам се офф топика, ама като го чуя и полудявам. Не за друго, а защото тоя спор го водя и с майка ми и със свекърва ми, които са си отбили децата заради "рядка кърма". Такова понятие не съществува, още повече, че няма база за сравнение. Кога сме виждали друга кърма, че да имаме база са сравнение? Нашето мляко не е нито краве, нито овче, за да сравняваме гъстотата и цвета му с тях.  Така, че не стигат ли притесненията за количеството, та трябва и за качеството да се притесняваме?  Laughing Laughing Laughing

# 22
  • Мнения: 2 908
Дохранвах,но кърмата ми не намаля-увеличаваше се.А освен това не съм кърмила-цедях се и все пак се увеличаваше.Кърмата ми беше бяла и гъста,след като тръгнах да я спирам стана прозрачна и синкава-ето,че имало и друг вид кърма...

# 23
  • Мнения: X
Дохранвах,но кърмата ми не намаля-увеличаваше се.А освен това не съм кърмила-цедях се и все пак се увеличаваше.Кърмата ми беше бяла и гъста,след като тръгнах да я спирам стана прозрачна и синкава-ето,че имало и друг вид кърма...

Освен като цвят, не разбрах кое й е другото на този вид кърма?

# 24
  • Мнения: 8 242
Никога не съм дохранвала.. Никога не съм си купувала и 1 кутия с АМ за всеки случай..
Понякога си мислех, че ми намалява кърмата и бла-бла от сорта, ама към шишето не съм поссягала  Crazy А дребния си и наддаваше като за световно, та наистина май всичко е в главата  Rolling Eyes Пък и мъж ми не даваше и да се издума за АМ - той по-баш-кърмачка и от мене вече стана  hahaha

# 25
  • Мнения: 2 908
Дохранвах,но кърмата ми не намаля-увеличаваше се.А освен това не съм кърмила-цедях се и все пак се увеличаваше.Кърмата ми беше бяла и гъста,след като тръгнах да я спирам стана прозрачна и синкава-ето,че имало и друг вид кърма...

Освен като цвят, не разбрах кое й е другото на този вид кърма?
Ами то е ясно и на слепият ако ме беше видял-аз се видях с очите си-дето казваш,че не сме имали база за сравнение-кърмата ми беше гъста и хранителна,като тръгнах да я спирам стана прозрачна и синя-то е ясно,че хранителните вещества в нея са намалели до нула(при положение,че самата кърма се промени като цвят и консистенция),понеже се виждаше ясната граница/разлика при спирането.Само не мога да разбера ти за 2 месеца кърмене на каква база говориш за всички проблеми на всички майки,все едно си ги видяла всичките и си ги разбрала?И това не мога да го разбера не само у теб-защо има хора,дето не са се докоснали до нещо в другият човек,но знаят да говорят,все едно са го изпитали те самите...Аз не го умея това,понеже не съм лицемер и си гледам в собствената чиния.
"В първите дни вкъщи цедях мляко след хранене, но то беше само за стимулация, видя ми се досадно, а и ми писна да хвърлям кърма и спрях. Сега и да искам, не цедя почти нищо."
 LaughingАко на такава база говориш-ще ме прощаваш,ама изкарах къде,къде кошмарни месеци с това "досадно нещо"та да ме поучаваш точно ти.

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 10:13 от афродита

# 26
  • Мнения: 5 362
Дохранването винаги води до намаляване на кърмата и респективно - нейното спиране. Споделям от личен опит.  Tired
Така е Peace
А и при нас имаше ефекта на биберона(за какво да се трепя да суча,като само пуска...?) Tired

# 27
  • Мнения: 2 438
С първото дете - лекарска грешка на 3-я ден и оттам в интензивното една седмица, през която освен тревоги и сълзи нямах възможност за истинска стимулация. Имах едно питомче, чиято майка беше тъпкана цяла бременност с лекарства и нямаше кърма, което кърмех един два-пъти дневно и може би това ми задържа кърмата. Но пък тя си остана на ниво, достатъчно за бебе на 1 месец, през втория се дохранвахме и аз реших, че няма смисъл да се занимавам с две неща едновременно - кърмене и приготвяне на биберони и от третия месец го отбих. С второто дете наваксах - шест месеца само на кърма, после захранване, един месец на АМ и кисело мляко.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние се дохранваме от раждането,та до сега-9 месеца вече.Не че нямаше да стане да минем само на кърма,но от раждането по съвети,че детето е гладно,аз объркана нова мама,на която й се е изпарило всичко прочетено и т.н.Та запчнах да давам АМ.На беба това не й попречи на желанието за сукане,просто беше страшно лакома и не й пукаше дали ще е на цица или на шише.На теория знаех,че с повече упорство можех да я върна само на кърма,но така или иначе не го направих.Разликата при къменето и кърмене+дохранване е,че нивото на млякото не се регулира според търсенето на бебето.Поне при мен кърмата е горе-долу еднаква като количество и когато бебето е гладно трябва да увелича АМ-то.И до ден днешен обаче кърма имам(не говоря за големи количества обаче),детето си суче с желание и признаци за отбиване няма никакви.

# 29
  • Мнения: X
Ами то е ясно и на слепият ако ме беше видял-аз се видях с очите си-дето казваш,че не сме имали база за сравнение-кърмата ми беше гъста и хранителна,като тръгнах да я спирам стана прозрачна и синя-то е ясно,че хранителните вещества в нея са намалели до нула(при положение,че самата кърма се промени като цвят и консистенция),понеже се виждаше ясната граница/разлика при спирането.Само не мога да разбера ти за 2 месеца кърмене на каква база говориш за всички проблеми на всички майки,все едно си ги видяла всичките и си ги разбрала?И това не мога да го разбера не само у теб-защо има хора,дето не са се докоснали до нещо в другият човек,но знаят да говорят,все едно са го изпитали те самите...Аз не го умея това,понеже не съм лицемер и си гледам в собствената чиния.
"В първите дни вкъщи цедях мляко след хранене, но то беше само за стимулация, видя ми се досадно, а и ми писна да хвърлям кърма и спрях. Сега и да искам, не цедя почти нищо."
 LaughingАко на такава база говориш-ще ме прощаваш,ама изкарах къде,къде кошмарни месеци с това "досадно нещо"та да ме поучаваш точно ти.

Къде съм тръгнала и аз да споря срещу научно доказаните ти факти, както и с купищата лабораторни изследвания, които си правила...  Laughing Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт