Резултат от хормонални изследвания

  • 1 870
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
Да,аз те разбрах и ти благодаря Hug.Но тъй като не съ сигурна в моите знания предложих,ако някой знае - да каже,за да знам със сигурност.
А между другото какво е това  "Ихибин Б",за първи път чувам Embarassed?Как се изследва?Интересно ми е,извинявай,ако ставам досадна.

# 16
  • Мнения: 4 700
Не, не си досадна. Високи стойности предполагат иzчерпан яйчников реzерв, а Инхибин Б дава точна представа.

Тук можеШ да прочетеШ повече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189499.msg3935595


Но твойте иzследвания са добри, така че няма смисъл да се натоварваШ с иzлиШни притеснения.  Peace Повтори си само пролактина.

# 17
  • Мнения: 502
Страхотен линк си ми дала,мерси Hug.Много неща мога да науча,но няма да се обременявам както казваш.Ако лекарката сметне нещо  тогава ще го правя.

# 18
  • Мнения: 30
Момичета, моля за коментар и на моите резултати, а те са следните:

 Prolactin 138.34
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 13.40
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-
 
 FSH 7.12
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 336.2
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-193
 
Правени са в ЦИБАЛАБ , като вчера на  14.10 имах съвсем малко количество МЦ, но док каза да го смятам за първи ден от цикъла, а изследванията са правени днес - 15.10 (2-ри ден от МЦ)

Дайте мнение, моля !

# 19
  • Мнения: 4 700
Мисля, че е трябвало да иzчакаШ оЩе два дни.  newsm78 Иначе така погледнати реzултатите бих каzала, че zавиШеното ЛХ е покаzател zа поликистоzа.

# 20
  • Мнения: 30
Мисля, че е трябвало да иzчакаШ оЩе два дни.  newsm78 Иначе така погледнати реzултатите бих каzала, че zавиШеното ЛХ е покаzател zа поликистоzа.

Надявам се да не е поликистоза, вчера бах на гинеколог и той не спомена нищо подобно след ехо прегледа.
Но каза, че лигавицата ми е много тънка, толкова тънка , че не можела да се измери (  Embarassed а аз не съм на ясно с това) . Може ли инфо по въпроса за дебелината на лигавицата ?

# 21
  • Мнения: 4 700
Когато не е имало овулация, лигавицата е много тънка. Или когато имаШ нисък прогестерон. Лигавицата се удебеля преz втората половина на цикъла, когато матката се подготвя zа евентуалната имплантация на оплодената яйцеклетка. При тънка лигавица плодът не може да се имплантира и се иzхвърля с менструацията.

# 22
  • Мнения: 30
Сега говорих с док, каза че имам нарушение .
При мен LH 13.40 и FSH 7.12 съотношението е 2:1 , а док каза,  че трябва да е 2:1, но в обратен ред, в полза на FSH !!!
Каза на 14 дн от цикъла да отида на ехо, за да види дали има ову, а след това ще вземам Дуфастон за регулиране на хормоните. След това чакаме нов цикъл...и после следва лечение с хормонални за 3 месеца.

# 23
  • Мнения: 4 700
Да не се бъркаШ неЩо? Да не ти каzа случайно, че съотноШението трябва да е 1,2 към 1 в полzа на ФСХ. ЗаЩото когато ФСХ е двойно, съЩо не е добре. Успех.   bouquet

# 24
  • Мнения: 30
Да не се бъркаШ неЩо? Да не ти каzа случайно, че съотноШението трябва да е 1,2 към 1 в полzа на ФСХ. ЗаЩото когато ФСХ е двойно, съЩо не е добре. Успех.   bouquet

 newsm78 всъщност май си права.....мисля че каза че нормалното е 1,2 -1,5 към 1 в полза на ФСХ.
 Съжелявам, но се приисних и явно пиша глупости вече.......... Rolling Eyes   извинявам се

# 25
  • Мнения: 4 700
Няма zа какво да се иzвиняваШ. Просто се учудих. Нали zа това сме тук.  Hug

# 26
  • Мнения: 502
Sweetie,пожелавам ти успех с изследванията по натам и да нямаш никакви проблеми Hug.

Общи условия

Активация на акаунт