мъжете ни и техните майки

  • 3 643
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Човек винаги се размеква в присъствието на майка си, не зависимо дали е мъж или жена. Утре вашите деца също ще се оженят/омъжат, но за тях ще си останете тяхната майка, както и те за вас вашите деца.
Единственото не нормално в случая е оставането с преспиване. Иначе майка, като всяка друга, естествено, че ще се погрижи за детето си.
Не бъдете толкова жестоки към майките на съпрузите си, не е нужно да се конкурирате с тях, нито вие можете да заемете тяхното място, нито те вашето. Ако човек можеше да живее само с майка си нямаше да се жени.
Проблем има, когато майката на един от двамата се набърква сериозно в начина на живот на семейството и когато ръководи същото това семейство, все едно е нейно, но да съдиш една жена, че е проявила загриженост къмдетето си, па било това дете и твоя мъж.............айде нЕма нужда.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 941
Ох, разсмя ме..., доста цветущо си го написала. Права си разбира се. И аз как се лиготя с дребния, каква ли ще стаана Sick

# 47
Ние не живеем със свекито, за моя радост - не, че е лоша, ама два остри камъка брашно не мелят. Ако единия е мек, то проблеми обикновено няма.
Но ме дразни, че свеки все всичко знае и държи да натрапи мнение: значи между съвет/да си дадеш мнението и да стане на твойта, щот ти винаги си прав е различно...
Та в редките случаи, когато сме заедно понякога направо издивявам и се нахвърлям към съпруга си: защо си мълча и т.н. А той ме затапва винаги с изречението: Добре де, нали за това искам да си живеем отделно!!!
Е отделно, ама защо трябва да се избием или да се изтърпяваме (щот друг вариант няма), когато сме заедно - не може ли да си се държим нормално???[/size]

А за свекитата, дето все се защитават, давам един пример: Племенникът ми почина /бебе/ и етърва ми се връща от погребението... Няма да описвам с подробности/не пожелавам на никого/, но за ''успокоение'' майка му се изцепва: е, ами догодина ще си направите друго!!! Все едно - ми, скапа се килото домати в хладилника, утре си купи други. Аз на такова нещо нямам коментар. Може би свекитата ще ме светнат - що така бе, Миме.

# 48
  • Мнения: 1 844
и аз да се оплаа от моето бъдещо "свеки" #2gunfireс мъжо ми живеем заедно,сами,обаче само ако един ден той пропусне да иде да види свекито,става война.то почва едно дзурлене,едно мрънкане.."как не се сети да минеш?","как поне не се обади"...и цупене до небесата.
не че е лоша жената,обичам си я,ама голямо е мрънкало,не може да осъзнае,че синчето й е пораснало.

# 49
  • ES
  • Мнения: 2 172
Абе те свекървите една майка ги ражда  Laughing . Моята например, в това в което е обвинявала своята свекърва й се случва 1 към 1 и й го казвам и тя пак си държи на своята. Може би забравят, в името на синовете си, те как са се чувствали като съпруги и майки и най-вече снахи и да разберат жената, която сега живее със сина й. И моята не я дишам много-много, но съм сигурна в избора на сина й, така, че нямам нищо против да я допускам и по-близко.
А и още нещо - Господ на бодлива крава, рога не дава. Представям си моята майка да е свекърва, малиии!
Най-важното е от нищо да не ти пука.

# 50
  • Мнения: 1 544
Абе да ти кажа ,чета аз и си викам права си ще ги строяваш и мъжа и свекървата ама после си мисля аз пък що за чудо-свекърва ще съм ,ако ми се развика снахата като се знам каква съм устата къде ще я завра и аз незнам има да ме пише по форумите та ще ми гърмят ушите  Joy
Иначе моя мъж е обратно не го глези мама, сигурно защото има малък брат та него си глези. Ама в нас е голямо мрънкало ,веднъж му взимаха кръв и му спукаха вена ...ееее казвам ви легна на леглото опъна си ръката върху една възглавница и 2 дена не мръдна голям смях беше. Обаче брат му която го вземе ще бере ядове  Joy

# 51
  • Мнения: 141
Абе да ти кажа ,чета аз и си викам права си ще ги строяваш и мъжа и свекървата ама после си мисля аз пък що за чудо-свекърва ще съм ,ако ми се развика снахата като се знам каква съм устата къде ще я завра и аз незнам има да ме пише по форумите та ще ми гърмят ушите  Joy
...

Зависи, не мислиш ли, в чий дом се намираш. Ако си построила къща на няколко ката по 1 zа семействата на деzата ти, 1 zа теб ... е играй първа zигулка ( както е било на времето) , но ако отидеш в дома на сина си и жена му, който са се иzпотрепали да иzградат сам сами, беz мин. помощ от теб или от когото и да било ... е това си е вече неин дом и само неин. ОК?  малко ми се струва тъпо да се опитваш да играеш първа цигулка в чужда къща, както и тя няма право да ти дойде у дома и да ти се раzпорежда и да внасся правила. Та от таzи гледна точка в съвременната семейна структура, където повечето млади се иzграждат абсолютно сами и отделно от родителите и повечето крепейки се единствено на съприга/съпругата си ... понятието свекърва ми се струва старомодно.

# 52
  • Мнения: 1 544
Абе да ти кажа ,чета аз и си викам права си ще ги строяваш и мъжа и свекървата ама после си мисля аз пък що за чудо-свекърва ще съм ,ако ми се развика снахата като се знам каква съм устата къде ще я завра и аз незнам има да ме пише по форумите та ще ми гърмят ушите  Joy
...

Зависи, не мислиш ли, в чий дом се намираш. Ако си построила къща на няколко ката по 1 zа семействата на деzата ти, 1 zа теб ... е играй първа zигулка ( както е било на времето) , но ако отидеш в дома на сина си и жена му, който са се иzпотрепали да иzградат сам сами, беz мин. помощ от теб или от когото и да било ... е това си е вече неин дом и само неин. ОК?  малко ми се струва тъпо да се опитваш да играеш първа цигулка в чужда къща, както и тя няма право да ти дойде у дома и да ти се раzпорежда и да внасся правила. Та от таzи гледна точка в съвременната семейна структура, където повечето млади се иzграждат абсолютно сами и отделно от родителите и повечето крепейки се единствено на съприга/съпругата си ... понятието свекърва ми се струва старомодно.

Тука разговора отива съвсем в друга посока ,но ми се иска да кажа ,че когато аз давам на някого нещо НЕ очаквам да получа каквото и да е в замяна /ако нямаме предварителна уговорка за това/ Взимам само когато знам ,че няма да очакват от мен нищо- т.е. да се чуствам притеснена и задължена с нещо към съответния човек. От тук следва и това ,че когато имам и искам да кажа  на някого нещо първата ми мисъл е ,че искам да му го кажа а не къде сме какво ми е дал ,подарил или нещо такова .Т.е. немога ако един човек е в моята къща да му говоря едно а ако сме в комшийте да му говоря друго.
И по темата -ако свекърва ми дойде в моя дом и вземе да се разпорежда ще я ,,загащя,, определено и съответно ако мен като свекърва ме ,,насолят,, след някоя простотия която свръша -ще пия една студена вода и ще се извиня на децата.

# 53
  • Мнения: 141
... Тука разговора отива съвсем в друга посока ,но ми се иска да кажа ,че когато аз давам на някого нещо НЕ очаквам да получа каквото и да е в замяна /ако нямаме предварителна уговорка за това/ Взимам само когато знам ,че няма да очакват от мен нищо- т.е. да се чуствам притеснена и задължена с нещо към съответния човек. От тук следва и това ,че когато имам и искам да кажа  на някого нещо първата ми мисъл е ,че искам да му го кажа а не къде сме какво ми е дал ,подарил или нещо такова .Т.е. немога ако един човек е в моята къща да му говоря едно а ако сме в комшийте да му говоря друго.
И по темата -ако свекърва ми дойде в моя дом и вземе да се разпорежда ще я ,,загащя,, определено и съответно ако мен като свекърва ме ,,насолят,, след някоя простотия която свръша -ще пия една студена вода и ще се извиня на децата.


с последното съм 100% съгласна, а с твърдението, че раzговора отива в друга посока не, zащото се опира до понятието свекърва, което е имало раzличен бекграунд в миналото и сега. Също така ако я каниш в твоят дом ти я каниш като гост и раzбира се трябва да се държиш добре, но тя как се въzприема е въпроса и какви ги твори?????????? По повод кой какво ти е дал има zначение , не поради ценноста на нещата, а поради това , че пораждат определен тип вzаимоотношения. Става въпрос zа даване, не zадължително материално. Аz лично нямам основание да викам по непоzнатите на улицата, освен ако някой не ми е дал едно настъпване по маzола или лакет в ребрата или  ...  Laughing

# 54
  • Мнения: 3 500
"... а че баща му кихнал е голяма трагедия, носът се бърше Т се мери ... "

 ooooh! Laughing
Е това е! Нема оправия!

Общи условия

Активация на акаунт