Стопаните на домашни любимци - добросърдечни или изверги?

  • 4 949
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 550
... А може и да се чифтосва в това време с останалите улични кучета.Това е крайно безотговорно поведение, както и да се погледне.
                    Това обаче не разбрах - безотговорно е кучетата да правят секс, ако не им бъде намерен специален партньор от някой човек ли  ooooh!?

безотговорно е да се оставят да създават бездомни кутрета с неясна съдба

# 76
  • Мнения: 2 759
Четвъртото зад ъгъла , защо мислиш са отсъствали кучетата и котките по няколко дни?...
                    Прочетох първото изречение, и разбрах, че не си прочела постингите ми. Ше те оставя да си го направиш спокойно и после ще отговоря на всичките ти въпроси, ако още ги имаш.
                    Иначе кучето, което пусках да се разхожда само беше женско, и да, ако беше родила, щяхме да си гледаме кученцата  Peace. Ха, Марчето, без да искам отговорих и на теб  Mr. Green.

                    П.П. Никога не бих кастрирала член на семейството си - било то човек или животно.

# 77
  • Мнения: 25 716
...Къде се навъдихте все такива състрадателни. Ами не ги лекувайте, ами ги оставете да се мъчат, да измират. Кой ви кара да поемате отговорност за уличните животни. Намирате ги, лекувате ги и после ги пускате да изяждат хората. Ами не ги пускайте, трепете ги! Joy
                    Абе и аз все се чудя откъде се навъдихме  newsm78... Сигурно е трябвало да ни изтрепят още като малки  hahaha...

Хм. Понякога много ме изкушава подобна мисъл, много...

# 78
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Как' Сийка и Ниара са абсолютно прави.
Пристрастна съм по темата и затова не искам да изпадам в подробности,но ще кажа,че почти всяко декоративно/домашно животно би се чувствало добре в неголям апартамент стига за него да се полагат достатъчни грижи и да му се създаде среда подходяща за отглеждане.
За жалост културата на хората в това отношение е на уникално ниско ниво и са много малко тези,които взимайки си любимец питат и се интересуват от какво има нужда.Преценят според джоба си и най,ама най-често използваната реплика е:"Е,то няма нужда чак толкова.."или"Като умре ще вземем друго".Много често последната реплика се произнася в присъствието на малки деца.
Винаги съм била на мнение,че животинката е последното нещо,което трябва да се вземе,когато решението е налице.
Първо се чете и се получава някаква информация,второ се избира подходящата къща,клетка,аквариум,въобще новият дом на любимеца и чак след това се води той вкъщи.
За жалост четенето се случва евентуално след първия възникнал проблем.Ама съвсем евентуално.
Егоизма наистина е движеща сила,но той не граничи със садизъм.
Ако водейки се от собствените си желания и потребности най-егоистично си вземем животно това не ни прави изверги.
Но ниската култура и убеждението,че животното трябва да живее в наша услуга определено ни доближават до подобно определение.

Много хубав пост.

Вече засякох из форума идеята да се подари на детето животинче за Коледа - в такъв случай как детето да не приеме създанието за вещ, с която може да си прави каквото си иска? За да бъде прието за член от семейството, приемете животинчето в дома си на негов си ден, не свързано с детски рожден ден или друг празник.

# 79
  • Мнения: X
Това което наистина ми е трудно да приема като човешко при отглеждането на животни е държането на птица в клетка. Не знам може би и заради това че имам фобия от птици не мога да го приема,но и заради факта,че по този начин осъждаш птицата докато е жива или докато не избяга,да прекара дните си зад решетки. Sad

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
                     Не сме имали нито едно животно, което да е липсвало повече от 4-5 дни. И досега се връщат. 
Интересно ми е къде са ходили и защо са липсвали  newsm78
Относно кастрацията- какво мога да кажа, то си е до отговорност и малко информация (само да има кой да чете). Има разлика между кастрация на член на семейството и животното  Tired Колкото и да ни се иска животните все пак не са хора и не е редно да ги очовечаваме.
Това обаче не разбрах - безотговорно е кучетата да правят секс, ако не им бъде намерен специален партньор от някой човек ли  ooooh!?
Да, това е безотговорно. Има си развъдници, има си породи и за да продължи да ги има хората се стараят и осъществяват подбор. Стремят се да предотвратят появата на нежелани болести и поведение. Може много да се говори по тази тема, ако те интересува прочети материали в интернет.
Подаряването на животно за подарък е страшно нелепо. Разбиранията на българина (за други нации не съм информирана) все още са, че животните са вещи, които се притежават и ако не носят блага се изхвърлят. Кучето трябва да живее на двора и по възможност вързано на верига, а котките да са заврени в хамбарите да ловят мишки  Tired Ще мине доста време докато се осъзнае, че кучета и котки могат да ни носят радост и само с присъствието си

# 81
  • Мнения: 2 759
                    Абе и аз все се чудя откъде се навъдихме  newsm78... Сигурно е трябвало да ни изтрепят още като малки  hahaha...
Хм. Понякога много ме изкушава подобна мисъл, много...
                    Как` Сийке, ако изпитваш силна, понякога неконтролируема агресия към някакви групи хора, без значение какви, то това определено е проблем. Вземи мерки  Peace.

Да, това е безотговорно. Има си развъдници, има си породи и за да продължи да ги има хората се стараят и осъществяват подбор. Стремят се да предотвратят появата на нежелани болести и поведение. Може много да се говори по тази тема, ако те интересува прочети материали в интернет.
                  А относно развъждането на животни и растения само и единствено от хората, както и генното им модифициране ако знаеш колко съм против  ooooh!... Но не ми обръщай внимание, човекът е този, който разпорежда на тази планета, тя само малко ще му отмъсти по някое време...

# 82
  • Мнения: 25 716
                    Как` Сийке, ако изпитваш силна, понякога неконтролируема агресия към някакви групи хора, без значение какви, то това определено е проблем. Вземи мерки  Peace.


Права си!  Peace
Крайно време е да посетя кожния си лекар, че направо се изприщих от простотии и идиотии в този форум. 

# 83
  • Мнения: 14 654
                    П.П. Никога не бих кастрирала член на семейството си - било то човек или животно.
Ако членовете от семейството ти хукват да се чукат безразборно навън и всяка година нарояват по 16 безпризорни (било то кученца или дечица) е нормално да се замислиш.

# 84
  • Мнения: X
Понякога при домашните любимци се налага кастриране,дори и да не ходят да се клецат безразборно,а заради здравословни проблеми. Hug,така че не го намирам за толкова жестоко,колкото по принцип звучи.
Наши познати си бяха кастрирали котарака,защото беше много зъл и ги нападаше и тях,и гостите им,когато най-малко очакват.Но това изобщо не му помогна за облагородяване на характера,остана си проклет като дявол и ги причаква по ъглите,ама те си го обичат...малко ми е трудно да ги разбера,но това си е техен избор Naughty,щом им харесва така...пък и какво да направят,няма много други варианти,освен да му светят маслото,а те са прекалено мили хора,за да го направят и си живеят под неговия котешки диктат.

# 85
  • Мнения: 2 759
...Ако членовете от семейството ти хукват да се чукат безразборно навън и всяка година нарояват по 16 безпризорни (...) е нормално да се замислиш.
                  В моето семейство, както и в на всяка уважаваща се ССФ такова нещо просто не съществува  Naughty. Но ако погледнем статистиката за изоставени деца + аборти по желание... Та казвате това е решението  newsm78? Но чудя се какъв човек може да носи отговорност за такива намеси в чуждите животи...

# 86
  • Мнения: 1 312
Та казвате това е решението  newsm78? Но чудя се какъв човек може да носи отговорност за такива намеси в чуждите животи...

Ами същият човек,който може да поема и носи отговорност за живота и здравето на малкото си дете например.
Като смяташ,че това са божии дела и няма нужда от човешка намеса защо не оставиш болното си дете на самотек?
По тази логика може да се каже,че ти определяш и диктуваш по какъв начин да живее.
В този свят винаги е имало и ще има по-слаби и по-силни,които да се грижат за тях и да взимат нужните решения.
Способността да осъзнаваме отговорностите,които ни носи тази власт ни прави ХОРА.

# 87
  • Мнения: 2 759
                     Hakiba, няма да ти отговоря, защото ще влезем в наистина сериозни теми, от които няма да излезем: лекуване, кастриране, смъртно наказание, евтаназия... И отговорностите, свързани с подобни решения.
                     Колкото до (не)лекуването на деца и други близки според Библията... Ако я прочетеш, и пожелавам ти - разбереш, никога повече няма питаш в стил: 'Защо работите, след като ако Господ иска да ви даде пари - ще ви ги сложи в сеифа'...

# 88
  • Мнения: 157
МЪКА ЗА ЖИВОТНОТО,ДЕТЕТО Е МНОГО МАЛКО.ИМАЙТЕ МИЛОСТ

# 89
  • Мнения: 23
Аз съм от извергите,които безумно обичат животните и имаха такова в апартамент.Имам 2 деца-на 11 и на 2 години.Грижите за кучето ни са били големи,но пък всеки сам преценява дали може да ги полага. NaughtyСтава член на семейството и когато почина страдахме много!Сега пак ще си вземаме,защото мина много време и мислим,че сме готови да дарим друго кученце със същата любов.Но не го вземаме заради децата си,за да има какво да мачкат,а защото просто сме хора,които не могат без куче.
Относно зайчетата-ДА ВЗЕМЕТЕ си,дори децата да ги гушкат,те разбират,че са обичани.Идея си нямат половината от хората как се гледат в магазините тези животни и едно приютено и обсипано с грижи животинче е спасена душа! Peace

Общи условия

Активация на акаунт