Използвате ли предпазни колани, когато сте на път?

  • 5 383
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 162
           Моята работа е свързана с много шофиране. Почти целия ден се качвам и слизам. ОТ време на време спестявам слагането на колан. Все още не са ме спирали. На дълъг път задължително слагаме колани. Надявам се да ми стане навик, защото шофирането е много опасно напоследък.

# 61
  • Видин
  • Мнения: 168
Винаги слагам  PeaceВлизам в колата и почвам да търся колана.Въпреки ,че моят мъж оцеля и е жив  благодарение на това че забрави веднъж да си сложи колана .

# 62
  • Мнения: 105
Града, в който живеем е малък и движението не е натоварено, затова не слагам колан когато карам тук. Но в големите градове и извън града ни, задължително слагам колан. Не знам колко помага и колко вреди, въпроса е, че се чувствам сигурна, когато съм го сложила. Иначе съм абсолютно против возенето на дете на предната седалка, на каквато и възраст да е то. Моето е мъничко още, но в колата е винаги вързано в седалката си. Не се знае никога, кой луд или пиян ще изкочи зад завоя и ще се наложи наи-малкото използването на спирачки.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 11:00 от sidni

# 63
  • Мнения: 17 407
Винаги слагам  PeaceВлизам в колата и почвам да търся колана.Въпреки ,че моят мъж оцеля и е жив  благодарение на това че забрави веднъж да си сложи колана .

Сигурна ли си, че е благодарение само и точно  на това?

# 64
  • Мнения: 1 520
Винаги го слагам. Навик.
Слагам този на детето и после и моя.
Не ми представлява трудност. Смятам го за редно.

# 65
  • Мнения: 22 949
Всички в колата слагаме колани,дори когато се возим отзад.Малкия винаги е със седалка или столче.

# 66
  • Мнения: 189
Първото нещо, което правя когато се кача в кола, независимо на кое място, е да си сложа колана.

# 67
  • Мнения: 5 682
Я да питам аз тука. Правилника позволява ли да се вози дете на предна седалка използвайки повдигаща седалка и предпазните колани, или детето се вози задължително отзад?
А иначе за протокола - когато съм отпреде задължително си слагам колан. Отзад не.

# 68
  • Мнения: 14 133
Да, винаги- в нашата кола, в чуждата,  в такси, навсякъде. Това ми е първата работа, като вляза в колата.  Crossing Arms

# 69
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Винаги ползвам. Не паля колата преди да сложа колан и да проверя децата дали са закопчали техните.

# 70
# 71
  • Мнения: 22 949
Я да питам аз тука. Правилника позволява ли да се вози дете на предна седалка използвайки повдигаща седалка и предпазните колани, или детето се вози задължително отзад?
А иначе за протокола - когато съм отпреде задължително си слагам колан. Отзад не.

отпредЕ ,според правилника, не могат да се озят деца деца до 12г/ако не се лъжа/

...Запомнете! Всички деца под 12 г. трябва да пътуват на задната седалка на
автомобила по възможност обезопасени.
При пътуване в автомобил никога не поставяйте детето си в скута!...

http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/EF1A0F75-EB36-4A65-A341-4F6A … 0A8/0/kolani1.pdf

# 72
  • Мнения: 7 113
Да, слагането на колан беше изискването на баща ми, за да се возя на предната седалка.
Навик от младини ми е.  Grinning

# 73
  • Мнения: 506
Да,винаги.Ако съм без колан не се чувствам удобно в колата,дотолкова съм свикнала.Дори и ако сме на дълъг път и се возя отзад,пак слагам колан.

# 74
  • Видин
  • Мнения: 168
Винаги слагам  PeaceВлизам в колата и почвам да търся колана.Въпреки ,че моят мъж оцеля и е жив  благодарение на това че забрави веднъж да си сложи колана .

Сигурна ли си, че е благодарение само и точно  на това?

Не искам да си спомням този момент ,но наистина това го спаси .Колата ,която го удари с пиян шофьор вътре #2gunfireсе вряза в неговата врата .След удара седалка и волан липсваха .....

Общи условия

Активация на акаунт