Извеждат ли децата ви в градините през студените дни?

  • 2 231
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 146
Аз съм детска учителка и майка Детето ми е в градина в която не смятам да работя Тях също не ги извеждат Но от опита ми като педагог знам че децата не се боят от студ и на 5 градуса те със якетата стават вир вода защото кипят от енергия и не се спират на едно место Плюс това е важно за детския организъм да диша чист въздух Когато съм на работа гърлото непрекъснато ме боли и въздухът в стаята ме дразни нищо че се проветрява постоянно И според мен децата се разболяват не от това че са леко облечени навън а защото има много болни -кашлящи и сополиви

Вие наистина ли сте учителка, тъй като има доста грешки в поста ви... Учудвам се.
Иначе съм съгласна с вас, никой не може да накара родителите да си водят само здрави децата на градина, просто е ужасно!

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Абе докато се облекат успяват да се изпотят. Докато се изчакат всички да се приготвят някой деца са потни. Така излизат навън и си изстиват. А в моя случай не стига, че се е изпотило детето а са го оставили и разгърдено( добре, че не се разболя) Това си е немарливост на учителите специално в нашата детска градина.

# 47
  • Мнения: 2 732
Да извеждат ги ,но не всеки ден  . Има май значение колко градуса е навън .
В петък бяха навън според мен беше хладничко ,но  са навън за половин час .Обаче не ми хареса това ,че се пързаляха на студената ламаринена пързалка .Също така моето дете си беше махнало шапката ,а ушите са и слабото място от малка.
Другото което е ,че вътре са на парно и е облечена с тънак панталон ,а като ги извеждат е със същия навън .А разликата в температурата е голяма.
Но съм за извеждането им навън, само че да потичат или разходят .

# 48
Герганди аз мога да бъда много добър педагог и да не отбирам много от компютри защото има с какво друго да се занимавам Това че не слагам точки и запетаи не ме притеснява

# 49
Също така може да съм ти объркала и името защото съм учила немски а не английски

# 50
  • София
  • Мнения: 15 222
Вие наистина ли сте учителка, тъй като има доста грешки в поста ви... Учудвам се.
Иначе съм съгласна с вас, никой не може да накара родителите да си водят само здрави децата на градина, просто е ужасно!

Да преброим ли грешките в този пост?

Или да приемем, че е по-добре да не се заяждаме излишно?  Peace

В градината на Иво не извеждат децата когато е студено. Преди няколко дни беше хладно, но сухо, и видях, че най-големите децата бяха навън. По-малките явно не успяват да ги преоблекат и не ги извеждат.

В студено време извеждам Иво навън с чорапогащник под панталона. В градината събувам чорапогащника и му слагам чорапи.
Понеже не се справя сам с обуването на чорапогащник, а не вярвам госпожата да се наеме (и да се справи) с обличането в рамките на няколко минути на 20 деца за извеждане, ако ще го изведат по чорапи и по тънкия панталон, с който е бил вътре, предпочитам да не го извеждат. Игра, чист въздух-да, би било чудесно. Но ако е облечен подходящо. Ако ще мръзне и ще се разболява, предпочитам да е вътре, на топло.

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 09:12 от Vivi

# 51
  • Мнения: 3 506
Marchita, поставянето на точки и запетайки е И въпрос на уважение към тези, които четат мненията ти. Не е нужно да разбираш кой знае колко от компютри, за да научиш още два знака къде се намират на клавиатурата Wink

Аз не коментирам правопис, макар че от време на време се забавлявам с "бисирните" теми, но наистина прави лошо впечатление, когато някой каже, че е педагог, а постингите му са пълни с правописни грешки - наскоро си позволих подобен коментар към една друга педагожка.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Vivi, напълно те подкрепям. Точно това имам предвид и аз. Че като се извеждат не добре облечени децата изстиват. А иначе съм за чистият въздух.

# 53
  • Мнения: 46 520
Станно ми е какво е удоволствието да се разхождаш в студа премръзнал?

Децата не са като нас. Аз като малка излизах и се въргалях в снега, пързалях се, ставах мокра до костите и не изпитвах грам студ, сега ми става зле само като си го помисля, одъртях, какво да се прави  Laughing децата определено изпитват удоволствие от разходките в студа Simple Smile

Що се отнася до заразяването с вирус (т. нар. настинка), няма нищо общо с излизането, даже е по-вероято да се случи, ако детето НЕ излиза, защото лигавицта на носа му изсъхва и по-лесно пуска вирусите в организма, а в едно затворено помещение като ясла или детска градина те са в изобилие.

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....

Що се отнася до заразяването с вирус (т. нар. настинка), няма нищо общо с излизането, даже е по-вероято да се случи, ако детето НЕ излиза, защото лигавицта на носа му изсъхва и по-лесно пуска вирусите в организма, а в едно затворено помещение като ясла или детска градина те са в изобилие.
Това е вярно, само че колко ли майки се замислят над този факт Confused

По темата: в нашата детска градина, че и в яслата преди това децата са навън винаги с изключение на силен дъжд, мраз, силен вятър и ако се случи лятото температури водещи до слънчасване.
За да няма мокри деца и нацапани дрехи има специални гащеризони и ботушки.
В студовете има специални кремчета, за да няма изсушена детска кожа.

# 55
  • Мнения: 90
Нашите ги извеждат, но ги обличат и закопчават добре.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 688
В петък когато отивах до градината на сина ми,децата в по-горните групи бяха на вън:)

# 57
  • Мнения: 8 505
Учителките на дъщеря ми казаха,че ги извеждат само когато е сухо навън...май отдавна не се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт