нередовен цикъл и бебе?

  • 19 231
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 945
Съжалявам момичета, но от ядки не се подобряват шансовете zа zабременяване (е, само в главата да, което пък не е zа пренебрегване). Едно нередовно идване(под нередовно имам предвид на раzлично време, я преz 25, в преz 40 дни, а не тоzи месец на 28я, другия на 30я) на цикъла винаги е сигнал zа проблем, zа това е по добре да не чакате а да отидете на лекар, който е специалист в областта, т.е. на специалист по стелитет. Звучи старшно името, но лекарите поне помагат.

ПКЯ zа съжаление не е единствета болест, а един нередовен цикъл не оzначава, че не можете да zабременеете, но опрделено е сигнал zа нещо нередно. И колкото по бърzо това нещо се открие, толкова по бърzо и ще се иzлекува Wink
Съгласна съм, че някои жени се страхуват толкова много да не им кажат, че не могат да имат деца, че zаради тоzи страх чакат ли чакат с години. Поzнавам тоzи страх, zащото аz 1 година не се оперирах от киста на яйчника. Сега яйчника го няма zаедно с кистата, но zа мен това е едно ново начАло, проблеме е решен и сега остава само да zабременя   Joy (а ако правехне и секс по време на обулацията, ехееее....)

# 16
  • Мнения: 29
Здравейте момичета...Вчера ви писах, че и сестра ми е с такъв проблем да не и идва с месеци..Обадих и се да я питам какво пие за да и се нормализира менструацията..каза ми че пие билкови хапчета "бял равнец" на д-р Тошков...първия месец е пила три пъти по две хапчета, а следващите месеци три пъти по едно хапче..каза ми че веднага и е дошло още първия месец и до сега си и идва редовно...Дано да съм помогнала на много от вас..

# 17
  • Мнения: 4 733
Конкретно аз питах за овесените ядки във връзка с нормализиране на цикъла, а не че действат за забременяване Laughing.

# 18
Здравейте, благодаря Ви за отговорите  Simple Smile Вчера си купих бял равнец, а днес започвам и с овесените ядки. По повод на ПКЯ - аз нямам, така че при мен не е това проблема.
Понякога си мисля че е от кг - много често падам под 43 ((( . През лятото бях успяла да ги задържа на 45 и 3 месеца бях то4но на 24 дни. Сега отново се боря да ги кача и задържа най-вече.

# 19
Здравей "antoninageorgieva" днес имам проблем с ЛС опитвам се от 2 часа да ти пратя но не става)) и при мен е така от 18 годишна ме тъпчеха с хорм. табл.- Регулон и Диане 35, като всеки лекар твърдеше че предишния бърка. Разбира се с табл. всичко си идваше, но в момента в които ги спра и пак се почва на ново. Когаро станах на 26 реших че ще спрA табл. Може и проблема ми да е в кг. Лятото бях успяла да кача до 45 и 3 месеца ми идваше на 24 дни, сега пак съм около 42-43 и не ми идва. А като не идва значи нямам и ову и да "правиме" бебе то май няма да стане. Sad
 Hug и хубав ден Ви желая  bouquet

# 20
  • Мнения: 195
Здравейте, благодаря Ви за отговорите  Simple Smile Вчера си купих бял равнец, а днес започвам и с овесените ядки. По повод на ПКЯ - аз нямам, така че при мен не е това проблема.
Понякога си мисля че е от кг - много често падам под 43 ((( . През лятото бях успяла да ги задържа на 45 и 3 месеца бях то4но на 24 дни. Сега отново се боря да ги кача и задържа най-вече.

Моя колежка имаше същият проблем, от намалени кг и изчезва цикъла.
Постарай се да качиш няколко килограма и ги задръж.

# 21
  • Мнения: 421
Ако няма проблм и такув ти е цикъла...следиш ли за овулация? температура ? Смятам,че ако има овулация...проблем няма!

# 22
Искам само да се включа с коментар по въпроса,по скоро да споделя подобен случай е моята майка.Омъжила се е девствена.Два месеца преди да е имала контакт изобщо с мъж цикъла не и е идвал,а забременява от раз със по-голямата ми сестра,а 4 години по-късно и с мен(не е имала проблем със зачеването никога),цикъла и е бил нередовен винаги....Странно,но факт-самата истина е!Така че явно съществуват и такива невероятни случаи. Peace

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Нередовният цикъл си е сигнал за проблем, обикновено хормонален. И при мен уж не откриваха на какво се дължи докато не попаднах на подходящия лекар.
Кои хормони си изследвала? Как е щитовидната жлеза, хормоните на надбъбречната жлеза? С ендокринолог консултирала ли се?
СПКЯ може да има и без кисти. Не искам да те плаша, но ако цикълът ти идва 3-4 пъти годишно, това може да значи че имаш овулация само 3-4 пъти годишно, което е прекалено малко. Естествено, понякога е въпрос на късмет и двойката успява да улучи подходящия момент, въпреки че той настъпва рядко.  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз винаги съм имала нередовен цикъл, изключение правят месеците, през които съм пила противозачатъчни хапчета. Пропускаше ми по 2 и дори 3 месеца. Забременях и с двамата си синове още на първия опит съответно на 45-тия и на 42-рия ден от цикъла ми. Знаех си точните дати със сигурност, защото само тогава сме правили не само бебе, но и въобще секс. Лекарите не ми вярваха, въпреки, че на видеозона зародишите бяха на точно такава възраст, на която аз твърдях, че са. Дори се принудих да си измисля дата на последния цикъл при втората ми бременност само и само да се вписвам в 28-дневните календарчета на лекарите  ooooh! Вече си бях научила урока от първата бременност, през която все обяснявах как съм се нередовен цикъл и т.
Правила съм си хормонални изследвания и всичко ми е било в норма.
Мисълта ми беше, че наистина можеш да забременееш при нередовен цикъл, естествено ако нямаш здравословни проблеми.
Сега се сетих и за моя позната, която и идваше на 3 месеца, т.е 4 пъти годишно и има две дечица.
Пожелавам ти успех   bouquet

# 25
42 килограма?дори 45 килограма? Когато бях 45 килограма също имах проблемс  цикъла, като твоя 3-4 пъти в годината и то с мъка идваше. Години ми разправяха, че ми няма нищо и всичко ми е много добре. Накрая се оказа СПЯ.......и огърличка от кисти,който никой не си беше направил труда да види няколко години........Може би трябва да си смениш лекарите,ако скоро не се появи бебето. В крайна сметка знам колко е мъчително да незнаеш кога е овулацията ти, дори да не може да предположиш кога би могла да бъде. Овесените ядки, освен да ти причистят хубавичко червата незнам какво друго биха могли да направят!
Ако наистина са ти ок хормоните, понапъни се да качиш няколко кила, все пак 45 кила за дама над 20 години са под всякаква норма и ако качиш няколко няма да ти стане нищо.

# 26
  • Мнения: 57
Здравейте!!! И аз имам същия проблем.На мен ми идва през близо 50 дни,някой път и 70.Интересното е,че майка ми е била по същия начин на моите години но не е имала проблеми със зачеването.Родила е две напълно нормални момичета.Аз доста приличам на нея.Наистина е много неприятно да не знаеш кога точно ти е овулацията кога трябва да ти дойде съответно и не знаеш кога да правиш тестове.Ние със съпруга ми опитваме от 3 месеца и все се надявам,че няма да се стига до пиене на противозачатъчни.Стискам палци на всички!!! newsm10

# 27
Не знам коко доктора да сменя ooooh!, до тук са 7. Все някои от тях щеше да види нещо. и щитовидната жлеза, хормоните на надбъбречната жлеза са ОК. А като чета тук не съм само аз така. А за овулация  Mr. Green явно трябва да си накупувам тестове и да гледам всеки ден #Crazy

# 28
  • Мнения: 4 733
А за овулация  Mr. Green явно трябва да си накупувам тестове и да гледам всеки ден #Crazy
Уффф и на мен това ми се върти. Само че за да се правят тия тестове, трябва да си знаеш що годе продължителността  на цикъла.
 В нашия случай трябва да си ги правим сигурно по цял месец Sad
 Дано дъщеря ми стане нормална жена и не прихване баш това от мен ooooh!

# 29
  • Мнения: 57
Аз все си мисля,че каквото е писано това ще стане.Има толкова много жени с редовен цикъл точни като часовник и не могат да забременеят.Така че според мен това си е до човека.Това че сме малко по различни не значи че няма да успеем да станем майки.Просто явно трябва да се случи когато съдбата реши.Явно не всичко зависи от лекарите и от нас има си и неща наречени чудеса и аз си пожелавам и на вас да усетим скоро това чудо!!!Прегръщам всички и няма да се даваме!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт