Нередовен цикъл и тест за бременност

  • 7 082
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета !:)

Предварително се извинявам, ако съм в грешната група.

Въпросът ми е следният: Първият ден от последния ми цикъл беше 17.05. Имах сексуален контакт на 29.06. Не взехме предпазни мерки, но не се стигна до еякулация. По принцип се пазим винаги. Може би поради тази причина сега съм притеснена, тъй като леката още я няма. Имам нередовна менструация, понякога се случва да  ме прескочи. През изминалите два дни имах болки, но те отминаха, а така и не ми дойде. Днес си направих ранен тест за бременност, беше отрицателен. Като цяло резултатът не може да се смята за кой знае колко достоверен... твърде рано е, нали? Минали са само 10 дни. Не знам как да процедирам. В понеделник имам час при лекар за кръвен тест, но никак не ми се чака до тогава... какво смятате? Мога ли в събота да направя отново тест със сутрешната урина? (Тестът отчита до 4 дни преди датата, на която трябва да ми дойде.... проблемът е, че тази дата ми е неизвестна  newsm78 )  Благодаря !

# 1
  • Мнения: 2 140
Защо не си въведете данните тук и да сте по-спокойна.
http://period28.com/?lng=bg
Според мен е раничко за теста, но след като е отрицателен няма място за притеснение.
И нещо полезно:
Преди да посегнете към теста за бременност!
Цитат
Най-подходящото време да си направите тест за бременност
Ако искате да избегнете фалшивите негативни или „неверни положителни” резултати от теста – най-доброто време да го направите е след като месечният ви цикъл закъснее с поне ден. Ако цикъла ви е нередовен или не следите своята диаграма на цикъла, няма смисъл да си правите тест, докато закъснението не е по-голямо от най-дългия ви обичаен цикъл.

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 08:50 от n_alex76

# 2
  • Мнения: 2 038
Първият ден от последния цикъл на 17.05 или 17.06 беше? Защото ако е бил през май и от тогава нямаш цикъл и не си бременна, отивай на лекар.
По принцип без да се стига до еякулация трудно се постига бременност. Peace

# 3
  • Мнения: 98
Така както го описваш не би трябвало да си бременна, но най-добре отиди на лекар.

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря ви много:))) Знам, че имам ендометриоза на левия яйчник. Тази диагноза ми беше поставена в началото на година. Това е причината за нередовния цикъл.

Притесненията ми са породени от това, че в предеякулационната течност също може да се съдържат сперматозиди.

Знаете как е... когато човек се притеснява за нещо веднага започва да чете в интернет, където се разказват приказки от 1001 нощи. И аз не съм изключение. А от чисто любопитвство... съществува ли изобщо статистика, която да показва процента на жени, забременяли след прекъснат полов акт?

# 5
  • Мнения: X
Не си бременна. Шансът да се забременее от тази течност е многооо малък. Отиди на лекар за да се вземат мерки за регулиране на цикъла.
И прави секс с презерватив!

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте ,извинявам се предварително ако съм объркала темата . 0т 13 годишна имам проблеми със менструацията поставиха ми диагноза аменорея , също така ми казаха че имам хормонален дисбаланс .Предписаха ми дуфастон 10дни 2х1 пих го  5- или6  години като тази година решихме да го спрем. Когато пиех дуфастона ми идваше на 28,29 число от месеца винаги , след като спрях дуфастона през май месец тази година ми дойде на 24.май и приключи на 28 май . Очаквах следващия цикъл на 23 ,24 юни но не ми дойде .Моя лекар ми каза че е нормално след като съм спряла лекарства въпроса ми е на 21 юни имах полов акт без предпазни средства , но не се стигна до еакулация (знам , че има шанс за забременяване и от  и то доста голям ) трябваше да ми дойде на 23 ,24 понеже не е редовен изчаках до края на месеца но не ми дойде вече имам 15 дни закъснение .Направих си първия тест за бременност след 10 дни от половия акт и беше отрицателен ,втория 14 дни след половия акт  също беше отрицателен . Въпроса ми е може ли да съм бременна след 2 отрицателни теста на 17юли имам час при гинеколог , но ми е много любопитно. Благодаря предварително

# 7
  • Мнения: 2 161
 Nicky Kostadinova 636525 Направи си още един. Най-вероятно не си, но след толкова дни поне ще си сигурна в теста.

# 8
  • Мнения: 3
Fillme много благодаря направих и трети тест 20 дни след акта със сутрешна урина също е отрицателен .Мога ли да се доверя на резултатите ?

# 9
  • Мнения: 2 161
Nicky - да, можеш.

# 10
  • Мнения: 3
Fillme много благодаря за отговора , бях се притеснила понеже се порових и прочетох доста информация , че тестовете могат да покажат отрицателен резултат при наличие на бременност. И затова попитах дали мога да се доверя на резултата Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте наскоро съм в групата но искам да попитам кога мога да си направя тест за бременност понеже цикълът ми е нередовен а със моя съпруг искаме да си имаме бебе и правим опити последния ми цукал беше на 5 юни до 9 юни слет МЦ  оволацията ми беше на 18 и 19 юни и сега се чудя кога мога да си направя тест за бременност моля помагайте 🙏🙏🙏

# 12
  • Мнения: 336
Здравейте наскоро съм в групата но искам да попитам кога мога да си направя тест за бременност понеже цикълът ми е нередовен а със моя съпруг искаме да си имаме бебе и правим опити последния ми цукал беше на 5 юни до 9 юни слет МЦ  оволацията ми беше на 18 и 19 юни и сега се чудя кога мога да си направя тест за бременност моля помагайте 🙏🙏🙏

Здравей, овулацията с тест ли я засякохте? Ако действително е била около 18 юни, е минало доста време, така че вече може да пробвате да си направите и обикновен уринарен тест. Ако не сте я засичали с тест, изчакайте до датата на очаквания цикъл и пробвайте тогава. Аз лично и на тестовете за овулация не вярвам много много и то от личен опит. И АГ също ми е казвал да им нямам много вяра на тези тестове.
Аз си бях купила тестове за бременност от AliExpress- 20бр за нещо от рода на 5 лв. Много съм доволна от тях, реално бяха първите които отчетоха, предвид че са по-чувствителни от повечето които се предлагат на пазара. Желая късмет и стискам палци за бебче ❤

Общи условия

Активация на акаунт