Изпитвате ли угризения заради кариерата

  • 1 583
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 165
Майка съм на 2 породени дечица. Вече 3 години си седя в къщи и си гледам сладураните. Реших, че те са най-важното нещо в живота ми и си заслужава да им отделя цялото си внимание, докато са малки. Напоследък обаче ме гонят едни угризения заради работата, която зарязах и към която ми предстои да се върна напролет. Мисля си дали постъпих правилно като се откъснах за толкова време. Питам се дали ще мога да наваксам пропуснатото, а в моята работа то никак не е малко, и същевременно да обръщам достатъчно внимание и на децата си. Та ме интересува има ли и други майчета в такава ситуация, лесно ли се адаптирахте отново към работата, как ви посрещнаха колегите и прочие.
И мен ме налягат такива мисли понякога. Но, все пак това са само 2 или 3 години(кой както си реши), а ще работим после цял живот.При добро желание може да се навакса пропуснатото, а ако има през този период кой да помага за децата, част от времето може да се използва и за усъвършенстване в някои области. Аз сега се надявам да си взема жена на половин ден, два-три пъти седмично и да започна постепенно да обръщам внимание и на себе си.

# 31
  • Мнения: 1 367
Нямам абсолютно никакви угризения за така наречената си кариера и смятам да си гледам детето докогато мога,разбирай докогато ни позволяват финансите.Още повече,че в малкия град за кариера е трудно да се говори. Не мога да отрека,че на моменти ми липсва динамиката на моята работа,но всеки миг със сина ми е по-важен за мен.Да проходи в други ръце?Да не видя аз първа поредното му зъбче?Няма да стане.Никакви пари не могат да ми купят това.

# 32
  • Мнения: 104
Мили майчета, радвам се, че повечето мислят като мен.

# 33
  • Мнения: 295
И за мен е много труден изборът.Работата много ми липсва именно защото съм работохолик.И най-верочтно след 5тия-6тия месец ще се върна.До тогава ми остав ауспокоението,че се преборих със зъби и нокти за да кърмя и успях и поне докато съм си вкъщи на 100% гледам да съм с детето и да ограмотявам бабите който после ще го гледат.Знам,че не е правилно,но така го чувствам аз-предпочитам детето ми да има една удовлетворена от сбе си майка.

# 34
  • Мнения: 1 209
да, но не мога да си позволя друго за момента. налага се да ходя на работа. ина4е и работата си харесвам .

# 35
  • София
  • Мнения: 2 967
да, но не мога да си позволя друго за момента. налага се да ходя на работа. ина4е и работата си харесвам .

Пак да кажа: и аз така, а майка ми снощи ми "сподели" как изпускам неповторими мигове...

# 36
  • Мнения: 8 242
Предполагам зависи от работата, от майката, от семейството, от децата, изобщо от много фактори..
Но бих се върнала на работа, заради кариерата.. Предпочитам да си стоя вкъщи, заради детето..

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Угризения не изпитвам, просто ми е много много мъчно...

Върнах се на 1 ноември. Не за друго, а защото нямаше повече възможност да работя от вкъщи, а заемите са много... Sad Ама нямам богат чичо в Америка да ми остави някой лев hahaha

Общи условия

Активация на акаунт