Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 9 682
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 585
НЕ, по-скоро сосът.
Смес се продава и готова, а и намерих тук там рецепри, но в соса ми е интересно какво слагат освен киселото мляко.
Ядох едни, в които като че ли имаше тахан.

# 91
  • Мнения: 3 094
НЕ, по-скоро сосът.
Смес се продава и готова, а и намерих тук там рецепри, но в соса ми е интересно какво слагат освен киселото мляко.
Ядох едни, в които като че ли имаше тахан.

Тахан, хумос, вода и мазнина. подправки и лимонов сок. Но не зная пропорциите

# 92
  • Мнения: 349
Smiley*,  моята карамелена грис халва е по традиционната рецепта. Количесвото захар за сиропа първо се карамелизира, добавя се водата /внимателно, защото разликата в температурите е голяма/. Изчакава се да се разтвори до хомогенност и залива запържения до златисто в зехтин грис. Ядки и стафиди – пожелание. Преди сервиране се обръща и гарнира. Simple Smile
Днес:
леща по индийски
банички с праз и гъби
 Hug

# 93
  • Мнения: 1 679
ddoychinova, благодаря ти отново   bouquet

# 94
  • Мнения: 3 094
аз пък днес кьопоолу, чушки пълнени със соева кайма и ориз, и елда със зеленчуци. За десерт натурални сокове, изстискани с домашната машинка Simple Smile

# 95
  • Мнения: 585
НЕ, по-скоро сосът.
Смес се продава и готова, а и намерих тук там рецепри, но в соса ми е интересно какво слагат освен киселото мляко.
Ядох едни, в които като че ли имаше тахан.

Тахан, хумос, вода и мазнина. подправки и лимонов сок. Но не зная пропорциите

Тук в този сос слагат кисело мляко, а какви точно подправки имаш предвид?

# 96
  • Мнения: 585
ddoychinova , баничките изглеждат много апетитни, ще дадеш ли рецептата?

# 97
  • Мнения: 3 094
НЕ, по-скоро сосът.
Смес се продава и готова, а и намерих тук там рецепри, но в соса ми е интересно какво слагат освен киселото мляко.
Ядох едни, в които като че ли имаше тахан.

Тахан, хумос, вода и мазнина. подправки и лимонов сок. Но не зная пропорциите

Тук в този сос слагат кисело мляко, а какви точно подправки имаш предвид?

кориандър, кимион, кардамон, черен пипер, сомак и шафран......Можеш да слагаш и бахар или куркума, чесново брашно, също и джинджифил е възможно.в ръзличните арабски държави, наблягат на едни или други от изброените дотук:). Изборът е твой.

# 98
  • Мнения: 585
Вчера направих фалафели с готовата смес от арабите Simple Smile Станаха много сполучливи Simple SmileСместа си я бива!!!  newsm10

# 99
  • Мнения: 585
Ще експериментирам с тоя сос, все ще се получи накрая. Сега ще пробвам руската салата, намерих соева майонеза, никак не е лоша, както и соева шунка, хаха направо съм изненадана от вкуса   chef

# 100
  • Мнения: 5 228
Artexa, от къде купуваш сместа за фалафели?

# 101
  • Мнения: 585
Artexa, от къде купуваш сместа за фалафели?

От арабските магазини. Има такива на Цар Симеон в близост до пазара Кирков и на самия пазар отстрани в магазинчетата. 2 лв пакетчето.

# 102
  • Мнения: 3 094
Ще експериментирам с тоя сос, все ще се получи накрая. Сега ще пробвам руската салата, намерих соева майонеза, никак не е лоша, както и соева шунка, хаха направо съм изненадана от вкуса   chef

Супер! Аз правих за вечеря запечена соева наденица с растителен кашкавал, нарязани гъбки и домати и поръсена с лимонов сок.
Правя и един съвсем постен кекс, но остава за почивните дни - брашно, вода, бакпулвер, захар на вкус, олио или растителен маргарин, стафиди, сушени кайсии, фурми и смокини, орехи, бадеми и други по желание ядки. овкусявам с канела, малко карамфил, индийско орехче, ванилия и лимонова кора.

# 103
  • Мнения: 585
Направих "руската салата". Стана СУПЕР
Без гъбки, с повечко царевица и грах   food002 мааалко пикантина за вкус.
Другото- салата от варено червено цвекло на кубчета с лимон, захтин и много магданоз, леща чорба с индийско къри и киевски хляб от Халите. Облизахме си пръстите  newsm44 newsm68 newsm03 newsm53 newsm10

# 104
  • Мнения: 3 094
Направих "руската салата". Стана СУПЕР
Без гъбки, с повечко царевица и грах   food002 мааалко пикантина за вкус.
Другото- салата от варено червено цвекло на кубчета с лимон, захтин и много магданоз, леща чорба с индийско къри и киевски хляб от Халите. Облизахме си пръстите  newsm44 newsm68 newsm03 newsm53 newsm10

Аз правя 2 салати с червено цвекло.
Едната е с варено. Нарязвам го и го оставям да покисне наръсено с оцет, смлян кимион, черен пипер, бахар и накъсан дафинов лист и накълцани чесън и кромид лук. Нарязвам домати и печени чушки и след като е поел миризмите, прибавям и цвеклото , заедно с подправките (махам обаце дафиновия лист, че не може да се дъвче все пак:)). Прибавям студено пресован зехтин и нарязвам китка магданоз. Може да се добави и малко нарязана на дребно маруля или салата и репички.
Другата салата е от сурово червено цвекло - наричам я зимна салата. Нарендвам червено цвекло, бяла ряпа (може и черна, който обича люто), моркови, малко целина глава и алабаш (гулия). Нарязвам на дребно червено и бяло зеле. Поръчвам с листа целина - нарязани на ситно и овкусявам със оцет и зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт