Хиперинсулинемията-да поговорим

  • 59 115
  • 841
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Миле , доктора в Хронолаб  ми обясни че нямат реф стойности за първи и втори час, и че тълкувание може да ми даде само лекаря  назначил изследването. Изтълкува че шом се вдига  инсулина, значи панкреаса работи .Най -странното е че около празниците си изследвах кръвната захар и беше в абсолютна норма .НЯколко дена и тя е висока и най -вероятно иинсулина.Каква ли е вероятността в лабораторията да са омазали нещата newsm78

# 61
  • Мнения: 4 700
Странно.  newsm78 Сподели какво ти е каzала доцентката.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Странно.  newsm78 Сподели какво ти е каzала доцентката.


Задължително , но май няма да успея тази седмица . ТЯ приема само във вторник и е късно за час, а и колежката излиза в отпуска -няма да мога да излезна от работа.Гаден късмет  #CrazyЩе чакам май другата седмица

# 63
  • Мнения: 342
здравейте Grinning!изчетох цялата тема с голям интерес!аз съм чела ,че при типовете диабет има такъв при който поддържаш под норма килограми,ако не се лъжа пак свързано с повишено отделяне на инсулин(сега ще се разровя и като намеря инфото,ще ги цитирам точно);въпросът ми е отправен към всички,но най-вече към White(защото видях,че тя при обременяване с глюкоза е имала доста завишени показатели на инсулина,а пък е ок с килограмите-175см/59кг ,ако не се лъжа)-та значи,аз съм обременена наследствено с диабетна болест и по майчина и по бащина линия(и док ме разпитва миналия месец за диабетно болни в рода ни,и дали винаги съм била толков слаба Confused),работата е там,че този месец искам да направя всички възможни изследвания и се чудя възможно ли е да имам завишен инсулин-килограмите са ми даже под нормата Sad 175см/50кг ...напълнявала съм единствено при прием на някакви противозачатъчни и то при невероятно огромно количество погълната храна!!
а четейки откривам следното: завишен инсулин=> завишен пролактин=>понижено ЛХ(поправете ме ако греша,щото толкова неща изчетох,че може да съм объркала нещо Embarassed) ;при мен или ЛХ трябва да се тълкува като ниско ,или ФСХ да се смята за високо..?утре ще пусна -ТСХ+ПРОЛАКТИН и т.н.,въпроса ми е да питам ли док. за изследване на тази инсулинова резистентност при обременяване???

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 12:37 от katia13

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
здравейте Grinning!изчетох цялата тема с голям интерес!аз съм чела ,че при типовете диабет има такъв при който поддържаш под норма килограми,ако не се лъжа пак свързано с повишено отделяне на инсулин(сега ще се разровя и като намеря инфото,ще ги цитирам точно);въпросът ми е отправен към всички,но най-вече към White(защото видях,че тя при обременяване с глюкоза е имала доста завишени показатели на инсулина,а пък е ок с килограмите-175см/59кг ,ако не се лъжа)-та значи,аз съм обременена наследствено с диабетна болест и по майчина и по бащина линия(и док ме разпитва миналия месец за диабетно болни в рода ни,и дали винаги съм била толков слаба Confused),работата е там,че този месец искам да направя всички възможни изследвания и се чудя възможно ли е да имам завишен инсулин-килограмите са ми даже под нормата Sad 175см/50кг ...напълнявала съм единствено при прием на някакви противозачатъчни и то при невероятно огромно количество погълната храна!!
а четейки откривам следното: завишен инсулин=> завишен пролактин=>понижено ЛХ(поправете ме ако греша,щото толкова неща изчетох,че може да съм объркала нещо Embarassed) ;при мен или ЛХ трябва да се тълкува като ниско ,или ФСХ да се смята за високо..?утре ще пусна -ТСХ+ПРОЛАКТИН и т.н.,въпроса ми е да питам ли док. за изследване на тази инсулинова резистентност при обременяване???
ЗДР Katia,  общо взето наднорменото тегло е характерно за повишения инсулин , но всяко правило си има и изключение. За инсулина са характени  окосмяване, поликистозни яйчници, нередовен цикъл- удължен ,но  като количество и времетраене намален . Вискоия пролактин може да е следствие и  от инсулина,но в повечето случай  се дължи на аденом на хипофизата или някакви други хормонални разстройства. Може би трябва да отидеш на добър ендокринолог да му споделиш опасенията си и той да реши  има ли нужда да правиш обременяване (Аз лично не съм ентуасиаст пак да се обременявам ).Желая ти късмет !

# 65
  • Мнения: 16
Здравейте,
аз съм с поликистоза, инсулинова резистентност и пия 3х1 Сиофор на ден. Освен това гинеколожката изписа и утрогестан от 14 ден за 10 дни, вече втора серия по 3 месеца с идеята да направя спонтанна овулация когато го спирам.  На 28 г, с много килограми излишни и преди 7 месеца със яйчници и симптоми на жена в менопауза.... / тоест без яйчникова функция/  Никъде не срещнах описана тази комбинация - сиофор+утрогестан. Някоя от вас била ли е на такава схема и какъв е ефекта.

# 66
  • Мнения: 342
ЗДР Katia,  общо взето наднорменото тегло е характерно за повишения инсулин , но всяко правило си има и изключение. За инсулина са характени  окосмяване, поликистозни яйчници, нередовен цикъл- удължен ,но  като количество и времетраене намален . Вискоия пролактин може да е следствие и  от инсулина,но в повечето случай  се дължи на аденом на хипофизата или някакви други хормонални разстройства. Може би трябва да отидеш на добър ендокринолог да му споделиш опасенията си и той да реши  има ли нужда да правиш обременяване (Аз лично не съм ентуасиаст пак да се обременявам ).Желая ти късмет !
анели_a,за моя изненада се оказа пролактина в норма(ще видя и док какво ще каже),тогава вероятно няма смисъл да изследвам инсулина newsm78 ...!за повишеното окосмяване-имам макар и не драстично,ПКЯ нямам(поне засега никой не ми е поставил такава диагноза)..
радвам се,че пролактина ми е в норми,но сега се чудя защо ми е ниско тогава ЛХ-то ,но след два дни съм на лекар и ще го разпитам този път по-хубаво Wink!
п.п. на мен ми е почти все едно какво ще ми правят(боли ли или не),стига да изследват всичко и да открият проблема  Rolling Eyes !желая и на теб много успех  Hug
Yaki_123,много се надявам всичко да се нареди при теб! Praynig (за съжаление аз лично незнам нещо с което,да ти дам съвет Confused ,дано се включат други момичета,които разбират повече ;всичко ще се нареди  Hug)

# 67
  • Мнения: 4 700
Yaki_123, има момичета, които вzемат и двете лекарства. Някой вzемат метформин и дуфастон, но то е пак съЩото. Дано се включи някоя с повече информация.

katia13, дори и да ти е в норма пролактина, инсулинът пак може да не ти е наред. Не може да се съди по едното zа другото. Понякога има връzка, понякога не.  Peace

# 68
  • Мнения: 342
...
katia13, дори и да ти е в норма пролактина, инсулинът пак може да не ти е наред. Не може да се съди по едното zа другото. Понякога има връzка, понякога не.  Peace
значи да поискам и едно обременяване с глюкоза,за да видим инсулина така ли? newsm78,може ли от това да е ниско ЛХ-то? Shocked

# 69
  • Мнения: 902
При мен няма никакви признаци за резистентност. Само ниско ЛХ (около 3) и високо ФКХ (около 7.5). Имам си спонтанна овулация и не съм имала кисти. Цикълът ми е доста обилен и болезнен (това обаче се дължи най-вероятно на двурогата матка). Пролактинът ми и ТСХ, ТАТ и МАт са в норма.
Според мен тази резистентност не е основна причина за стерилитет. По-скоро може да отключи гестационен диабет през бременността или захарен диабет след години.

# 70
  • Мнения: 342
При мен няма никакви признаци за резистентност. Само ниско ЛХ (около 3) и високо ФКХ (около 7.5). Имам си спонтанна овулация и не съм имала кисти. Цикълът ми е доста обилен и болезнен (това обаче се дължи най-вероятно на двурогата матка). Пролактинът ми и ТСХ, ТАТ и МАт са в норма.
Според мен тази резистентност не е основна причина за стерилитет. По-скоро може да отключи гестационен диабет през бременността или захарен диабет след години.
при мен е подобно положението-ЛХ-2.9 и ФСХ-8.14,пролактин и ТСХ в норма(ТАТ,МАТ,Т4и Т3 още не съм изследвала,щото док каза,че нямало нужда засега Confused),и аз имам спонтанна О. ,но не съм правила още това с обременяването да видя инсулина как е..
white на теб от какво ти казаха,че ти е така съотношението между ЛХ и ФСХ?знам,че при всеки човек е различна причината,но би ми било полезно да ми кажеш на какво са ти обяснили  ,че се дължи??

# 71
  • Мнения: 902
[white на теб от какво ти казаха,че ти е така съотношението между ЛХ и ФСХ?знам,че при всеки човек е различна причината,но би ми било полезно да ми кажеш на какво са ти обяснили  ,че се дължи??
Досега нямам отговор на този въпрос. Grinning

# 72
  • Мнения: 342
[white на теб от какво ти казаха,че ти е така съотношението между ЛХ и ФСХ?знам,че при всеки човек е различна причината,но би ми било полезно да ми кажеш на какво са ти обяснили  ,че се дължи??
Досега нямам отговор на този въпрос. Grinning
Laughing Laughing Laughing немога да повярвам,че това ме развесели,но...чудя се как може док. да ненамират обяснение newsm78!!дано аз да получа отговор(някой ден ),та да го споделя и да ни се изясни най-накрая работата Laughing Laughing

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
При мен няма никакви признаци за резистентност. Само ниско ЛХ (около 3) и високо ФКХ (около 7.5). Имам си спонтанна овулация и не съм имала кисти. Цикълът ми е доста обилен и болезнен (това обаче се дължи най-вероятно на двурогата матка). Пролактинът ми и ТСХ, ТАТ и МАт са в норма.
Според мен тази резистентност не е основна причина за стерилитет. По-скоро може да отключи гестационен диабет през бременността или захарен диабет след години.

Самата резистентност не води до стерилитет, по-скоро разбутва жеснките хормони и в резултат няма овулация.Но докторите са единодушни , че това е лесно поправим проблем  и с лечение бързо се постигат добри резултатти , а именно бебоци.Дай боже да е така, лекуващия ендокринолог смята че с тази инсулинова резистентност  и аденома ,който имам не би трябвало да е проблем след няколко месеца да забременея, просто  ще  е трудна бременност

# 74
  • Мнения: 763
При мен пък ЛХ-то е много високо, за разлика от ФСХ-то. Съотношението м-у тях при мен е около 3.5 , а пролактина никога не ми е минавал горните граници. Прогестерона ми е нисък, което мисля е пряк резултата от инс.резистентност, но не съм много сигурна в това  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт