За обръщението "маминка"

  • 16 546
  • 250
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 990
Уфффффффффффф, аре стига с тази маминка вече, не ви ли писнаааа CrazyКойто както си иска да си казва, като ви слушам вече си ви представям опъпчени и крастави...отива ви Hug

# 241
  • Мнения: 14 654
Все се сещам за маминка Роза докато чета колко противно е това обръщение. Препоръчвам ви да прочетете "Оскар и розовата дама" - ще видите, че маминка може да звучи и много нежно. Възможно е да ревнете.

# 242
  • Мнения: 15 379
Все се сещам за маминка Роза докато чета колко противно е това обръщение. Препоръчвам ви да прочетете "Оскар и розовата дама" - ще видите, че маминка може да звучи и много нежно. Възможно е да ревнете.
Joy Joy Joy

# 243
  • Мнения: 14 654
Защо се смееш на думите ми, стипчива черешо, аз съвсем сериозно говоря.

# 244
  • Мнения: 15 379
Аз съм една съвсем узряла вишничка, много моля! Просто страхотно ме разсмя, за което ти благодаря сърдечно Laughing

# 245
  • Мнения: 50
 Sick #Cussing outКаква маминка бе!Така могат децата ми да казват на бабите си,ако искат,но аз да казвам така на свекърва си.... smile3511Тя е майка на съпруга ми и я зачитам,но имам само една майка,която ме е отгледала.Не мога цял живот да казвам на един човек МАМО и изведнъж да се сдобия с две мами.Това обръщение трябва да се заслужи

# 246
  • Варна
  • Мнения: 618
Майката на моята майка ми е маминка, моята дъщеря се обръща към моята майка със същото обръщение. За мен това обръщение е толкова мило. С него съм искала да покажа, че моята маминка ми е мила и я обичам като майка. Така съм решила да казвам, така ми допада, така ми харесва. Всеки има право да се обръща мъм бабите си както намери за добре и както му харесва. Peace

# 247
Не съм съгласна да се вика на едната баба маминка,която и да е тя.Бабите са си баби.

# 248
  • София
  • Мнения: 4 884
Отвратително ми е като чуя някоя баба да казва на внучето си :"Дай на маминка еди какво си"

Същото е и като бабите искат да се използват обръщения като "Мама Мими" и "Мама Пенка", вместо баба. Тъпо, та дрънка.

# 249
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Толкова е блудкаво и гадно. Sick
Мааалиии някой хора много са изперкали. Майка ми не и викам така, че на друг, абе мани #Cussing out

Ами и аз на майка ми не викам така! Защото "маминка" е обръщение към баба! Точка.

А "изперкалите" според теб хора са половин България! Айде по-леко с квалификациите! Който е с различно мнение е изперкал, чували сме го вече!

Krispin, къде е ставaло въпрос да се обръщаш така към свекърва си? За пръв път чувам подобна идея, а уж четох всичко. Става дума за обръщението"маминка" като заместител на "баба".

# 250
  • София
  • Мнения: 1 825
Преди няколко години щях да кажа: "АУУУУ, колко грозно", но се наложи да се преселя временно в друга държава, където умалителните имена се използват дори и в официалната реч. Сега говоря по-нежно и ласкаво дори и на български, нещо, което някога мразех до дъното на душата си.

Така че, искам да обобщя, че зависи какви са традициите в дадена държава или регион. Не си впечатлявай, ако ти е неприятно, разбира се, че не бива да я наричаш така. Моята майка също би се радвала да наричам мъжа и "татко", но на мен не ми се отдава. Но никой не ми се сърди за това.

Общи условия

Активация на акаунт