Родителско настоятелство????

  • 11 443
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 178
Записвам се и аз в тази тема, днес просто избеснях .. кмета забранил на госпожите да събират каквито и да било пари под какъвто и да е предлог..
Та се замислихме за родителски комитет в нашата ясла, който да поеме точно организирането на тържества, защото така вероятно ще пропадне коледното тържество.
Интересува ме имали някаква законова рамка за това, трябва ли задължително да се регистрираме като НПО.
За сега мисля да плясна една бележка, че ако не се организираме ние сами няма кой да го направи и да се опитам да сбера майките от групата.


# 76
  • София
  • Мнения: 2 686
кмета забранил на госпожите да събират каквито и да било пари под какъвто и да е предлог..

И правилно!

# 77
  • Мнения: 1 240
кмета забранил на госпожите да събират каквито и да било пари под какъвто и да е предлог..
И правилно!

Поздравления за Кмета на Варна!!! Дано има повече като него!

# 78
  • Мнения: 5 178
Aз избеснях за друго, става въпрос за 2лв за билет ..
това са ясни пари с ясно предназначение, всеки родител ще получи билетче накрая..
представяте ли си, че вече госпожите не могат да решат, че ще вкарат в учебната програма посещение на театър, зоологическа и тн .., защото не могат да искат пари от родителите
И много ми е интересно дали предвижда средства от бюджета за подобни занимания или пак ние ще плащаме, но и ще трябва да виси един родител в яслата / градината за да ги събира.. Кой ли ще е този с мноооогото свободно време

# 79
  • Мнения: 3 161
Та се замислихме за родителски комитет в нашата ясла, който да поеме точно организирането на тържества, защото така вероятно ще пропадне коледното тържество.
Интересува ме имали някаква законова рамка за това, трябва ли задължително да се регистрираме като НПО.
За сега мисля да плясна една бележка, че ако не се организираме ние сами няма кой да го направи и да се опитам да сбера майките от групата.


Точно така е - организирайте се, действайте. По принцип участието на родители в подобна дейност е една съвременна тенденция, която силно се насърчава в много страни... струва ми се, че като НПО ще ви е най-лесно да осчетоводявате всичко и да сте законни. Така ще подпомогнете учителките също и ако са свестни, ще изградите добро партньорство и ще са ви благодарни.

# 80
  • Мнения: 5 178
Проблема ми е,ч е докато се регистрираме като НПО, ше мине Коледа

Общи условия

Активация на акаунт