белега от секциото

  • 1 575
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 401
Минаха 7 месеца, а той си е все така ярко червен и грозен, че и дебел  на всичкото отгоре.  Обаче най-ме дразни това, че доста често се появява неудържим сърбеж, ама наистина неудържим (понякога се събуждам от него) - пада чесане до кръв. Случвало ли се е на някой?

# 1
И при мен е същото.Седем месеца след раждането,а белегът си е все същия.Сърби ме ужасно,а и понякога усещам че ми изтръпва целият корем

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моят отдавна го няма PeaceНикога не ме е сърбя,болял или прочие-явно зависи от оператора,който е правил секциото!

# 3
  • Мнения: 291
странно  newsm78 част от моя дори почти е из4езнала, а също са минали 7 месеца.....

# 4
  • Мнения: 1 440
Наскоро имаше една подобна тема.
Зависи от кожата,няма точно определено време,в което белега да избледнее,както и изтръпването да премине.При мен беше необходима 1 година и половина.

# 5
  • Мнения: 865
Минаха 7 месеца, а той си е все така ярко червен и грозен, че и дебел  на всичкото отгоре.  Обаче най-ме дразни това, че доста често се появява неудържим сърбеж, ама наистина неудържим (понякога се събуждам от него) - пада чесане до кръв. Случвало ли се е на някой?
До типа кожа е!Посърбяваше ме, но не толкова дразнещо.Пробвай с някое кремче за заличаване на белези.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моят отдавна го няма PeaceНикога не ме е сърбя,болял или прочие-явно зависи от оператора,който е правил секциото!
И при мен е така!  Peace
Слава богу де........

# 7
  • Мнения: 11 003
Моят се поизглади, но още е червен. Никога не ме е сърбял.

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Сърби ме от време, но не толкова силно, както ти описваш. И все още си се вижда, само че е тънка, розова линия, а не дебел, както при теб. Може би понеже горният слой е лепен, а не шит, не знам. Крем за заличаване никога не съм ползвала.
И от моето секцио минаха 7 месеца.

# 9
  • Мнения: 689
Моят белег почти не се забелязва от около 6-ия месец след секциото - само тънка бяла ивичка. Не ме сърби, даже не го и усещам. Може би, както са казали и другите мами е до типа кожа, но има голямо значение и кой е правил операцията.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
И моят още е червен, но не чак толкова. Случвало се е да ме сърби, но много рядко.

# 11
  • Мнения: 4 496
Първият път белега ми беше точно както го описваш. Вторият и третия път ме ши друг лекар, и няма нищо общо с първия дебел, червен и грозен белег. Даже не се вижда, на допир нищо не се усеща. Така са те зашили, мила. Може би с пластика ще може да се оправи, ако толкова държиш... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 401
Абе не ще да е от типа кожа, щото от първия белег и следа няма, изчезна много бързо тогава. И в момента се чеша (има и парене обикновено), чудя се вече дали е повод за консултация с лекар.

# 13
  • Мнения: 2 401
Първият път белега ми беше точно както го описваш. Вторият и третия път ме ши друг лекар, и няма нищо общо с първия дебел, червен и грозен белег. Даже не се вижда, на допир нищо не се усеща. Така са те зашили, мила. Може би с пластика ще може да се оправи, ако толкова държиш... Rolling Eyes

А този първия грозния така ли си остана при теб?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Поизбледня доста, на места не се забелязва вече. Сърбеше ме само в началото, сега не. Обаче не е бил дебел никога-видях го за пръв път в деня след секциото.

# 15
  • Мнения: 2 498
Имоят белег е избледнял, но са минали 2 и полов. години....никога не ме е сърбял обаче...

# 16
  • Мнения: 2 309
До кожа си е, аз например имам проблем със съединителната тъкан и си ме боли, а и май цял живот ще ме боли. Почна да избледнява леко в краищата след 1 година.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не се забелязва вече и никога не ме е сърбял Peace

# 18
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И след първото и след второто секцио белезите не са ме сърбяли, не помня такова нещо. За червенина също нямам спомен. Сега след второто секцио белега вече е доста избледнял, не се е махнал то няма как да стане, но със сигурност се вижда много малко  Peace

# 19
  • BG
  • Мнения: 123
Здравейте!На мен ми предстои второ секцио,та се чудех дали режат върх предишното място или близо до него?Мами с опит споделете?

# 20
  • Мнения: 5 103
Още ми е червено-лилав белега , тоест след година и половина.

# 21
  • Мнения: 113
Здравей, моя е на 40 дни за сега не ме е сърбял...бледорозов е и съвсем тънък. Ама знам ли може още още да е много пресен. Аз знам че най-голямо значение има как се е справил доктора и после е до кожа  Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят отдавна го няма PeaceНикога не ме е сърбя,болял или прочие-явно зависи от оператора,който е правил секциото!
Peace сега ако трябва да доказвам с белег, че съм раждала секцио няма никои да ми повярва, белегът ми е много накъсан и си личи на 2-3 места , останалото е спомен
Започна да изчезва около година след раждането и не съм имала проблеми

# 23
  • Мнения: 1 930
Моят си стои, светъл е, ама аз доста добре си го виждам-контратубекс, нам кво си...там си е   Twisted Evil

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Белегът си го има още, но това не ме смущава особено. Изборът си беше мой и не съм съжалявала за него. Сърби ме леко, рядко.

# 25
  • Мнения: 667
И моят си е стои, поизбледнял е на места, но го има. 1 година след секциото.

# 26
  • Мнения: 297
Това не ми се е случвало, но що се отнася до това, че се вижда, чувала съм, че някои лекари препоръчват белега да се маже с разни мазила. Имам предвид конкретен случай - моя приятелка, лекарят й беше изписал Контрактубекс и тя се мажеше, за да се заличи по-бързо. За сърбежа може би трябва да се консултираш с лекар. Надявам се да се реши този проблем, защото наистина е неприятно.

# 27
  • Мнения: 4 621
Моят почти не се забелязва вече Laughing Случвало се е да ме сърби понякога в началото, но съвсем търпимо Peace

# 28
  • Мнения: 3 861
Минаха 7 месеца, а той си е все така ярко червен и грозен, че и дебел  на всичкото отгоре.  Обаче най-ме дразни това, че доста често се появява неудържим сърбеж, ама наистина неудържим (понякога се събуждам от него) - пада чесане до кръв. Случвало ли се е на някой?

Почти 3 години и половина и още е дебел, червен, голям и грозен
не ме сърби, вече, но имам едно неприятно усещане при всеки допир  Sick

# 29
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
при мен изминаха ве4е 10 месеца и белега е все още 4ервеникав и на пипане леко набъбнал.от време на време ме сърби леко а понякога наболява.

# 30
  • Мнения: 113
От мазилата за белези по друг повод- катастрофа  Sad съм ползвала контрктубекс заедно с мадеказол, мажех се по колкото се сетя на ден, веднъж с едното веднъж с другото, имаше  резултат, но се мазах 7-8 месеца.
Иначе някъде във форума четох за интрасайт гел, една мама беше много доволна  Grinning
Мисля с него да започна  Grinning

# 31
  • Мнения: 148
Само се включвам, защото за коментар ми е рано още-само на 12 дни ми е белега

# 32
  • Мнения: 3 069
Към 3-я месец вече не го усещах.
Все още тук там има малко розовеене и се надявам скоро напълно да избледнее.

# 33
  • Мнения: 3 314
моя белег поизбледня,но имам някакво неприятно усе6тане като го пипам,все едно мястото около него е изтръпнало  Tired  от време на време става 4ервен,по-дебел и ме сърби,а заради това неприятно усе6тане дори немога да се по4есам #Crazy #2gunfire smile3514

# 34
  • Мнения: 1 949
Не ме е сърбял никога, но все още е леко изпъкнал. Ползвам лепенки Цика-кеър. Докторът ми казва, че зависи от съединителната тъкан как ще зараства белегът и за колко време. А също и от опериращия, естествено.

# 35
  • Мнения: 336
От около месец го мажа с Контрактубекс и започва да избледнява. Родих преди 3.5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт