въпрос за бибероните-залъгалки

  • 1 682
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: bistra

и двете ми деца не са показали нужда от залъгалка.и не мога да разбера защо се използва.и големия беше кротко бебе и малкия е кротък. заспиват си сами и какъв е смисъла от биберона.


Мишо нямаше нужда от залъгалка, НО имахме и имаме ужасни колики, които преживява по- лесно с бибата в уста. Ако го кърмех щеше да е на гърдата ми, но понеже не го- е с бибата. Смуче я само когато го боли коремчето- иначе я плюе. Понякога и заспива с нея/отново когато го мъчи коремчето/, но щом заспи отново я изплюва. При нас това е смисъла . ooooh!

# 16
  • Мнения: 46 520
Цитат на: dodo_dodo
Аууу, какво направих ! Embarassed
Изложих младежа пред кандидат булката, че е с криви зъбаци Twisted Evil  
Егати колко съм несъобразителна smile3511
Взимам си думите назад и все едно нищо не съм написала....нали така Sign Exclamation ........



Така, така, не е косур за красавец като него  Grinning

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Опитвам се да вкарвам биберона в устата на дъщеря ми веднага щом видя, че си смуче пръста, но явно той и е по-сладък Sad  Изпадам в ужас като си помисля, че може да е като брат си който все още заспива с пръст в устата #Puppy dog
По всякакъв начин се опитвам да и го пробутам, но палеца и е по-удобен явно.
Според мен залъгалката е по-малкото зло и искрено завиждам на майки, чийто деца не искат нито залъгалка, нито палец... Neutral Face

# 18
  • Мнения: 532
Цитат на: PoliaSp
Честно не го разбирам. Не съм дала биберон, детето ми не си смуче пръстите, защото му ги изкарвах от устата първите дни като се опита.


Защо си мислиш , че ние не сме изкарвали ръцете.И още го правя постоянно , но това не променя нещата в момента в който се усети и веднага пръста е в устата.И играчки давам и занимавам детенце нищо не помага.Даже има моменти когато вади бибата и слага пръстите.Просто се благодари , че не си ги смуче.
За бибата.Ние сме с NUK.И аз гледам да я давам само докато заспи и тя си я плюе веднага ( ако не я боли нищо ).За принципа да не се дава биба не съм съгласна.Не си падам по крайностите.Ще давам по малко , когато се налага.И когато му дойде времето ( детето ще си покаже ) ще я махнем.

# 19
  • Мнения: 2 006
Цитат на: nikol78
Не мисля, че е нужно, щом е свикнало бебето с един вид. Не го мъчи. Моята зъболекарка казва, че залъгалките не влияят на зъби и т.н., дори обикновените, неортодонтски, така че спокойно  Grinning
Аз отказах Алекс от бибата то4но ,защото наш семеен приятел е зъболекар и при едно от посещенията в къщи погледна Алекс и каза,4е зъб4етата запо4ват да се изкривяват,пък и е ужасно грозно-дете на 1,5 години със запушена уста Sick  
Стана без особени проблеми .

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат на: dodo_dodo
Не влияят друг път Sick
Денис много късно отвикна от бибата. Беше на 2 и малко. Зарад бебето постоянно се дразнеше и крадеше неговата. Беше невъзможно да го отуча.
До момента в който не видях, че кучешките му зъбки не почнаха да хлътват навътре...

Додо, хем влияят, хем понякога не - май всичко е според зависи. Аз и брат ми например като малки не сме и чували за биберон-залъгалка, докато сестра ми и братовчедка ми (9 м. им е разликата и заедно живеехме, та имам поглед) това им беше основно забавление дълго време. Сестра ми не до две, а май и до доста повече години трудно я отказахме. Като се има предвид 'многообразието' и моделите биберони тогава на соц-пазара, смятай за какво говорим. Обаче виж сега парадокс - двете кипри са с идеално прави зъби, не са имали проблем нито със захапка, нито с нищо, докато ние с брат ми се счупихме да носим всякакви шини и тям подобни сума ти време 33uu Thinking.  Здравината на зъбите е отделен въпрос - никоя от родите не може да се похвали с това нещо, така че всички сме редовни пациенти при зъболекаря, но ген - какво да го правиш..

Та в тоя ред на мисли - 'наследствено' изкривяване може да се получи, когато детето наследи от единия родител малка челюст, а от другия - едри зъби tantrum. При млечните това може и да не проличи (както беше при мен Confused), но после постоянните като израснат ако няма достатъчно място се наместват както си намерят за добре из устата Sick. Отделно за мъдреците (зъби-беля им казвам на тях аз #Silly) място изобщо няма. Темата ми е болна, защото точно такова нещо без малко да ме вкара в гроба през 91-ва, страховито възпаление на цялата дясна челюст ми беше направил проклетият зъб по причина, че нямало къде да поникне - това при положение, че на долния ред зъбите ми са и с един по-малко Misc Ghost. Гадост абсолютна, без да искам да ви плаша повече - оживях, само дето беше време в което нямаше грам стоматологични материали, частните кабинети - утопия, след като цяла седмица ме размотаваха наляво-надясно най-накрая попаднах на 12-ти етаж на МА при тежките случаи и там - дезинфекция с разреден калиев перманганат, операция на венец на живо smile3514, 'щото упойки нямало #Crazy. Сигурно по-лесно щеше да ми е да родя.. получих похвала от доктора, че съм била доста държелива Twisted Evil Mr. Green

Както и да е, минало-заминало, има достатъчно специалисти и материали вече, такъв проблем се открива и по-рано; една колежка го имаше с дъщеря си, но така и не разбрах какво направи, защото то си е  страшно - решението, доколкото разбрах, е операция, при която се вадят непоникнали постоянни зъби, за които няма място, за да не пречат на нормалното подреждане на другите и да не създават проблеми, подобни на моя. Дано на никой не му се налага да решава да прави или не подобно нещо Praynig.

Много зъбат и страховит постинг се получи, съжалявам за което Sad. Още един пример във връзка с биберона-залъгалка - децата на скъпия - и при двамата е ползван, не са кърмени също. Малкото (11 г.) носи скоби за наместване, голямото (13 г.) - няма нужда и не носи. Дребният (понеже е много мирен и тих) още като беше съвсем малък падна и се удари в един бордюр, вследствие на което си счупи и 4-те предни зъба отгоре до венците и докато му поникнат постоянните беше точно като едно вампирче - само кучешките му зъби се виждаха. По мнението на стоматолога обаче не е това причината, за да носи скоби в момента..

Така че млечните зъби не винаги са критерий за това какви ще бъдат постоянните. Доколкото разбрах от колежката ми, след  определена възраст на панорамна снимка се виждат постоянните и ако има проблем може да се прецени какво да се направи. Ще я питам за подробности, защото пиша съвсем по спомени.

Общи условия

Активация на акаунт