Обърнат режим при бебе

  • 9 127
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 960
Сега да ви поуспокоя мамичките  на по мъничките бебенца. Не се притеснявайте ...това ще премине . newsm10
   Дето се вика...вЕрвайте ми   Laughing
   За рефлукса незнам доколко българските педиатри поставят правилно тази диагноза. По принцип доста бебенца връщат храна ,но зависи колко и докога.Мисля ,че Джиджа   трябва за потърсиш повече мнения за рефлукса,в смисъл може би да посетиш още един педиатър Моят син също връщаше храна/АМ/,но джипито ми каза ,че това е нормално ,ако отшуми до петия-шестия месец, намалява с въвеждането на твърди храни ,а когато бебето започне да прекарва повече време изправен/легналото положение на бебо в началните месеци стимулира този рефлукс /нещата се нормализират. smile3521
  И наистина нещата отзвучаха. Но не съм преставала през това време да давам капки за колики -давах Инфакол.
  Така  само за "протокола" и ние спяхме на смени до към третия месец,и ние ходим на пръсти  smile3520 няма гък-няма мък докато спи бебо  smile3505 Ама така е докато поотраснат и се научат да пренебрегват разни домашни шумове.
  Това ,което направих в края на петия месец обаче беше ,че престанах да го будя за сутрешното мляко /около 6-7.00/ и сега закусва чак в 8.30.Това му дава по дълъг сън и се събужда по спокоен

# 46
  • Мнения: 2 100
daninkaHug доколкото знам почти всички бебешоци имат рефлукс. Мен не ме притеснява това. Нормофлора като го пие е много спокоен и не повръща. Но като не го пие има и болки в коремчето. Сега не даваме капки против колики и се чувства много по добре само с нормофлор (пупупу). Ще се консултирам с втори педиатър ако е сериозно положението, но според мен то не е такова. Мисля, че може и от лакомия да е това с повръщането  Crazy. Забелязах, че не винаги това, което повръща излиза навън...много често остава в устичката му и го преглъща отново...

Nigella, защо не му давате друго вместо бебинос?

# 47
  • Мнения: 2 960
Така е и моят бебок беше / и е/доста лаком.И той си преглъщаше част от АМ. Споко и всичко ще е наред. Peace

# 48
  • Мнения: 1 367
Благодаря,Джиджа,вече лека-полека вървим към оправяне  Laughing Още кашли и му тече нослето,но мисля,че е по-добре!
Nigella,доколкото разбирам става дума за колики при твоето бебче?Днес прочетох в списание Мама за едни хомеопатични хапченца за колики,мисля,че се казваха Гастрокинд /списанието не е пред мен,а мъничето спи и не искам да ровя/.Питай вашия лекар за тях,може пък да помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт