Пресконференция на СНБМ - форумска подкпрепа

  • 2 701
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070

Брей колко пъти се повтаря "членски внос"... Защо точно 20 лв. Кой и за какво разходва тези пари? Ръководството на заплата ли е или се издържа от въпросния членски внос. Оставам с впечатлението, че е достатъчно редовно да си плащам и съм добре приета, без оглед на дейността, която бих развивала.

20 лв решихме да е, за да е достъпно за повечето хора, сумата е за година и е по силите на почти всички. 20 лева на мен ми струва едно отиване и връщане Плевен-София, за да участвам в срещите на сдружението, тоест давам още поне три-четири пъти повече по 20 на година. А съм от най-незаможните в сдружението или форума да речем. Всяка седмица почти близо час отнемам от грижите за детето си или за самата мен, за да участвам в скайп срещи на сдружението. Крада и време от работата си, за да чета нормативни документи, да преглеждам медии или да чета пощата на сдружението, която не е малка. Стани член и ще видиш. Случи ми се да отсъствам цял уйкенд от вкъщи, за да съм на семинар, напоследък няколко от момичетата пък ходят на обучения и също отделят от времето и допълнително пари. Ходим по интервюта по медии и това струва пари - транспорт, телефон, отнема ни време. Караме се с полвинките си, някои от нас включват  и тях в работата. Най-малкото, което правят е, че гледат децата, когато ни няма. Ние пък се лишаваме от друг тип социален контакт за сметка на това излизане. тъй като имаме годишен отчет - ще се радвам да го разгледаш и да видиш само колко струва наема на зала за пресконференция, кръгла маса и някакво събитие, кетъринга, брошурите, които се издават...и още и още.. Никой не получава пари за това, което прави, а дава повече от колкото би трябвало от себе си. По отношение на това че било достатъчно само да си пращаш членския внос - това е нормално, във всяка организация има хора, които вършат работата и такива, които помагат само с пари, защото не могат за мемнота да предложат друго. Те също са добре посрещнати, тъй като парите не ни достигат. няма как да се облагодетелства някой, защото всимко е прозрачно и се контролира. А и парите всъщност не са толкова много.

На мен ми звучи като пирамида. Но пък адски помпозен устав. Който го е писал не си е давал сметка колко странно изглежда. Ако и дейността ви е такава...

Устава е най-обикновена бланка, която се разпространява сред адвокатите и из интернет, която се преформулира според съответното сдружение и целите му и ние сме длъжни да се съобразим с норматива

Въпросната госпожа, Вяра Каменова, има ли нещо общо с вас?
лично аз за пръв път чувам това име и ще ми е много любопитно да разбера коя е тази жена и с какво се занимава и какво те наведе да я свържеш с нас?

# 61
  • Мнения: 2 070
Това е подфорума на сдружението

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=55.0

никой не те е смазал Занда, просто някои хора се обидиха може би на това, което каза, прозвуча, че омаловажаваш труда на много хора. А те приемат това лично. Нормално е. Човешко е. Опитваме се да привлечем подкрепа, а трябва да се обясняваме за формулировки.

# 62
  • Мнения: 4 181

Не ми харесва тона на нито една от вас. Съвсем сериозно се опитахте да ме смажете, което не го разбирам. Дейността ви сигурно е прекрасна, подходът към хората - отвратителен.
Мисля, че подходът ни към хората е бил оценен многократно във форума и извън него.
Не мога да разбера след като си достатъчно интелигентен човек, защо продължаваш да упорстваш , че трябва да си променим устава и че не звучал добре като това е форма изисквана от закона?
Не сме си го измислили ние,писал ни го е адвокат. В Закона за юридическите лица с нестопанска цел ясно е указано.
И Cruela ти е дала линк, не виждам да коментираш това обаче.
Мога да ти пожелая само едно -  нека трудът ти да бъде оценен точно толкова колкото и нашия  Peace
Повече в безсмислени спорове няма да влизам, достатъчно нерви изхабих последните 2 седмици и ще ми трябват двойно по толкова докато мине бюджета, така че остани си със здраве  Peace

# 63
  • Мнения: 2 388

Не ми харесва тона на нито една от вас. Съвсем сериозно се опитахте да ме смажете, което не го разбирам. Дейността ви сигурно е прекрасна, подходът към хората - отвратителен.
Мисля, че подходът ни към хората е бил оценен многократно във форума и извън него.
Не мога да разбера след като си достатъчно интелигентен човек, защо продължаваш да упорстваш , че трябва да си променим устава и че не звучал добре като това е форма изисквана от закона?
Не сме си го измислили ние,писал ни го е адвокат. В Закона за юридическите лица с нестопанска цел ясно е указано.
И Cruela ти е дала линк, не виждам да коментираш това обаче.
Мога да ти пожелая само едно -  нека трудът ти да бъде оценен точно толкова колкото и нашия  Peace
Повече в безсмислени спорове няма да влизам, достатъчно нерви изхабих последните 2 седмици и ще ми трябват двойно по толкова докато мине бюджета, така че остани си със здраве  Peace

и от мен същото.

# 64
  • Мнения: 1 828
Редно е да допълня още нещо, за да е ясно на всички, които се чудят дали да бъдат или да не бъдат наши членове.

Според същия устав, който така се коментира тук - всяко година се организира Общо събрание на сдружението. По време на ОС присъстват всички членове и всеки, който иска евентуална промяна в Устава или в някой от другите документи на СНБМ, може да отправи своето предложение. Предложението се гласува от всички (не само от Управителния съвет) и мнозинството решава.
Общо събрание на СНБМ беше проведено на 30 септември тази година, на него бе избран новия състав на Управителния съвет (и това променяме всяка година) и бе препотвърден размера на членския внос за годината. Не е имало искания за смяна на текстове в Устава (изключая адреса за кореспонденция) и съгласно правилата  Устава ще остане в този си вид до свикването на ново общо събрание. Това са принципите на работа на ЮЛНЦ и с това се съобразяваме и ние. Основното, от което се водим в сдружението е спазването на едни и същи правила към всички и равнопостовеност на всички членове. Подфорума ни и интернет страницата ни правят работата ни достатъчно прозрачна.

Няма лошо да се задават въпроси за това какви сме. Ние с готовност отговаряме. Но и не е никак мило да се задават въпроси, чрез нападки и обидни квалификации и намеци за лични облаги. Аз лично приемам, че в случая става въпрос за непремерен изказ и приемам извинението. Но Zanda Ksurik  съгласи се, че при този намек ние като организация и като хора, взимащи много присърце работата си  имаме право да се защитим и да обясним за какво иде реч. Всеки от нас влага емоцията си, която е продиктувана от многото усилия, нерви и труд, които сме влагали в работата си.  Peace

# 65
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Излишно е повече да зачесваме ситуацията. Мисля, че жената ни разбра.

# 66
  • Мнения: 2 388
Излишно е повече да зачесваме ситуацията. Мисля, че жената ни разбра.

и за това още веднъж ще помоля да приключим с коментарите

Общи условия

Активация на акаунт