биляд аш шам-сирия,ливан,палестина,йордания

  • 37 969
  • 310
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 590
Да, amal  е отговорила -ново строителство .Не са чак толкова скъпи, защото не са в центъра .Показаха ми апартамент за 70 милиона лири, а не беше нищо особено, просто в центъра  Rolling Eyes.Снимките са от 4 различни квартала .
Да, много се стори .
Цели села се пренасят в Халеб, продават къщите и си купуват квартал от новото строителство  Whistling.Правят т. нар "джамаия" -първо за да влезеш в такава даваш определена сума пари, след това всеки месец пак даваш определена сума и един по един се редуват да взимат голяма сума пари . Оф, много тъпо го обясних, но смисъла е да не взимат пари от банка.По този начин си купуват жилища или за каквото им е нужно .По едно време президента даваше едни "талони " за младоженци/млади семейства с тях имаха право да си купят евтин апартамент на изплащане .
Има много по-красиви от тези, нямах памет в апарата  Tired.Особено в предградията и околните села  ooooh!.То са басейни...чудеса ...

# 256
  • Мнения: 590
Аз харесвам хош араби на което викат.Деси е пуснала снимки по-нагоре.Но те са на изчезване, в стария Халеб ги има .Мечтая си за един такъв с шадраванче в кръглия двор  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 720
.Правят т. нар "джамаия" -първо за да влезеш в такава даваш определена сума пари, след това всеки месец пак даваш определена сума и един по един се редуват да взимат голяма сума пари . Оф, много тъпо го обясних, но смисъла е да не взимат пари от банка.По този начин си купуват жилища или за каквото им е нужно .


интересно,браво на тях Peace

# 258
  • Мнения: 13 512
.Правят т. нар "джамаия" -първо за да влезеш в такава даваш определена сума пари, след това всеки месец пак даваш определена сума и един по един се редуват да взимат голяма сума пари . Оф, много тъпо го обясних, но смисъла е да не взимат пари от банка.По този начин си купуват жилища или за каквото им е нужно .


интересно,браво на тях Peace
джамаия- като кооперация.

# 259
  • Мнения: 1 728
Като заговорихме за финансирането на жилища има ли го отпускането на кредити, издаване на облигации и други подобни във формата, която е известна в Европа, САЩ. Някъде бях чела, че според ислямските финанси е забранено събирането на лихва.

# 260
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
забранено не е,харам е!тука ми вземат лихва, 4е то и як им е интересът, на  7000 /3000 последното е лихвата! да не ти кажа ,4е аз пък нямам интерес да ги влагам, 4е пък няма  лихва в моя полза ,обратно, за най-малкото да си проверя и айде такса! така сумата ми намлява за добър ден! махнах вси4ко от банките! ина4е се дават кредите само на държавни служители, доколкото знам , тоест на постоянен договор, рекрутнати!могат за кола, за пц ,за къща!

# 261
  • Мнения: 13 512
Като заговорихме за финансирането на жилища има ли го отпускането на кредити, издаване на облигации и други подобни във формата, която е известна в Европа, САЩ. Някъде бях чела, че според ислямските финанси е забранено събирането на лихва.

да, харам е лихварството, но естествено банките го правят.

# 262
  • Мнения: 1 728
Т.е. по религиозните канони е забранено Wink, а по гражданските разрешено. Тъкмо щях да питам и какви са възможностите са лични инвестиции, освен имоти, развиване на бизнес. Но гледам марси вече отговорила  Wink че за депозити не е изгодно, а в ценни книжа, взаимни фондове?

# 263
  • Мнения: 590
Тъкмо щях да питам и какви са възможностите са лични инвестиции, освен имоти, развиване на бизнес.

Инвестират в злато  Joy , затова жените са като коледни елхи  Wink

# 264
  • Мнения: 1 728
То затова има бижута за европейския и за арабския пазар  Grinning, като вторите са доста "солиднички" дааа бях забравила за златото като инвестиция  Flutter

# 265
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Като заговорихме за финансирането на жилища има ли го отпускането на кредити, издаване на облигации и други подобни във формата, която е известна в Европа, САЩ. Някъде бях чела, че според ислямските финанси е забранено събирането на лихва.

да, харам е лихварството, но естествено банките го правят.


В Емирствата има ислямски банки, които работят халал  Simple Smile

# 266
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
.Правят т. нар "джамаия" -първо за да влезеш в такава даваш определена сума пари, след това всеки месец пак даваш определена сума и един по един се редуват да взимат голяма сума пари . Оф, много тъпо го обясних, но смисъла е да не взимат пари от банка.По този начин си купуват жилища или за каквото им е нужно .


интересно,браво на тях Peace
джамаия- като кооперация.

едно време в на майка училището имаше. Ние на 2 пъти се организираме така 8 семейства Laughing събираме  примерно по 1000дхс всеки месец като сме се разбрали кой ще ги взима, имаме си ред. така наведнъж някой взима 8000. Преди сватбата и раждането на децата много ни помогнаха.
има верига хранителни магазини, които работят на подобен принцип. като пазаруваш записват сумата в карта. накрая на годината ти плащат % в каш  Peace

# 267
  • Мнения: 3 804
АНИ беше питала за къщите ,да по4ти всяка къща е с двор ,който е пълен с цветя,за съжаление старите къщи са запазени само в стария Дамаск-и то защото нямат право да ги развалят,държавата си пази вси4ко което привли4а туристи,но голяма 4аст са продадени за ресторанти,а останалите обитаеми
тук използват и друг на4ин за влагане на пари,дава се определена сума на търговец  да ре4ем 100 000 с уговорката на края на годината да върне да ре4ем 400 000,независимо дали пе4ели или губи,това не  е лихва а пе4елбата която даден 4овек би изкарал ако се занимаваше с търговия
друг на4ин на влижение са кооперациите за които Манел е писала,след като е готов апартамента се продава с пе4алба
следващ на4ин-сега на мода е вилния туризъм-строй се вила с вси4ки удобства и се дава под наем за 100$ на ден

# 268
  • Мнения: 800
Деси и др. сирийки, я кажете какво най-много от Бг ви липсва(освен роднините), и какво най-мн жи харесва в Сирия и лесно ли свикнахте....

# 269
  • Мнения: 3 804
Деси и др. сирийки, я кажете какво най-много от Бг ви липсва(освен роднините), и какво най-мн жи харесва в Сирия и лесно ли свикнахте....
КАТЕ от бг ми липсват най ве4е роднините и приятелите,в на4алото когато дойдох нямаше нито интернет,нито бг канали слушах новините на радио българия веднъж дневно,после се появиха и сателитните канали и интернета,а сега и с итвпартнера гледам вси4ки програми
всикнах бързо,ние сме на 20 мин с автобус от центъра,езика не ми е проблем,е в на4алото за да излезна 4аках мъжо да се прибере и да ни изведе,сега сестрите му се майтапят 4е знам града по добре от тях,малко трудно ми бешев на4алото понеже живеехме у свекито а аз не съм свикнала с много хора после се преместихме отделно и така
какво ми харесва ли -сигурността,оставяли сме тхника на двора или в градината и сме я намирали,това 4е няма разделение м/у хората на религиозна основа или по произход

Общи условия

Активация на акаунт