Новата теория на захранване на бебето.... (с жълтък)

  • 37 689
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 15 219
Ето една тема за пъдпъдъчите яйца, а в нея има линк и към друга: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188529.0
Предполагам, че ще ти бъдат полезни.  Peace

# 106
  • Мнения: 872
Около осмия месец май дадох жълтък. Вярно е,че съдържа холестерол,но холестеролът е необходим за образуване на фосфолипидите,а те са съставна част на клетъчните мембрани и на мозъчните клетки. За елдата не мога да споря дали и колко съдържа желязо, моята дъщеря я яде с голям апетит, но на кутията каша елда на ХИПП са изброени съдържащите се в нея елементи и витамини и там никъде не видях желязо,може би са пропуснали да го напишат. Бобовите култури съдържат много витамини от група Б,но чак пък да са най-полезни... Най-добре се усвоява желязото от продукти от животински произход.

# 107
  • Мнения: 781
Виждам, че темата е доста стара, но пък си заслужава да се изчете има много точни мнения, вместо да се пускат нови теми Peace
Дадох жълтък когато синът ми навърши 9 месеца по съвет на педиатърката и по моя преценка. Не съм за крайностите птеди 6 месеца или след годинката. Наистина жълтъка съдържа от лошия холестерол, но пък в себе си носи холин, който е много ценна съставка за развитието на мозъка.
Айде поднових я Mr. Green

# 108
  • Мнения: 9 973
на 1.1г. дадох цяло яйце под формата на застроена супа,а сега правя яйчен пастет(не че го яде  Whistling)

# 109
  • Мнения: 158
Дадох жълтък след 8 мес,а сега когато сме вече на 1 годинка можело и белтък

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Дадох жълтък за първи път след навършване на 8 месеца. Давах по 1-2 пъти седмично по 1/4 до 1/2. Напоследък не давам отделно жълтък, а разчитам само на количеството, което е в храните от ДК. Почти всеки ден дават месни храни, а нали жълтъка се добавя към  храна, която не съдържа месо.
 На 6 месеца хемоглобина на дъщеря ми беше 126, а скоро ще видим какви ще са изследванията на 1 годинка.

# 111
  • Мнения: 2 334
Дадох жълтък за първи път на 9 навършени месеца  Peace

# 112
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
На 5 месеца въведох жълтъка.Разбърквам го в пюрето-по половин през ден.Засега проблеми няма.

# 113
  • Мнения: 3 034
към седмия месец, след месото, по новата схема за захранване тук. изследвания за желязо не се правят регулярно, но недостигът на желязо има симптоми, които могат да замислят майката и да й подскажат, че може би е добре да се провери нивото на желязо. симптомите, според тукашните педиатрични организации, са: бледност, лесна уморяемост, сърцебиене, раздразнителност, загуба на апетит, лесно чупливи и/или нацепени нокти, обложен до подут език  Peace

# 114
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм давала жълтък до 1г6м

Общи условия

Активация на акаунт