Новата теория на захранване на бебето.... (с жълтък)

  • 37 694
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
Блонди,и аз съм учила и чела,че в жълтъка е концентрирано голямо количество от LDL-лош холестерол и съм напълно съгласна,че не е правилно да се дава.Йоана е на 7 ме и две седмици почти,а лекарката ни е "заврънкала" да й го давам от 4 месец.Тя и със захранването много бързаше,но аз го започнах след като навърши 6 месеца.Да разбирам от написаното от теб,че ако й правя звленчуково пюре,което да съдържа грах,зел.фасул и не се сещам какво още,ще получи необходимото желязо,а и други хран.ве-ва?!?1

# 16
  • Мнения: 6 029
Цитат
Около 2% от жълтъка е холестерол, но той не е толкова опасен, колкото се твърди от някои автори. В жълтъка се съдържа полезното вещество - лецитин. При обменните процеси той, най-общо казано, обезврежда холестерола.

Цитат
Жълтъкът е най-ценната хранителна част на яйцето. Той служи за храна на растящия зародиш. Състои се от жълтъчна обвивка (7), жълтъчно кълбо състоящо се от светъл (11) и тъмен жълтък (10) и зародиш (9). Задържа се в центъра на яйцето с помощта на 2 белтъчни връзки (4,13). Около половината от съдържанието на жълтъка е вода. Мазнините заемат около 1/3. Белтъчините са около 15-16%. Най-голямо хранително значение от белтъчните вещества имат вителинът и ливетинът. В жълтъка се съдържат и витамините А, D и E. В жълтъка, за разлика от белтъка има холестерин. Така хора, които имат проблем с нивото на холестерин в кръвта, трябва да не употребяват повече от 1 яйце на ден /1 жълтък/

Туй казва гугъла.

# 17
  • Мнения: 2 908
А ти какво казваш?
Напълно съм съгласна с Виви-нямам какво повече да кажа.


Ясно-прочетох по-нагоре.


Поредната тема-за или против ooooh!Да вземем да обсъдим пак за или против кърменето и АМ?Много обичам люти битки Mr. Green

# 18
  • Мнения: 6 029
афродита, аз казах малко по-нагоре.

# 19
  • Мнения: 756
препоръчва се яйце след 6 месец

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Дадох жълтък, когато Криси беше на 7 месеца - много го харесва и го яде с голям мерак!


И аз така Simple Smile

# 21
  • Мнения: 24 467
Предпочитам теорията за след 6- месеца. Освен поради изложеното вече, да не повтарям, мамите преди мен, които също я приемат, са писали, децата ми след навършена половин година, съм привиквала постепенно към обща храна, в която и яйцето взема дейно участие, та предпочетох да са захранени с него.

Иначе подкрепям афродита, аде- кой е за 6 м. и половина? Ами за седем месеца и три/ четвърти?

# 22
  • Мнения: 1 477
Жълтък не давам.Ще го въведа след годинката.

# 23
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Още не съм дала. Вече и аз не знам, омръзна ми да чета куп теории и хиляди спорове Sad, от които май повече се обърквам Sad

# 24
  • Мнения: 46 515
Няма нищо ново, така си хранят децата по света по принцип.

Аз дадох на 1г. и 7м. за първи път. Вкъщи по принцип ядем яйца доста рядко, така че не ми е било проблем, от 1 г. мина на обща храна.

# 25
  • София
  • Мнения: 15 219
Няма нищо ново, така си хранят децата по света по принцип.

Ааааа, Никол, знам те аз теб с тези "по света"  Laughing.
Давай сега-поименно. В кои държави-плюс доказателства. Знаеш как е.  Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Ааааа, Никол, знам те аз теб с тези "по света"  Laughing.
Давай сега-поименно. В кои държави-плюс доказателства. Знаеш как е.  Peace

Хм, не е само Никол, и аз стоя зад това твърдение. Дайте вие поименно къде не е така  Grinning Hug
Аз споделям чуто и видяно от Белгия, Франция, Германия, Холандия, Америка, Австрия.
Давайте вие откъде  Simple Smile (Русия и България да се изключат, моля)  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 15 219
Блонди, цитирай ми източници, моля те. Така-видяно, чуто, прочетено във форума, щото някой писал, ма не разбрал..... Не говоря за майчина интуиция или кой какво е решил за собственото си дете. Аз по-горе цитирах източници. Наистина-ако някой може да посочи други, в които се препоръчва жълтък след 1 година-ще ми е интересно. Наистина.

# 28
  • Мнения: 46 515
...
Давай сега-поименно. В кои държави-плюс доказателства. Знаеш как е.  Peace

Аааа, не, тази тактика вече си е моя  Grinning АЗ чакам да ми кажете къде, освен при нас яйчицето се въвежда 4-5 месец  Whistling

# 29
  • Мнения: 857
Aз лично дадох на 8месеца.

Общи условия

Активация на акаунт